Halák a Kopecký si pripísali asistencie

Jaroslav Halák
Jaroslav Halák (Autor: SITA/AP)
SITA|28. sep 2011 o 07:25

Slovenský brankár Blues pomohol svojmu tímu k výhre nad Minnesotou zákrokmi aj prihrávkou na gól.

NEW YORK. V utorkových prípravných dueloch tímov zámorskej hokejovej NHL pred štartom novej sezóny sa predstavili traja Slováci.

Brankár St. Louis Jaroslav Halák zneškodnil 17 z 20 streleckých pokusov súperov a k víťazstvu 4:3 na ľade Minnesoty dokonca prispel aj jednou asistenciou, keď sa v druhej tretine podieľal na druhom góle svojho tímu. Útočník Floridy Tomáš Kopecký tiež prihral na jeden presný zásah, ale jeho tím podľahol doma Dallasu 3:4 po predĺžení. Obranca New York Islanders Milan Jurčina vyšiel zo zápasu v Calgary (0:2) bez bodového zápisu.

Výsledky utorkových prípravných duelov pred štartom novej sezóny zámorskej hokejovej NHL:

Ottawa - Toronto 3:5 (3:2, 0:1, 0:2)

Minnesota - St. Louis 3:4 (2:1, 1:1, 0:2) - Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý zápas, kryl 17 z 20 striel a pripísal si jednu asistenciu

Calgary - N. Y. Islanders 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) - Milan Jurčina (Islanders) 0+0

Edmonton - Phoenix 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Los Angeles - Pittsburgh 2:3 po samost. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Florida - Dallas 3:4 po predĺžení (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1) - Tomáš Kopecký (Florida) 0+1