Cibulková a Rybáriková v Tokiu dohrali

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková (Autor: SITA/AP)
SITA|27. sep 2011 o 11:18

Slovenským tenistkám sa v Japonsku nedarilo. Cibulková skončila vo dvojhre, Rybáriková nezvládla 1. kolo štvorhry.

TOKIO. Dominika Cibulková nezvládla druhú časť svojej utorňajšej dvojzápasovej porcie na tenisovom turnaji WTA Toray Pan Pacific Open na tvrdom povrchu v Tokiu, keď podľahla v dueli 2. kola dvojhry Češke Ivete Benešovej 4:6, 2:6. Predtým si poradila s krajankou Magdalénou Rybárikovou 2:6, 6:3 a 6:0.

Nasadená štrnástka Cibulková nezačala proti Benešovej dobre, odovzdala jej hneď úvodnú hru pri svojom podaní a hoci sa jej v ôsmej hre podarilo revanšovať a vyrovnať na 4:4, súperka ju hneď rebrejkla a získala prvý set.

V druhom si obe hráčky držali svoj servis až do stavu 2:2, keď zlyhala Cibulková, potom už nedostala od Benešovej šancu na reparát, nepripísala si už ani gem a prehrala dejstvo aj celý zápas po 83 minútach.

Dvadsaťosemročná Češka Benešová zvýšila vedenie vo vzájomných zápasoch na úrovni WTA na 3:1, v tejto sezóne o šesť rokov mladšiu Bratislavčanku zdolala aj na tvrdom povrchu v Toronte. Cibulková v Tokiu získala 70 bodov do singlového rebríčka a prémiu 10 575 dolárov.

"Proti Ivete som nastúpila necelé štyri hodiny po víťaznom dueli 1. kola, takže to nebolo ľahké. Napriek tomu som v prvom sete hrala lepšie ako proti Magde, začala som sa cítiť na kurte fajn, no zápas mi ušiel pomedzi prsty, čo ma veľmi mrzí."

"Za stavu 4:4 som urobila dve hlúpe chyby a Iveta, ktorá hrala výborne, získala prvý set vo svoj prospech. Na začiatku druhého dejstva som nevyužila niekoľko brejkbalov a za stavu 2:2 som si prehrala podanie, čo ma zlomilo. Iveta už potom zápas dotiahla do úspešného konca."

"Škoda tohto zápasu, chcela som ísť v Tokiu ďalej," povedala pre TASR Cibulková, ktorá sa v stredu presúva na ďalší ázijský turnaj do Pekingu.

Rybáriková nepostúpila v Tokiu z 1. kola ani v štvorhre

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Toray Pan Pacific Open aj v súťaži štvorhry, keď v 1. kole spolu s Češkou Klárou Zakopalovou podľahla taiwansko-nemeckému páru Jung-ťan Čchan, Julia Görgesová 2:6, 6:1, 8:10 v zápasovom tajbrejku.

Rybáriková predtým na úvod utorkového programu nestačila v odloženom stretnutí 1. kola dvojhry na svoju krajanku Dominiku Cibulkovú nasadenú ako štrnástu (6:2, 3:6, 0:6). Za svoje vystúpenie v deblovej súťaži dostane jeden bod do príslušného rebríčka, so Zakopalovou si rozdelia prémiu 8100 dolárov.

WTA Toray Pan Pacific Open:

Dvojhra - 2. kolo:

Iveta Benešová (ČR) - Dominika Cibulková (SR-14) 6:4, 6:2 za 83 minút

Štvorhra - 1. kolo:

Jung-ťan Čchan, Julia Görgesová (Taiw./Nem.) - Magdaléna Rybáriková, Klára Zakopalová (SR/ČR) 6:2, 1:6, 10:8 (zápasový tajbrejk) za 62 minút