AKTUALIZOVANÉ 22:35

Slovan zdolal Skalicu 4:2, Trenčín vyhral vo Zvolene 3:0

6. kolo Tipsport extraligy: Slovan vyhral v Skalici, Martin porazil po nájazdoch Žilinu.

(Zdroj: SITA)
Zažite súboj gigantov FC Barcelona - Real na vlastnej koži >>

6. kolo Tipsport extraligy: Slovan vyhral v Skalici, Martin porazil po nájazdoch v Žilinu.

V Skalici góly Pálffyho aj Šatana, tri body pre Bratislavčanov

Stretnutie medzi favorizovaným Slovanom a Skalicou sa začalo väčšou aktivitou hostí. V 7. min prihral M. Bakoš presne Kudrnovi a ten poľahky zakončil - 0:1.

Skalické družstvo sa však vzápätí vzchopilo a o vyrovnávajúci gól sa postaral už v 10. min Lušňák presnou strelou k žŕdke. V 12. min zneškodnil veľkú príležitosť Skaličanov gólman Slovana Konrád, na opačnom konci ihriska v 16. min M. Hudec tesne minul bránku.

Prvá polovica druhého dejstva sa vyznačovala kvalitnou hrou oboch mužstiev. Nádeje domácemu tímu na vedenie "vzal" Štajnoch delovkou od modrej ponad Lakosilovo pravé rameno, hneď v ďalšej minúte pridal Šatan tretí gól. Krátko pred koncom prostrednej časti hry osamotený Balej zblízka upravil na 1:4

Skaličania, ktorí nastúpili do tretej tretiny s náhradným brankárom Tomekom, sa viackrát snažili dostať súpera pod tlak. Pozorná obrana Slovana však nepripustila nijaký zvrat, Pálffyho gól v závere súboja znamenal len kozmetickú úpravu výsledku.

HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Góly: 10. Lušňák (Obdržálek, T. Višňovský), 59. Pálffy - 7. A. Kudrna (M. Bakoš), 30. Štajnoch (Kukumberg, A. Kudrna), 31. Šatan (Kukumberg, Bulík), 39. Balej (D. Skokan, Dobroň)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Brath, M. Novák, 2534 divákov

Skalica: Lakosil (40.Tomek) - Vyrůbalík, Šmach, Jaborník, Kloz, Gula, Bučka, Magušin - Jankovič - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Šátek, Holovič - Klejna, T. Mikúš, R. Konečný

Slovan: Konrád - Dobroň, Švárny, Jass, I. Ďatelinka, Štajnoch, Bohunický - Frühauff - Kukumberg, Šatan, M. Hudec - Bulík, Lipiansky, L. Hudáček - Balej, M. Macho, D. Skokan - M. Bakoš, Preisinger, A. Kudrna

Tréneri hodnotia:

Peter Oremus (tréner Skalice): "Mali sme byť efektívnejší, ak chcete zdolať Slovan, musíte premeniť viac šancí. Dať dva góly je málo. Zápas sa zlomil, keď sme v priebehu dvadsiatich sekúnd druhej tretiny inkasovali dvakrát."

Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Videli sme korektný hokej pred skvelým publikom, Skalica hrala veľmi slušne. O víťazovi rozhodla druhá tretina, strelili sme viac gólov. Verím, že budeme pokračovať v takýchto výkonoch."

začiatok článku

Martin vyhral v Žiline nájazdy

V prvých minútach duelu mali optickú prevahu hostia. Drotár sa však v samostatnom úniku pri zakončení pokĺzol a o chvíľu neusmernil Markovičovu strelu medzi tri žrde Galamboš.

Žilinčania výraznejšie pohrozili až v 12. minúte počas presilovej hry. Kudělkovu strelu ale zlikvidoval Volentier a Staňov pokus tečoval Drevenák mimo brány. Na opačnej strane zasa vo výbornej šanci nikým nekrytý medzi kruhmi nemieril presne Flamík.

Bezgólový stav sa zmenil hneď v úvode druhej tretiny. Päť sekúnd pred návratom vylúčeného hráča súpera napriahol od modrej Róbert Huna a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V 26. minúte mohol zvýšiť vedenie "vlkov" Hreus, ale sám pred bránou zakončil iba do Volentiera.

Z protiútoku si Murček položil Laca, avšak nedokázal puk podvihnúť ponad jeho ľavý betón. V 32. minúte už ale strážca domácej svätyne kapituloval, keď ho v čase skončenia Hriňovho trestu prekonal po samostatnom úniku Galamboš.

Do tretieho dejstva vstúpili aktívnejšie domáci, ale Drábek spomedzi kruhov namieril puk iba do bočnej konštrukcie martinskej brány. V 48. minúte prenechal Drevenák puk Stupkovi, ktorý však z podobnej pozície prestrelil. Na druhej strane neuspel ani Galamboš, ktorý po zachytení vyhodeného puku len tesne minul pravú žrď. Keď v 53. minúte neprepasíroval puk pomedzi betóny žilinského gólmana ani Važan, zápas sa preniesol do predĺženia.

V ňom sa obe mužstvá sústredili prevažne na hru zo zabezpečenej obrany a ani jeden z brankárov nemusel čeliť žiadnej výraznejšej príležitosti. Konečného víťaza tak museli určiť samostatné nájazdy. V nich sa domáci hokejisti nepresadili, zatiaľ čo Zeliska a Važan Laca prekonali a rozhodli o zisku dvoch bodov pre hostí.

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 22. Róbert Huna (Houdek) - 32. Galamboš, rozhodujúci samostatný nájazd Zeliska

Vylúčení: 4:2 na 2 min, Drgoň (Martin) 2+10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: T. Grečko - M. Valach, Gavalier, 1431 divákov

Žilina: M. Laco - Houdek, Ďurkech, Krčula, Dlouhý, Staňo, Kudělka - V. Nemec, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, Hreus, T. Sýkora - M. Drevenák, P. Sivák, Stupka

Martin: Volentier - Brcko, Hriňa, Drgoň, I. Rúfus, Matejka, Flamík - J. Markovič, Galamboš, Važan - Vartovník, Zeliska, Kriška - Macejka, Murček, Sobota - Ižvolt, Drotár, Škumát

Pozápasové hodnotenie:

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Keď nedáme góly, nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. Škoda pre nás, že hráči, ktorí v uplynulých sezónach mali na svojom konte 40 či 50 bodov, vychádzajú naprázdno. Prvá tretina nám nevyšla podľa predstáv. Viac príležitostí sme mali v druhej dvadsaťminútovke, no nepridali sme druhý gól. Vyvrcholením našej streleckej neefektivity boli samostatné nájazdy, keď sme nepremenili ani jeden z nich."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Diváci nevideli zápas, aký sa očakáva od derby. Všetci sme vedeli, o čo hráme. Teraz bol dôležitý aj bod a tomu sme prispôsobili taktiku. Snažili sme sa nedostať gól a hrať na remízu. Hráči si musia uvedomiť, že hokej sa hrá aj smerom dozadu, čo v dnešnom zápase splnili. Po inkasovanom góle sme vyrovnali a priznám sa, sústredili sme sa na predĺženie, a potom sme uspeli v samostatných nájazdoch.

Košice podržal Hylák

V košickej Steel aréne sa začalo od úvodných minút vo svižnom tempe, no ani jeden zo súperov nedokázal pretaviť svoje príležitosti k otvoreniu skóre stretnutia. Najmä Bystričania nedokázali zužitkovať presilové hry piatich proti štyrom, či piatich proti trom. A tak prišiel trest v podobe košického gólu. Diváci aplaudovali v 14. minúte, keď Bartoš v početnej výhode o jedného hráča vybojoval puk v strednom pásme, prenechal ho Zálešákovi a ten namieril presne - 1:0.

O minútu neskôr sa do štatistík zapísal i štvrtý košický útok, Haščák našiel prihrávkou spoza Kostúrovej bránky Chovana a ten nekompromisne zvýšil na 2:0. V závere úvodnej dvadsaťminútovky hrali domáci presilovú hru, ale napriek výraznému tlaku nedokázali hosťujúceho gólmana prekonať.

"Oceliari" pokračovali v aktívnej hre aj na začiatku druhej tretiny, súpera napádali už pri rozohrávke a dobre kombinovali. Ich najväčšiu šancu spálil v 29. minúte Dravecký, ktorý po peknom blafáku vytiahol Kostúra z bránky, no puk nedokázal dopraviť do jej odkrytej časti. Hostia v snahe neinkasovať sa čoraz častejšie previňovali voči pravidlám a preto ich dobrá príležitosť prišla až v 32. minúte. Themár však nedokázal prekvapiť dobre postaveného Hyláka, ktorý včas spojil betóny.

V ďalšom priebehu sa hral obojstranne útočný hokej a v 35. minúte dokázal po ojedinelej príležitosti hostí skórovať Marcinek - 2:1. "Barani" cítili možnosť vyrovnať stav stretnutia, ale Cebák sám zoči-voči košickému brankárovi nepochodil. Na opačnej strane poslal od modrej čiary puk na bránku hostí Tabaček a po Bartošovom teči svietil v 38. minúte na ukazovateli skóre stav 3:1.

Do záverečného dejstva vstúpili obidve mužstvá s cieľom čo najrýchlejšie skórovať a v 54. minúte sa to podarilo hosťom. Cebák vystrelil od modrej čiary, no tesne pred Hylákom zmenil smer puku Kristoffersson - 3:2. Bystričania zlepšili pohyb, tlačili sa do zakončenia, avšak Hylák podržal svoj tím. V 52. minúte mohol v úniku skórovať Jenčík, ale Kostúr včas vykorčuľoval z bránky a zmenšil mu strelecký uhol. Na stave sa už nezmenilo a Košičania si pripísali tri body do tabuľky.

HC Košice - HC'05 Banská Bystrica 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 14. Zálešák (P. Bartoš, M. Novák), 15. Matúš Chovan (Marcel Haščák, E. Piatak), 38. P. Bartoš (J. Tabaček, Homer) - 35. Marcinek (Bambúch), 44. Kristoffersson (Kútny, Kolba)

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Rovenský, Snášel, 5126 divákov

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Deyl, M. Novák, M. Grman, Šeda, M. Biro - Vorel, Pašek, M. Miklík - P. Bartoš, Zálešák, P. Fabuš - Jenčík, Mlynarovič, Dravecký - Matúš Chovan, E. Piatak, Marcel Haščák

Banská Bystrica: Kostúr - Cuník, Cebák, Kolba, Haverinen, Brňák, Bambúch, Kubka - Kristoffersson, Paľov, Kútny - J. Sýkora, Kapuš, M. Kokavec - Themár, Češík, Marcinek - T. Hričina, Heizer, Nemček

Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "Po štvrtkovom zápase sme mali trošku ťažšie nohy, ale predsa sme sa ujali vedenia. Banská Bystrica dávala góly po našich chybách, aj keď nám nejdú presilovky, ešteže nám fungujú oslabenia. V závere zápasu sme hrali vo dvoch oslabeniach a na ľad sme posielali už len skúsených hráčov."

Alpo Suhonen (tréner Banskej Bystrice): "Košice majú veľmi kvalitné mužstvo, hrajú veľmi dobre, veď vyhrali už šesť zápasov. Dôležité boli góly domácich v prvej tretine. My sme hrali v tretej tretine dobre, ale vyrovnať sa nám nepodarilo. Dostali sme sa síce do brejkov, no nepremenili sme ich.

Zvolen doma nedal ani gól

Druhá tretina vypuklo odhalila slabiny Zvolenčanov. Pred brankárom Kováčom pôsobili bezradne, síce ho obsypali spŕškou striel, no bez vytúženého gólového efektu. Trenčania opäť ukázali svoju obrovskú silu v bránení a keď už nemohli, všetko zachraňoval nepriestrelný gólman.

Gólové suchoty pretrhol v 16. min Filo, Radulay vystrelil od modrej do protipohybu Škrečka a Filo odrazený puk vsunul do siete. V 28. min dokonca v oslabení Gašparovič využil zaváhanie Škrečka, ktorý odrazený puk od zadného mantinela nezachytil a aj na to doplatil.

V úvode zápasu už Ďalogov pokus naznačil, čo za trápenie si Zvolenčania užijú. Postupne sa k nemu pridali viacerí, či už Leskovjanský, Juraško, Škvaridlo i Brabenec v presilovke. Brankár Kováč akoby mal na tele magnet, priťahoval puky, ktorým často chýbala presnosť i razancia. V druhej tretine spálili domáci zo päť gólových možností, v 29. min Škvaridlo, v presilovke pootm dvakrát Ďaloga a zúfalo mohli krútiť hlavami aj M. Jurík a Slovák.

Trenčania si uvedomovali, v čom je ich sila, no ak by súper presnejšie strieľal, asi by sa aj oni dostali do úzkych. Pred bránkou dôrazne pracoval najmä Tvrdoň, aktivitou žiaril Gašparovič a aj Sojčík sa takmer zapísal medzi gólových strelcov v presilovke na začiatku druhej tretiny. V tretej sa naštartovali domáci presilovkou a nevyužitou šancou Slováka, ich strelecké trápenie pokračovalo, nepomohla im ani 19-sekundová výhoda o dvoch hráčov v 50. min a pokračujúca o jedného.

Čisté konto Kováča zostalo nezmenené, hostia ho bránili aj za pomoci hromadnej šarvátky necleých deväť minút pred koncom a keď pri hre štyroch na štyroch v 53 min strelil po individuálnom prieniku Tvrdoň tretí gól, definitívne spečatil víťazstvo Trenčanov.

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 16. M. Filo (Radulay), 28. J. Gašparovič (Sojčík, Trefný), 53. R. Tvrdoň

Vylúčení: 9:7 na 2 min, Marek Slovák 2+10 za nešportové správanie, Vantroba (obaja Zvolen) 2+10 za napadnutie hlavy a krku, presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: R. Lauff, M. Korba, P. Korba, 1513 divákov

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Vantroba, Hraško, Ťavoda, Šiška - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, M. Čurilla, Brabenec - Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Leskovjanský, Sikela, Méry

Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, E. Bednár, Gabriš, Hlubuček, Bolf, Trefný, Štindl, Imrich - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, R. Lelkeš - Radulay, M. Daňo, M. Filo

Hodnotenia trénerov:

Jozef Škrak, tréner Zvolena: "Hralo sa rýchlo, dynamicky, v prvej tretine sme si vytvorili aj tlak, i šance, no po našej chybe sme inkasovali, vysadili súpera na koňa. Potvrdilo sa, že bez gólu sa nedá vyhrať. Trenčín hral veľmi dobre v defenzíve, nedal nám priestor, bohužiaľ, trpeli sme aj na efektívnosť. Divákov prišlo málo, hokej by si ich zaslúžil viac, asi potrebbujú viac pozitívnych informácii."

Dušan Gregor, kouč Trenčína: "Prišli sme sem s taktickým zámerom, ktorý sa nám až na malé chybičky podarilo plniť do konca. Zvíťazili sme zaslúžene, mužstvu patrí poklona za cenné body zo Zvolena. Ak mám hodnotiť doterajšie zápasy, majú náboj, vidieť viac dravosti, ochoty bojovať, čo je zatiaľ na začiatku sezóny pozitívne. Škoda úbytku divákov, súvisí s ekonomikou, program je nabitý, možno je to v mentalite, že divák nedá peniaze a častejšie hokej nenavštevuje. Napríklad na tento hokej sa dollo pozerať, hráči bojovali o víťazstvo a že prišlo divákov tak málo, je to veľká škoda."

Nitra Popradu nenarobila problémy

Domáci začali útočnou hrou, no po nevyužití sľubných šancí prišiel trest, keď sa v 6. minúte v presilovke presadil Rapáč. Vzápätí mohli vyrovnať H. Ručkay i Štefanka, no neuspeli. Vyrovnania sa diváci v Nitra aréne dočkali až v 18. minúte, keď sa v presilovke o dvoch hráčov zblízka presadil Samir Saliji - 1:1. Hostia však predsa len šli do šatne spokojnejší.

Dôležitosť presiloviek v tomto zápase "podčiarkol" v 20. min A. Novotný - 1:2.

V 32. minúte sa zápas predčasne skončil pre Takáča, ktorý ostrým zákrokom fauloval Podstaveka. S ponúknutou 5-minútovou presilovkou však domáci naložili veľmi zle. V 34. min zaváhal na útočnej modrej čiare Korhoň, pohotový Vaic mu vzal puk a po rýchlom úniku namieril Penkerovi medzi betóny - 1:3. Po spomenutej presilovke zasadili hostia domácim aj štvrtý úder, keď Velebného strelu dorazil za Penkerov chrbát Rapáč.

Nitrania chceli v treťom dejstve ešte niečo s výsledkom spraviť, no už po 35 sekundách ich schladil Vaic, ktorý uplatnil dôraz pred bránkou. V 48. min sa presadil aj ostrostrelec Kroták a zápas sa v zostávajúcich minútach už len dohrával. V 55. min mohol z brejku ešte znížiť Korhoň, no jeho pohotovú strelu kryl ešte pohotovejší Melicherčík.

HK Nitra - HK Poprad 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)

Góly: 18. S. Saliji (Ďurák, T. Chrenko) - 6. Rapáč (Vandas, Kuľha), 20. A. Novotný (Balán, Kuľha), 34. Vaic, 37. Rapáč (Vandas, Velebný), 41. Vaic (A. Kroták), 48. A. Kroták

Vylúčení: 6:6 na 2 min. + Ďurák (Nitra) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku a Takáč (Poprad) na 5 + DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali Goga - Bundil, Stano, 2225 divákov

Nitra: Penker (37. Čiliak) - König, M. Bača, Rais, Ďurák, Árvay, J. Polák, - G. Saliji, M. Štefanka, Hrnka - Korhoň, T. Chrenko, H. Ručkay - S. Saliji, Podstavek, Mašlonka - Šumichrast, Marek Haščák, Čaládi

Poprad: Melicherčík - A. Novotný, D. Brejčák, Š. Fabian, Malina, M. Šterbák, Hellström, Kramár, Velebný - Vandas, Balán, Kuľha - A. Kroták, Gellerstedt, Vaic - Rapáč, S. Takáč, Škovira - Paločko, Kraft, Achmetov

Hodnotenie trénerov:

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Chceli sme vyhrať. Škoda nevyužitých šancí v prvej aj druhej tretine. Zápas sa lámal za stavu 2:1 pre súpera, keď sme nedali gól, a naopak v presilovke sme inkasovali. Súperovi gratulujem k výkonu i výsledku. My musíme ísť ďalej a zodpovedne sa pripravovať. Hrá sa na góly a s jedným sa nevyhráva."

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "V Nitre to nebýva jednoduché. Na to, že sme hrali veľa minút oslabení, je výsledok parádny. Rozhodujúce bolo ubránené päťminútové oslabenie. Potom sme si dôsledne strážili stredné pásmo a kontrolovali výsledok. Mrzia ma však zbytočné fauly, hráči by si mali uvedomiť, že zdravie je prvoradé."