AKTUALIZOVANÉ 22:32

Futbalisti Trnavy vyhrali v Nitre 3:1

Predohrávka 11. kola vyšla lepšie Trnavčanom, ktorí sa po trojbodovom zápise vracajú na post lídra Corgoň ligy. Pripraviť ich oň môže Žilina, ktorá však musí v sobotu v Dunajskej Strede vyhrať.

(Zdroj: TASR)
Zájazd na zápas Liverpool – Southampton už od 440 € >>

BRATISLAVA. Domáci v úvodných minútach naznačili, že v domácom prostredí chcú hrať útočne. Už v 6. minúte ich ambície však schladil Procházka.

Trnavčan vyslal ďalekonosnú prízemnú strelu, ktorá zapadla brankárovi Chudému k ľavej žrdi. Početná skupina fanúšikov hostí sa mohla druhýkrát radovať v 14. minúte, no Koro Kone síce vyhral šprintérsky súboj s Tóthom, v zakončení však už šťastie nemal.

V 20. minúte zahrávali domáci priamy kop, lopta sa dostala k Rákovi, ktorý ale v nádejnej pozícii vnútri šestnástky trafil len hráča hostí. Tridsiatašiesta minúta priniesla ďalšiu šancu hostí, Koro Kone však v ťažkej pozícii prestrelil bránu.

Domáci začali aj v druhej časti aktívne, no opäť dostali studenú sprchu. Koro Kone sa v brejku efektne zbavil protihráča, a na jeho strelu zvnútra šestnástky Chudý nedosiahol. Kontaktný gól mal v 70. minúte na kopačke N'Tuli, no tvrdou strelou trafil len bočnú sieť.

Definitívny úder mohol Nitranom zasadiť Koro Kone, ktorý sa k lopte dostal po hlavičkovom zakončení Oravca, no v rýchlosti prestrelil bránku z hranice piatich metrov. Domáci sa vrátili do zápasu v 76. minúte, keď sa vnútri šestnástky presadil dôrazný N'Tuli a bolo 1:2.

V 79. minúte mohol vyrovnať Gajdoš, bez prípravy však v "päťke" prestrelil. V 87. minúte uvidel po druhej žltej karte červenú Trnavčan Čarnota, no hostia udreli aj v oslabení. Ich tretí gól pridal po brejku Martin Vyskočil, čím stanovil konečný výsledok na 3:1 pre hostí.

FC Nitra - FC Spartak Trnava 1:3 (0:1)

Góly: 76. N'Tuli - 6. R. Procházka, 56. Koro Kone, 89. M. Vyskočil. Rozhodoval: Samotný, ŽK: 40. Harbuľák, 42. Hodúr, 71. Šimončič - 58. T. Oravec, 79. P. Čarnota, ČK: 87. P. Čarnota (po 2. ŽK), 2590 divákov.

FC Nitra: M. Chudý - Harbuľák, Tóth, Kolmokov, Čirik (87. Gajdošík) - Gajdoš, Šimončič - Kolár (46. N'Tuli), Hodúr, Rák - Šimonek (60. R. Sloboda)

FC Spartak Trnava: Raška - P. Čarnota, Gross, Koubský, Ľ. Hanzel - Kaščák - Vyskočil, R. Procházka, Karhan - Koro Kone(90. Tomaček), Oravec (82. Ciprys)

Tréneri hodnotia:

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Z hernej stránky sme dobre vstúpili do zápasu, držali sme loptu, súhlasím, že inkasovaný gól nás zaskočil. Mojim zverencom chýbal 'drajv', ktorý nám ukázal súper. Hral efektívne a priamočiaro, a preto zvíťazil."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Dali sme rýchly a nečakaný gól, ktorý prekvapil nitrianskeho brankára. Moji hráči však potom nevedeli držať loptu, na opačnej strane 'hrozil' tvorca hry Hodúr. Vyhrali sme zaslúžene, vypracovali sme si viac šancí ako domáci."

1. Trnava 11 6 3 2 14:9 21
2. Žilina 10 5 4 1 14:8 19
3. Slovan 10 5 2 3 13:10 17
4. Senica 10 4 4 2 16:7 16
5. Zlaté Moravce 10 4 4 2 9:7 16
6. Nitra 11 3 5 3 9:9 14
7. Banská Bystrica 10 4 1 5 14:12 13
8. Ružomberok 10 3 4 3 10:8 13