Senica vyhrala v Košiciach, Ružomberok zdolal Banskú Bystricu

Senica strelila v Košiciach víťazný gól v predposlednej minúte zápasu.

Výsledky sobotňajších stretnutí 11. kola futbalovej Corgoň ligy

Výsledky sobotňajších stretnutí 11. kola futbalovej Corgoň ligy:

MFK Ružomberok - FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0) - viac

FC Vion Zlaté Moravce - AS Trenčín 3:0 (2:0) - viac

DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 2:1 (0:0) - viac

Senica vyhrala v Košiciach gólom z predposlednej minúty zápasu

KOŠICE. V košickom Čermeli začali aktívnejšie domáci hráči a už v 7. minúte sa rútil na Boleka Diaby, ktorý však premrhal vhodný moment na zakončenie. O dve minúty neskôr zakončoval ekvilibristicky z hranice šestnástky Pačinda, no jeho pokus iba tesne minul bránu hostí.

Seničania mali plné ruky práce aj po rohovom kope domácich v 14. minúte, keď dokázali odvrátiť dve zakončenia hlavičkou. Na opačnej strane sa dostal k zakončeniu Diviš, lopta však minula ľavú žŕdku domácej svätyne.

Ďalší priebeh priniesol streleckú príležitosť Diabyho a najmä dobrú šancu Šinglára, ktorý prešprintoval s loptou takmer celé ihrisko, ale strelou z hranice šestnástky nechal vyniknúť hosťujúceho gólmana. Potom prevzali iniciatívu hostia a v 30. minúte mohol zvnútra šestnástky otvoriť skóre duelu obranca Leal. Po jeho zakončení odpratali loptu do bezpečia López za prispenia spoluhráča Kavku.

O štyri minúty neskôr mal po centri z pravej strany gól na hlave Hošek, lopta však mierila tesne pravej žrde Lópezovej brány. Šesť minút pred koncom prvého polčasu sa po narážke hostí dostal pred domácu bránu Leal, nevýraznou strelou našiel dobre postaveného domáceho brankára.

Druhé dejstvo odštartoval ďalekonosnou, no nepresnou strelou Strnád. V 59. minúte po Čonkovom prízemnom centri ohrozil bránu hostí Škutka, ktorý v sklze zasiahol loptu, avšak Bolek bez väčších problémov zasiahol. Nasledujúce minúty sprevádzali mnohé nepresnosti oboch tímov, no v 72. minúte mal gól na kopačke Diviš, zvnútra šestnástky nedokázal prekonať Lópeza, ktorý reflexívne zasiahol.

Hostia pokračovali v aktivite, no Kalabiškove technické zakončenie v 83. minúte opečiatkovalo iba pravú žrď Lópezovej brány. Ten istý hráč zabezpečil o šesť minút neskôr tri body pre hostí, keď dorazil loptu z tesnej blízkosti do domácej brány - 0:1.

MFK Košice - FK Senica 0:1 (0:0)

Gól: 89. Kalabiška. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Diaby, Šinglár - Hošek, Pavlík, 1330 divákov.

MFK Košice: López - Tóth, Kavka, Dobias (46. Djokovič), Čonka - Šinglár, Kuzma - Pačinda, Diaby (84. Jurčo), Viazanko - Škutka (60. Skvašík)

FK Senica: Bolek - Gorosito, Pavlík, Gajdošík, Leal - Kóňa, Strnád - Diviš (82. Furtádo), Piroska (79. Wijlaars), Ďurica - Hošek (54. Kalabiška)

Hlasy trénerov

Ladislav Šimčo, tréner Košíc: "Nechcem sa opakovať, ale opäť sme mali množstvo šancí, do 24. minúty štyri. Nehrali sme zle, ale bez gólov sa nevyhráva. V závere hráči urobili hrubú chybu, nedostúpili k voľnému hráčovi súpera a prišli sme o body. Som z toho sklamaný."

Stanislav Griga, tréner Senice: "Znova sa potvrdilo, že futbal nemá logiku. Prvý raz v sezóne sme vyhrali na trávniku súpera, no nie najlepším výkonom. I keď sme boli vždy druhí pri lopte, vyhrali sme nie zaslúžene, ale šťastne. Aj takéto zápasy sú."

Pod Čebraťom sa hral veľmi dobrý corgoňligový duel

RUŽOMBEROK. Zásluhou oboch tímov prítomní. Od začiatku až do konca boli aktívnejší domáci futbalisti, ktorí aj strelecky prevýšili svojho súpera. Vkuse o otvorený futbal sa snažili tiež vojaci. V 12. min. P. Maslo zacentroval z pravej strany, Masaryk loptu minul a Ďubek z voleja, z kraja malého vápna napálil vysoko.

O päť minút neskôr na druhej strane na Bažíkov priamy kop vyskočil Kupčík a hlavou vo výbornej pozícii mieril nad. V 25. min. sa Hoferica uvoľnil na ľavej strane, loptu naservíroval A. Slobodovi, Belic jeho prvú strelu, ktorá smerovala do stredu brány, vyrazil, pri dorážke už bol bezmocný 1:0. V 31.

Skalák pohotovým pokusom vyskúšal gólmana Dukly. V 34. min. mal A. Sloboda na kopačke druhý úspech Ruže, Ďubek ho perfektne našiel v hĺbke bystrickej šestnástky, autor vedúceho gólu zoči voči Belicovi tesne minul bránu. V 37. min. pohrozila Dukla, keď Jakubko Bažíkov center poslal tesne vedľa pravej žrde hostí. 54. min. sa po prvej strane predral Masaryk, pred bránou našiel absolútne voľného Hofericu, ten z prvej trafil obe žrde, na druhý pokus sa už nemýlil 2:0.

Vzápätí Masarykovu delovku Belic vytesnal nad brvno. Od 58. . min. prešiel tréner hostí Š. Zaťko na dvoch útočníkov, keď k Jakubkovi poslal z lavičky Lakšíka. Ten v 78. poslal štipľavý, no o pár centákov nepresný pozdrav na Hrdličku. V 89. mohol Vavrík pridal tretí gól, lenže v tutovej pozícii poslal len slabú loptu do Belicových rúk. Hneď na to pri samostatnom nájazde na bystrického gólmana nepochodil zase Skalák.

MFK Ružomberok - FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 25. A. Sloboda, 54. Hoferica. Žlté karty: Huber, Skalák - Poljovka. Rozhodoval: Ježík, 3285 divákov.

Ružomberok: Hrdlička P. Maslo, Huber, Kostelný, Jurkemik Skalák, A. Sloboda, J. Vavrík, Ďubek (73. J. Chovanec) Hoferica, Masaryk

Banská Bystrica: Belic M. Turňa (66. Rejdovian), Poljovka, Kupčík (41.Prekop) , Savič (58. Lakšík) M. Pančík, M. Hlinka, Gymbér, Bažík, B. Ľupták Jakubko

Aleš Křeček, tréner Ružomberka: Som rád, že sme stretnutie pred domácim publikom zvládli, hráčom som prízvukoval, že to bude ťažšie ako v Trnave. Zvládli sme výsledkovo a v niektorých fázach aj herne. Do doby, keď sme dali prvý gól, som veľmi spokojný nebol. Po vedúcom góle sme sa upokojili a boli tam aj pekné futbalové akcie i ďalšie veľké šance, ktoré zostali nepremenené. Vyhrali sme zaslúžene, takže spokojnpsť.

Štefan Zaťkom tréner B. Bystrice: Domácim gratulujem k zaslúženému víťazstvu. My sme nepodali dobrý výkon, niektoré veci si musíme interne vyriešiť. Myslím si, že naše striedania ukázali, v čom sme neuspeli. Zo štyroch obrancov som musel troch vystriedať a ani ten štvrtý nebol žiadnym pilierom. Lenže náš výkon nebol iba o obrane. My sme len reagovali na to, čo súper robí.

Trenčín prehral v Moravciach rozdielom triedy

ZLATÉ MORAVCE. Úvodné minúty priniesli sériu troch rohových kopov domácich. Pri druhom z nich sa v dobrej pozícii objavil Pavlovič, ale zblízka hlavou mieril tesne vedľa. V 12. min Babic šikovne vysunul Orávika, jeho prudkú strelu však Volešák vytlačil na rohový kop.

Po štvrťhodine hry pekná akcia Hrušku s Orávikom ponúkla streleckú príležitosť Babicovi, ktorý exportnou strelou pod brvno otvoril skóre stretnutia - 1:0. V 29. min sa stav opäť menil, keď Hodek vysunul Paura, ktorý šikovným lobom nedal Volešákovi najmenšiu šancu - 2:0. Od tohto momentu Trenčania preladili na ofenzívnejšiu strunu, ale streleckú pozíciu si až do konca prvého dejstva nevypracovali.

V 59. min si na Hruškov rohový kop nabehol Chren, ale jeho strela letela vysoko nad. Po hodine hry sa v dobrej príležitosti ocitol Peltier, no pozorný Kuciak vyrazil na rohový kop. Pekný futbalový moment priniesla 67. min keď Babicovmu pokusu z 22 m chýbali milimetre.

V 70. min mohlo byť "vymaľované", keď po Holúbkovej hrúbke mieril sám na bránku Orávik, ale jeho strela medzi nohy Volešáka išla iba do bočnej siete. Hostí mohol vrátiť do stretnutia v 77. min vrátiť Báez, ktorý zoči voči Kuciakovi trestuhodne minul bránku. Vzápätí vyslal "jedovku" na Kuciaka Holúbek, domáci gólman v poslednej chvíli jeho strelu zlikvidoval.

Pokoj na kopačky priniesol v 82. min Majerník, ktorý si nabehol na center a pomocou žrde zvýšil na 3:0. V závere mohol výsledok prikrášliť Brčák, ale na center Chrena nedosiahol.

FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín 3:0 (2:0)

Góly: 16. M. Babic, 29. Paur, 82. Pavol Majerník, ŽK: 28. M. Hruška, 54. Paur, 62. Pavlovič - 26. L. Peltier, 59. Kleščík, rozhodovali: P. Hrčka - Brendza, D. Hrčka, 1744 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Orávik, Pavlovič, M. Babic, M. Hruška (86. Irfan Bin Fazail) - Paur (76. A. Candrák), Hodek (83. Brčák)

Trenčín: Volešák - Čögley, Kleščík, Godál, Holúbek - L. Peltier, Štefánik, Báez (80. V. Horváth), Salinas, P. Mazan (62. Hlohovský) - Depetris (62. Malec)

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Mali sme Trenčín zmapovaný a do zápasu sme vstúpili dobre, keď najskôr Pavlovič nedal, ale vzápätí Babic parádne skóroval. Stretnutie sa naozaj lámalo v 77. minúte, keď hostia nedali - naopak, my sme z kontry rozhodli. Stále ma mrzí nízka divácka účasť, hoci hráme atraktívny futbal pre ľudí."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Nezachytili sme vstup do stretnutia. V druhom polčase sme sa zlepšili. Zápas sa lámal v 77. min, keď sme mohli dať kontaktný gól. Skóroval však súper, a preto zaslúžene zvíťazil."

Dunajská Streda prekvapujúco zdolala Žilinu

DUNAJSKÁ STREDA. V 7. min Čorič volejom vysunul Delarga, ale Mabouka v poslednej chvíli zasiahol a po následnom protiútoku Barčíkovu strelu zblokovala obrana Dunajskej Stredy. V 14. min prišiel sa do Obertovho prízemného centra obetavo vrhol Žilinčan Ondráš.

O desať minút Barčíkov priamy kop posunul hlavou Ondráš a Kováč musel loptu vyrážať spod brvna. V 35. min prišla najkrajšia akcia prvého polčasu, keď Obert vysunul Kabeleho a po jeho spätnej prihrávke Čorič strelou z prvej namieril iba do Krnáča.

"Nedáš - dostaneš" mohlo platiť už o minútu: po Majtánovej uličke sa sám pred Kováčom ocitol Pečovský, ale zo súboja zoči-voči vyšiel úspešne domáci gólman. V závere tohto dejstva sa dvakrát dostal do zakončenia domáci Delarge, keď uplatnil svoju rýchlosť: s jeho "delovkou" mal Krnáč plné ruky práce a krátko nato z uhla mieril domáci útočník tesne vedľa.

Druhý polčas otvoril priamy kop striedajúceho Zošáka, ktorý z diaľky tesne minul bránku. Hostia spresnili hru a vytvorili si prevahu, ktorú v 55. min pretavili do vedúceho gólu. Maboukov center predĺžil hlavou Pich na Majtána a ten z voleja rozvlnil sieť - 0:1.

O tri minúty spoza šestnástky vystrelil Hílek a jeho nebezpečnú strelu Krnáč s námahou vyrazil. Domáci sa postupne pozviechali z inkasovaného gólu a v 73. min dokázali vyrovnať. Struhárov dlhý center posunul Čorič hlavou na Delarga a ten presne zakončil svoj únik - 1:1. V 80. min sa Delarge dlhým šprintom dostal do šance, pomedzi obrancov si ešte vylepšil palebnú pozíciu a prekonal Krnáča - 2:1.

DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 2:1 (0:0)

Góly: 73. a 80. Delarge - 55. T. Majtán, ŽK: 23. Struhár, 90. Boya - 26. Pečovský, 85. M. Ondráš, po zápase Majtán (za protesty), rozhodovali: Pavlík - R. Sluk, Petríček, 1399 divákov

Dunajská Streda: P. Kováč - I. Obert, Struhár, Marcin, Laštovka - Boya, Hílek - Kabele (77. Helísek), Čorič (87. Egidijus Majus), Matůš (70. Z. Harsányi) - Delarge

Žilina: Krnáč - Mabouka, Zd. Štrba, M. Ondráš, Patrik Mráz - Barčík, S. Angelovič, Pečovský (83. M. Ceesay), Deza (46. Zošák) - T. Majtán, R. Pich (74. Střihavka)

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Žilina potvrdila, že nie náhodou je na čele tabuľky. Podľa môjho názoru sme boli minimálne vyrovnaným súperom. Videli sme zaujímavý zápas so šancami na oboch stranách. Prvýkrát sa nám stalo, že sme dokázali otočiť nepriaznivý vývoj. Navyše, podarilo sa nám to proti lídrovi, čo ma veľmi teší. Je to veľký krok vpred a som hrdý na mojich zverencov."

Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): "V Dunajskej Strede sme chceli naplno bojovať, čo sa nám však nepodarilo. Snažili sme sa hrať aktívny futbal, išli sme do vedenia, ale aj potom sme mali byť aktívnejší. Zbytočne sme sa stiahli a na to sme doplatili. Musíme sa lepšie vyrovnať s agresívnou a dôraznou hrou súperov."