Jurčina si zranil slabiny

SITA|28. sep 2011 o 11:14

Slovenský hokejový obranca klubu zámorskej NHL New York Islanders Milan Jurčina nedohral utorňajší prípravný zápas proti Calgary Flames.

CALGARY. Slovenský hokejový obranca klubu zámorskej NHL New York Islanders Milan Jurčina nedohral utorňajší prípravný zápas proti Calgary Flames (0:2) pre zranenie slabín na ľavej nohe. Informuje o tom jeho klub na sociálnej sieti Twitter. Dvadsaťosemročný rodák z Liptovského Mikuláša odohral v zápase necelých 11 minút, počas ktorých absolvoval 13 striedaní, jeden bodyček a zblokoval jednu strelu. Z duelu odstúpil v druhej tretine.

Jurčina odohral v uplynulej sezóne za "ostrovanov" len 46 duelov s bilanciou 4 góly a 13 asistencií. Jeho absencie mali na svedomí postupne zranený stehenný sval, zlomené zápästie, problémy so slabinami a zranený priťahovač pravej nohy.