Bayern sa priblížil k top tímom a trúfa si aj na Manchester City

Oslavy Robbena (vľavo)a Schweinsteigera.
Oslavy Robbena (vľavo)a Schweinsteigera. (Autor: SITA/AP)
Ladislav Harsányi|27. sep 2011 o 10:00

Majú silu i formu. Zápas Ligy majstrov medzi Bayernom Mníchov a Manchestrom City sľubuje zaujímavý futbal

.

BRATISLAVA. Mníchovský Bayern si v bundeslige užíva futbalový rozlet. Koncept trénera Juppa Heynckesa na trávniku funguje dokonale, hráči vedia, čo a ako majú robiť. Ponecháva im dostatok voľnosti, z čoho jeho zverenci ťažia. V lige nedostali Mníchovčania šesť zápasov gól, po siedmich kolách majú skóre 21:1. V súťažných zápasoch si Bayern drží čisté konto už 838 minút.

Vrátil sa Robben

Minulý víkend sa dostal na ihrisko Arjen Robben. Vyše mesiaca maródoval so slabinami a keď ho v 78. minúte tréner Heynckes poslal na ihrisko, Allianz Arena ho privítala potleskom postojačky.

„Bolo to neuveriteľné. Privítanie bolo ešte krajšie ako môj gól,“ citovala hráča webová stránka Bayernu. V 90. minúte uzatváral skóre zápasu proti Leverkusenu (3:0).

Ďalší z ťahúňov mužstva Franck Ribéry si uvedomuje, akú silu momentálne mužstvo predstavuje. „Odvtedy, čo som tu, som ešte taký silný Bayern nezažil,“ vyjadril sa pre magazín Kicker. Nebál sa povedať, že mužstvo radí medzi favoritov na trofej v Lige majstrov.

„Od top mužstiev minulého ročníka FC Barcelona a Realu Madrid už nie sme veľmi ďaleko. Áno, patríme medzi favoritov,“ hovorí skvelý francúzsky driblér. Hráči Bayernu si však uvedomujú, že City bude mimoriadne ťažký súper. „To bude iná skúška, zrejme najťažší zápas v doterajšom priebehu sezóny,“ mieni stredopoliar Bastian Schweinsteiger.

City naháňa United

Manchester City, do kádra ktorého šejkovia neustále pumpujú peniaze (Agüero stál v lete 35 miliónov libier, Nasri 25 miliónov), sa v novej sezóne ukazuje ako mimoriadne silný tím. Zatiaľ ho nikto nezdolal.

V lige má šestnásť bodov, takisto ako mestský rival United, ktorý vedie tabuľku Premier League. V domácej súťaži naposledy zdolali Everton 2:0.

„Tlačili sme deväťdesiat minút a nakoniec sme vyhrali zaslúžene. Mám veľkú radosť z hráčov, zahrali fantastický zápas,“ chválil svojich zverencov tréner Roberto Mancini.

Po remíze 1:1 s Neapolom v prvom kole Ligy majstrov bol tréner síce trochu sklamaný, ale mužstvo malo aj v tomto zápase výborné momenty.

Medzi Bayernom a Manchestrom City pôjde o premiérový zápas v európskych pohároch. Obranca Bayernu Jerome Boateng si zahrá proti bývalému klubu, Daniel van Buyten si v minulosti tiež kopol za Manchester City.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Bayern sa priblížil k top tímom a trúfa si aj na Manchester City