Výsledky zápasov 8. kola hokejovej Tipsport extraligy.

Žilina zdolala Trenčín, Zvolen Poprad, Košice Skalicu, Banská Bystrica Martin, Slovan Nitru

Výsledky zápasov 8. kola hokejovej Tipsport extraligy:
MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 6:4 - viac
HC Košice - HK 36 Skalica 6:1 - viac
HC ´05 Banská Bystrica - MHC Mountfield Martin 4:0 - viac
Slovan Bratislava - HK Nitra 7:1 - viac

Žilina dosiahla najvyššie domáce víťazstvo v aktuálnej sezóne

ŽILINA. Po slabšom začiatku išli Žilinčania do rýchleho vedenia, keď Stupka v 3. min vsietil najrýchlejší domáci gól sezóny. Stav stretnutia sa mohol zmeniť pri vylúčeniach domáceho Troligu a hosťujúceho Kopeckého, ale ani jeden tím početnú výhodu nevyužil.

V 14. min sa potvrdilo známe "nedáš-dostaneš". Žilina zaútočila, stratila však puk v útočnom pásme, Melichárek využil chybu domáceho obrancu Staňa a po sóle prekonal domáceho gólmana. Stav stretnutia sa menil v úvodnej desaťminútovke druhej tretiny.

Najskôr v 22. min kapitán hostí Pardavý využil zaváhanie domácej obrany a Trenčín viedol 2:1. Žilina odpovedala pomerne rýchlo, keď o dve minúty neskôr Peter Sivák strelil svoj premiérový gól po návrate do Žiliny.

Trenčianska Dukla mala možnosť zvýšiť náskok pri dvojnásobnom vylúčení obrancu Staňa, ale príležitosti nevyužila. Bol to práve smoliar Staňo, ktorý v 29. min prihral Róbertovi Hunovi, a ten dostal Žilinu po druhýkrát do vedenia. V nasledujúcich minútach sa oba tímy snažili, ale stav do druhej prestávky sa už nezmenil.

Gólovo najúrodnejšia bola posledná tretina. Domáci Richard Huna využil prvú presilovku domácich, hostia však odpovedali gólom Gašparoviča. Vyrovnať mohol v 50. min Tybor, ale nepremenil trestné strieľanie. V pohode hrajúci domáci útočník Sivák v 54. min doklepol puk za chrbát Kováča - 5:3.

V tej istej minúte znížili Trenčania gólom Lelkeša, ktorý obišiel Lacovu bránku a skóroval. V poslednej minúte hostia v snahe vyrovnať odvolali brankára Kováča, k puku sa však dostal Sivák a svojim hetrikom zavŕšil najvyššie víťazstvo Žiliny v domácom prostredí v aktuálnej sezóne.

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)

Góly: 3. Stupka (Troliga), 24. P. Sivák (Róbert Huna), 29. Róbert Huna (Staňo), 43. Richard Huna (Ďurkech, P. Sivák), 54. P. Sivák (Ďurkech), 60. P. Sivák (Richard Huna, Dlouhý) - 14. T. Melichárek, 22. Pardavý (T. Melichárek, A. Šťastný), 45. J. Gašparovič (R. Tvrdoň, Tybor), 54. Lelkeš (Mikula)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Kacej, Stano, 1313 divákov

Žilina: M. Laco - Houdek, Ďurkech, Staňo, Dlouhý, Krčula, Kudělka - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - V. Nemec, Hreus, Smotrila - M. Drevenák, Troliga, Stupka

Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, E. Bednár, Gabriš, Hlubuček, Bolf, Trefný, Štindl, Bendík - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula, Sojčík, Lelkeš - P. Kopecký, M. Daňo, M. Filo

Hlasy:

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Sme šťastní, že sa nám podarilo získať prvé tri body v riadnom hracom čase v domácom prostredí. V našej hre boli aj chyby, ale aj pozitíva. Chcel by som poďakovať hráčom, že bojovali do konca. Dali sme góly, som rád, že sme prekonali bilanciu štyroch gólov, ktoré sme doteraz v jednom zápase vsietili."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento zápas. V našej hre boli samé negatíva. Hráči boli málo dôrazní, disciplinovaní v celom systéme hry. Nedôrazní boli aj v zakončovaní, o čom svedčia napríklad dve príležitosti Tybora. Podali sme najslabší výkon sezóny a Žiline sme prakticky tri body odovzdali."

Poprad nedokázal vo Zvolene skórovať

ZVOLEN. Domáci začali lepšie, po úvodnom oťukávaní si čoskoro vytvárali i šance. Už na začiatku 5. min po rýchlej akcii nastrelil Baláž pravú žŕdku Melicherčikovej bránky. V 7. min však už udreli, keď osamotený Škvaridlo ešte popradského brankára neprekonal, ale Čurilla pohotovo dorazil puk za jeho chrbát a Zvolen vyhrával. Hostia sa rozbiehali pomaly, v 12. min Paločko z bezprostrednej blízkosti neprestrelil Trenčana. Zvolenčania boli aj naďalej nebezpečnejší. V 14. min Brabenec priťukol spoza bránky Šachrajčukovi, no tomu sa nepodarilo pretlačiť puk do siete. V 17. min neuspel ani Ďaloga, ten sa po vysunutí Slovákom rútil sám na Melicherčíka, ale prestrelil bránku.

Ani v prostrednej časti sa obraz hry nezmenil. Zvolenčania boli lepším tímom. V 25. min po Obuchovej strele sa z bezprostrednej blízkosti nepresadil Baláž, v 28. min už však bolo 2:0. Marek Slovák bol v samostatnom úniku faulovaný Novotným a rozhodca odpískal trestné strieľanie. Slovák volil rýchly nájazd a nekompromisne poslal puk ponad Melicherčíkovu lapačku. Domáci boli naďalej aktívni, snažili sa pridať tretí zásah, čo sa im napokon podarilo 38 sekúnd pred koncom druhej tretiny. Po skvelej akcii a úniku troch Zvolenčanov našiel Škvaridlo Čurillu, ktorý si rutinérsky našiel palebnú pozíciu a zavesil ponad Melicherčíkovú vyrážačku - 3:0.

Aj tretiu tretinu odohrali Zvolenčania vo veľkom štýle. Už po 36 sekundách Baláž pohodlne dorazil Škvaridlovu strelu za chrbát bezmocného Melicherčíka. Hostia sa ani v tejto časti prakticky na nič nezmohli, azda jedinou výnimkou bola 54. min, keď sa puk skôr náhodne odrazil k Rapačovi, ale ten sám pred Trenčanom neuspel. Zaslúžené víťazstvo Zvolena mohol ešte v 57. min prikrášliť Šachrajčuk, ale jeho strela spomedzi kruhov však skončila mimo popradskej bránky.

HKm Zvolen - HK Poprad 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 7. M. Čurilla (Škvaridlo, Trochta), 28. Marek Slovák (z tr. strieľania), 40. M. Čurilla (Škvaridlo), 41. V. Baláž (Leskovjanský, L. Jurík)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Orolín, 1217 divákov

Zvolen: Trenčan - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - M. Čurilla, Trochta, Škvaridlo - Zuzin, M. Jurík, Otčenáš

Poprad: Melicherčík - A. Novotný, D. Brejčak, Fabian, Malina, M. Šterbák, Helström, Kramár, Velebný - Vandas, Kraft, Kuľha - A. Kroták, Hult, Vaic - Škovira, S. Takáč, Rapáč - Paločko, Gellerstedt, Achmetov

Hlasy:

Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): "Chceli sme potvrdiť tri body získané v Nitre, kde nás tento zápas stál veľa síl. Dnes chlapci od prvého hráča až po výborného brankára Trenčana odviedli veľmi dobrú robotu. Bol to náš najlepší výkon. Sme radi, že sa nám podarilo streliť štyri góly a získali sme tri body."

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Odohrali sme ďalší zápas zo serie z vonku, čo nie je veľmi príjemné. Tieto zápasy nás stali veľa síl. Domáci hrali s nasadením a organizovanou obranou. Na ľade sme boli bez pohybu a všade o krok vzadu. Toľkých chýb, ktoré sme dnes urobili, sme sa nedopustili za posledné tri zápasy. Nechcem povedať, že mužstvo nechcelo, ale boli sme dnes niekde inde ako Zvolen."

Košice na domácom ľade rozdrvili Skalicu

KOŠICE. V košickej Steel aréne začali aktívnejšie domáci a svoj tlak pretavili vo vedúci gól v 9. minúte. Jenčík si nakorčuľoval spoza bránky pred Tomeka a z tesnej blízkosti pomedzi betóny skóroval - 1:0. Skaličania však odpovedali takmer okamžite, keď sa v početnej výhode o jedného muža presadil Hruška, ktorý zužitkoval ideálnu prihrávku a vyrovnal - 1:1.

V nasledujúcom priebehu sa hra vyrovnala a šance sa striedali na oboch stranách. V 16. minúte mohol poslať hostí do vedenia Školiak, ale v úniku nedokázal prekonať Hyláka. O dve minúty neskôr sa na opačnej strane rútil na Tomeka Haščák, no jeho strela našla iba vyrážačku brankára.

V závere úvodnej dvadsaťminútovky sa predsa len skóre zmenilo po Piatakovej strele sa k puku dostal Dravecký a nekompromisne skóroval - 2:1. O tretí gól "oceliarov" sa v 23. minúte opäť postaral tretí košický útok, potom ako Grman našiel časovanou prihrávkou Piataka a ten poslal puk k pravej žrdi Tomekovej bránky - 3:1.

Záhoráci mohli znížiť v 28. minúte, keď sa dostal na modrej čiare k puku Pálffy, avšak sám zoči-voči domácemu gólmanovi nepochodil. Napriek tejto príležitosti mali aktivitu na svojich hokejkách domáci, ktorú korunovali v 38. minúte. Bartoš sa po ideálnej prihrávke ocitol v úniku a zvýšil na 4:1.

Vzápätí okorenil košické snaženie piatym gólom Chovan, ktorý zužitkoval Pašekovu prihrávku do priestoru. V záverečnom dejstve sa Skaličania snažili znížiť nepriaznivý stav, ale ich útoky stroskotávali na dobre organizovanej košickej defenzíve.

V 49. minúte navyše inkasovali po delovke obrancu Nováka, ktorý napriahol od modrej čiary po priťuknutí od Fabuša - 6:1. Košičania s prehľadom kontrolovali hru a zápas doviedli do úspešného konca.

HC Košice - HK 36 Skalica 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)

Góly: 9. Jenčík (E. Piatak, Dravecký), 20. Dravecký (E. Piatak, Jenčík), 23. E. Piatak (M. Grman), 38. P. Bartoš (P. Fabuš, Michal Novák), 39. Matúš Chovan (Pašek, Grman), 49. Michal Novák (P. Fabuš) - 11. J. Hruška (R. Školiak, Šmach)

Vylúčení: 2:4 , presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Korba, Smrek, 5488 divákov

Košice: Hylák - Michal Novák, Deyl, J. Tabaček, Homer, M. Grman, Šeda, M. Biro - P. Bartoš, Zálešák, P. Fabuš - Pašek, Vorel, M. Miklík - Jenčík, E. Piatak, Dravecký - Matúš Chovan, Mlynarovič, Marcel Haščák

Skalica: Tomek - Vyrubalík, Šmach, Kloz, I. Jankovič, Gula, Bučka, Jaborník, Magušin - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Lušňák, T. Mikúš, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - Klejna, Jurík, R. Konečný

Hlasy:

Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "Hráčov som po zápase pochválil, zdvihla sa formácia Piatak, Jenčík, Dravecký. Tým, že máme obrovskú istotu v brankárovi Hylákovi, hráme uvoľnene. Sme radi, že sme získali ďalšie body pred zápasmi vonku."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Musia byť aj takéto zápasy. My si musíme zobrať z tohto len tie pozitívne veci, ktoré tam boli. Víťazstvo domácich je zaslúžené, mali to pod kontrolou. My sa máme v čom zlepšovať."

V Banskej Bystrici Martin skórovať nedokázal

BANSKÁ BYSTRICA. Banskobystričania po troch domácich prehrách s brankárom Chorošunom poslali medzi žrde Kostúra a v obrane sa už predstavila aj nová posila Huba. Aktívnejší boli od úvodu "barani", ale hrozili aj Martinčania.

V 5. minúte preveril gólmana HC 05 Kriška. Najväčšiu šancu domácich mal v 13. minúte Kapuš, ktorý sa dostal pred brankára Šimka, mal priestor i čas na zakončenie, ale neprekonal ho pri jeho pravej žrdi. Až v 14. minúte v hre štyroch proti štyrom prestrelil od modrej gólmana hostí Kolba. V 16. minúte sa stredom predral pred Kostúra Galamboš, ale nevyrovnal.

V druhej tretine boli taktiež domáci hokejisti aktívnejší a mohli sa oprieť o spoľahlivého Kostúra. V 25. minúte po strele Cuníka Šimko iba vyrazil puk a zblízka pohotovo zakončil Kapuš - 2:0. O dve minúty neskôr musel videorozhodca posudzovať strelu Kolbu do horného rohu Šimkovej svätyne, puk sa napokon odrazil od vonkajšej konštrukcie.

Na 3:0 tak zvýšil až Sýkora po peknej individuálnej akcii, nakorčuľoval si od zadného mantinelu pred Šimka a zblízka si ho vychutnal. Tréner hostí Spišiak následne poslal medzi žrde Volentiera, ale ani ten sa v bránke nenudil. Banskobystričania totiž naďalej búšili, ale mohli aj doplatiť na chvíľkovú nepozornosť. Drotár v ideálnej pozícii neprekonal Kostúra a Martinčania potom zopár strelami preverili brankára HC 05 v presilovej hre.

Domáci mali bleskový úvod do tretej tretiny, keď už v 14. sekunde Kristoffersson prihral Kútnemu, ktorý si nakorčuľoval pred bránku a prekonal Volentiera. Martinčania sa potom snažili streliť aspoň čestný gól, ale na Kostúra mierili len slabé strely. Najväčšiu šancu mal v 54. min Macejka, ktorý sa dostal za obranu HC´05, ale pred spoľahlivým gólmanom Banskej Bystrice neuspel. Pod Urpínom si pripísali prvé domáce víťazstvo v sezóne.

HC'05 Banská Bystrica - MHC Mountfield Martin 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 14. Kolba (Haverinen, Kristoffersson), 25. Kapuš (Cuník), 28. J. Sýkora (M. Kokavec), 41. Kútny (Kristoffersson, Kolba)

Vylúčení: 4:2, navyše Bambúch (B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Snášel, Gaján, 1609 divákov

Banská Bystrica: Kostúr - Kolba, Haverinen, Cuník, Cebák, Brňák, Bambúch, Huba, Kubka - Kristoffersson, Jokila, Kútny - J. Sýkora, Kapuš, M. Kokavec - Themár, Češík, Paľov - T. Hričina, Heizer, Nemček

Martin: Šimko (28. Volentier) - Drgoň, I. Rúfus, Flamík, Hriňa, Tupý, Brcko, Zukal, Obuch - J. Markovič, Galamboš, Važan - Kriška, Zeliska, Šišovský - Macejka, Murček, Sobota - Ižvolt, Drotár, Škumát

Hlasy:

Alpo Suhonen, tréner Banskej Bystrice: "Branknár Kostúr zahral veľmi dobre, doslova excelentne. Sme veľmi radi, že sme vyhrali po tých problémoch predtým a troch prehrách. Pozítívne je, že sa chytili aj útočníci, obrana nám funguje, no v ofenzíve sme dosiaľ dobrí neboli. V závere sme zápas už mali vo vlastných rukách. Pochváliť musím manažmen klubu, pretože nám vybavil obrancu Hubu a ja len dúfam, že bude pokračovať v týchto výkonoch."

Ladislav Spišiak, tréner Martina: "Len 13 minút v prvej tretine to bol ozajstný Martin, so šancami, s hrou, akú sme mali ukázať. Dostali sme lacný gól, Bystrica bola lepšia a keď sme inkasovali na začiatku tretej tretiny, bolo po zápase. Máme šesť juniorov, myslím si, že najviac zo všetkých mužstiev, potrebujú čas, mužstvo možno bude mať primeranú silu za dva tri roky."

Belasí rozhodli o svojom triumfe nad Nitrou aj vďaka hetriku Bulíka

BRATISLAVA. Nitrania začali v Bratislave aktívne a už v 4. minúte sa mohli ujať vedenia, no Ďurák v presilovke tesne minul domácu bránku. Zatiaľ čo gólman hostí Čiliak si prvýkrát siahol na puk až v 7. minúte, jeho náprotivok Konrád bol v plnej permanencii. Čisté konto si udržal do 15. minúty, keď v ďalšej početnej výhode skončila za jeho chrbtom strela Chrenka.

Slovanu stačilo na vyrovnanie iba 20 sekúnd, keď Hudec využil Čiliakovu chvíľkovú nepozornosť pri konfrontácii Šatana s Bačom za jeho bránkou. Po následnej hromadnej šarvátke poslal hlavný rozhodca Gašparík na trestnú lavicu hneď šesticu hráčov.

Do druhej tretiny nastúpil v bráne Nitry Penker, no kapituloval už v 22. minúte po dorážke Bulíka, ktorý tak zužitkoval početnú výhodu a zároveň naštartoval domáci gólostroj. Hostia síce prežili oslabenie piatich proti trom, no v polovici duelu inkasovali v krátkom slede dva góly z hokejky Kudrnu a Bakoša. Hosťujúca striedačka zareagovala oddychovým časom, ale Bulík v 33. minúte zvýšil na 5:1 a o tri minúty neskôr zavŕšil svoj hetrik.

V záverečnom dejstve sa už viac-menej len dohrávalo. Slovanisti, vedomí si bezpečného náskoku, sa do útoku príliš nehrnuli, napriek tomu svoje víťazstvo ešte zveľadili. V 51. minúte predviedol ukážkovú individuálnu akciu Preisinger a strelou do vinkla dal gólovú bodku za stretnutím.

Slovan Bratislava - HK Nitra 7:1 (1:1, 5:0, 1:0)

Góly: 15. Hudec (Frühauf), 22. Bulík (Frühauf, Lipiansky), 27. Kudrna (Bakoš), 31. Bakoš (Kudrna), 33. Bulík (Lipiansky, Hudáček), 36. Bulík (Bohunický, Šatan), 51. Preisinger (Dobroň) - 15. Chrenko (Podstavek). Rozhodovali: Gašparík - Novák, Brath, vylúčenia: 13:12, presilovky: 1:1, oslabenbia: 1:0, 3556 divákov.

Slovan Bratislava: Konrád - Švarný, Štajnoch, Ďatelinka, Frühauf, Bohunický, Dobroň, Jass - Hudec, Kukumberg, Šatan - Hudáček, Lipiansky, Bulík - Skokan, Macho, Balej - Bakoš, Preisinger, Kudrna - Buc

HK Nitra: Čiliak (21. Penker) - Hruška, Bača, Ďurák, Rais, Árvay, Polák, König - G. Saliji, Štefanka, Hrnka - Mašlonka, Chrenko, S. Saliji - Podstavek, Haščák, Ručkay

Hlasy:

Štefan Mikeš, tréner Slovana: "V prvej tretine sme začali lajdácky, bez emócií. Hrali sme chladne, profesorsky, málo korčuľovali a dostávali sa pod tlak. Potom sme pridali v dôraze, rýchlosti, úplne vo všetkom. V druhej tretine sme strelili päť gólov a zápas rozhodli vo svoj prospech. Som rád, že výsledok je taký, aký je."

Branislav Okuliar, tréner Nitry: "Chlapci ukázali, že vedia hrať hokej, celkovo však zápas nezvládli. Prvá tretina pre nás vyznela veľmi dobre, dodržiavali sme taktické pokyny. V druhej časti sme to neudržali, tam sa zlomil celý zápas a tretia tretina sa už iba dohrávala. Chlapcov chválim len za prvú tretinu. Pokiaľ vedenie bude mať strpenie, výsledky sa dostavia."

10. HK Nitra 8 1 0 0 0 0 7 12:29 3

--------------------------------------------------------------------------------------

HK Orange 20 3 0 0 0 0 0 3 6:17 0

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body)