Schalke zdolalo Freiburg 4:2, Jendrišek s gólom

(Autor: SITA)
TASR|24. sep 2011 o 20:41

V 7. kole nemeckej futbalovej Bundesligy sa strelecky presadil slovenský reprezentačný útočník Erik Jendrišek. Jeho Freiburg však na trávniku Schalke prehral.

Líder suťaže Bayern Mníchov zvíťazil nad Leverkusenom.

MNÍCHOV. V 7. kole nemeckej futbalovej Bundesligy sa strelecky presadil slovenský reprezentačný útočník Erik Jendrišek, ktorý však svojim gólom len kozmeticky upravil prehru Freiburgu v zápase proti jeho bývalému zamestnávateľovi Schalke 04 na 2:4.

Borussia Dortmund zvíťazila na ihrisku Mainzu 1:2, keď o víťazstve úradujúceho majster rozhodol v prvej minúte nadstaveného času presnou strelou spoza šestnástky Piszczek.

Prekvapenie sezóny Borussia Mönchengladbach zdolala na svojom štadióne Norimberg 1:0 zásluhou úspešne premeneného pokutového kopu Daemsom.

Líder suťaže Bayern Mníchov vo večernom zápase zvíťazil nad Leverkusenom 3:0, keď o svojom triumfe rozhodol už v prvom polčase, ktorý po góloch Müllera a van Buytena vyhral 2:0.

Výsledky sobotňajších stretnutí 7. kola Bundesligy:

Mainz 05 - Borussia Dortmund 1:2 (1:0)

Góly: 33. Müller - 64. Perišič, 90.+1 Piszczek. 34.000 divákov

Augsburg - Hannover 0:0

30.000 divákov

Borussia Mönchengladbach - 1. FC Norimberg 1:0 (0:0)

Gól: 76. Daems (z 11 m), 51.117 divákov

Schalke 04 - Freiburg 4:2 (1:1)

Góly: 33. Farfan, 62. Huntelaar, 67. Holtby, 75. Raúl - 2. Cisé, 83. JENDRIŠEK, 65.545 divákov. E. Jendrišek (Freiburg) hral od 71. min a strelil gól.

Vfl Wolfsburg - 1. FC Kaiserslautern 1:0 (0:0)

Gól: 63. Dejagah, 20.000 divákov

Bayern Mníchov - Bayer Leverkusen 3:0 (2:0)

Góly: 5. Müller, 19. van Buyten, 90. Robben

Domov»Futbal»Nemecko»Schalke zdolalo Freiburg 4:2, Jendrišek s gólom