Tenis: Slovensko v semifinále Fed Cupu proti Taliansku

TASR|21. júl 2002 o 22:13

Bratislava (TASR) - Slovenské fedcupové reprezentantky zvíťazili vo štvrťfinále svetovej skupiny Pohára federácie nad Francúzskom 4:1 a postúpili do ...

Bratislava (TASR) - Slovenské fedcupové reprezentantky zvíťazili vo štvrťfinále svetovej skupiny Pohára federácie nad Francúzskom 4:1 a postúpili do semifinále, kde bude ich súperom Taliansko. Zverenky kapitána Tomáša Malika rozhodli o svojom postupe už pred záverečnou štvorhrou, v ktorej Jeanette Husárová s Henrietou Nagyovou zvíťazili za 1 hodinu 7 min nad párom Nathalie Dechyová, Stéphanie Foreszová vo dvoch setoch 7:5, 6:0.

Slovenský kapitán poslal na kurt bratislavskej Incheby do záverečnej štvorhry namiesto pôvodne nominovanej Daniely Hantuchovej Henrietu Nagyovú, ktorá sa spolu s Jeanette Husárovou nenechali Francúzkami zaskočiť a v 11. hre úvodného setu prelomili podanie Foreszovej a po prvý raz v zápase sa ujali vedenia v pomere 6:5. V nasledujúcej hre svoj brejk potvrdili a po 43 minútach získali dejstvo v pomere 7:5.

V druhom sete videli diváci dokonalú exhibíciu slovenskej dvojice, ktorá dvakrát získala podanie Foreszovej, raz Dechyovej a za 24 minút uštedrila súperkám nepopulárneho kanára.

Slovensko - Francúzsko 4:1 vo štvrťfinále svetovej skupiny Pohára federácie - Slovensko postúpilo do semifinále proti Taliansku

sobota:

Daniela HANTUCHOVÁ - Nathalie Dechyová 7:5, 7:5

Amélie Mauresmová - Janette HUSÁROVÁ 6:2, 4:6, 6:2

nedeľa:

HANTUCHOVÁ - Mauresmová 2:6, 6:4, 6:3

Martina SUCHÁ - Dechyová 7:6 (3), 6:1

Jeanette HUSÁROVÁ, Henrieta NAGYOVÁ - Nathalie Dechyová, Stéphanie Foreszová 7:5, 6:0

Domov»Tenis»Tenis: Slovensko v semifinále Fed Cupu proti Taliansku