HC Lev opäť prehral, tentoraz na ľade CSKA Moskva

Hokejisti HC Lev nenadviazali na získaný bod zo stredajšieho stretnutia s Atlantom Mytišči a v piatok prehrali na ľade moskovského CSKA.

(Zdroj: hclev.eu)

Hokejisti HC Lev nenadviazali na získaný bod zo stredajšieho stretnutia s Atlantom Mytišči a v piatok prehrali na ľade CSKA Moskva po snaživom výkone 2:3.

MOSKVA. Tradičný moskovský tím, ktorý vedie slovenský tréner Július Šupler maximálne využil zaváhania popradského tímu v obrane a zaknihoval si domácu výhru nad nováčikom súťaže. V bránke CSKA zaznamenal vynikajúci výkon ďalší Slovák Rastislav Staňa.

Lev má pred sebou ešte jeden zápas vonku v rámci svojho prvého turné po klziskách súperov, najbližšie sa predstaví na ľade jediného lotyšského účastníka KHL z Dinama Riga.

CSKA Moskva - HC Lev Poprad 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 20. Buravčikov (Kugryšev, Bucajev), 34. Širokov, 53. SUROVÝ (Guskov) - 39. Hunkes, 53. NAGY (BARTEČKO). Rozhodcovia: Gofman, Odinš - Balodis, Zglitis, vylúčení: 6:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

CSKA: Staňa - Pašnin, Guskov, Čáslava, Rjasenskij, Kurbatov, Buravčikov, Sergejev, Pylov - Persson, Surový, Širokov - Pronin, Baďukov, Kuljomin - Andronov, Kurbyšev, Bucajev - Zubov, Kučerov, Gusev

Lev: Duba - Štrbák, Pilař, Sigalet, Lewis, Mezei, Hunkes, Jank, Sekáč - Nagy, Špirko, Bartečko - Nedorost, Mikúš, Netík - Ölvecký, Chabada, Huna - Fabricius, Lundberg, DaSilva

Popradčania boli v úvode stretnutia aktívnejší, čo očividne zaskočilo domáci tím. Dobré príležitosti mali Bartečko i Mikúš, na konci prvej päťminútovky si pýtala gól ukážková prihrávka Mikúša na Netíka, puk však český útočník netrafil podľa svojich predstáv.

Do polovice tretiny sa Moskovčania otriasli - Duba bravúrne zasiahol zoči-voči Rylovovi. Následnú presilovku za sekanie Surového zahral Lev ustráchane a Staňa si paradoxne počas nej oddýchol viac než počas hry s vyrovnaným počtom korčuliarov na ľade.

Na konci tretiny sa dostal favorit duelu do "nezaslúženého" vedenia - obrancovia hostí sa zabudli vrátiť a Baďukov nemal problém zakončiť brejk po presnom pase Kugryševa. Na začiatku druhého dejstva sa Lev dostal k výhode trestného strieľania po faule na Nagya. E

galizovať stav mohol poškodený, ale jeho zakončenie medzi nohy Staňa vystihol. V 34. minúte sa presadil, opäť po častejšom pobyte Leva v súperovej tretine Širokov a Moskovčania sa mohli upokojiť - 2:0.

Slovenský tím však napriek nepriaznivému stavu nepoľavil v akčnosti ani po následnej premárnenej presilovke, v 39. minúte prestrelil všetko od modrej Hunkes a vrátil svoj tím do zápasu. Lev v úvode záverečnej časti opätovne zahral slabo presilovku a iba Dubova bravúra ho zachránila od gólu po protiútoku CSKA. Nádeje na bodový zisk sa zdali byť preč po skrumáži v 53. minúte, kedy upratal puk za Dubu Surový - 3:1.

No pár desiatok sekúnd po tom priniesla ovocie akcia počas celého zápasu príkladne bojujúcej dvojice Bartečko, Nagy a druhý menovaný vykresal iskierku nádeje.

Úsilie zverencov Radima Rulíka pribrzdilo vylúčenie Bartečka a ani záverečná 40-sekundová početná výhoda Popradu a ani powerplay gólový úspech nepriniesli a hostia tak odchádzali z ľadu aj piatykrát ako zdolaní.

Výsledky piatkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy:

Amur Chabarovsk - Salavat Julajev Ufa 2:5 (1:3, 1:0, 0:2) - Ján Lašák (Amur) odchytal celý zápas

Nižnij Novgorod - Barys Astana 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Atlant Mytišči - Dinamo Minsk 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

OHK Dinamo Moskva - Jekaterinburg 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)