Lev Poprad zdolal Novosibirsk na nájazdy

(Autor: TASR)
SITA|4. okt 2011 o 21:39

Hokejisti HC Lev zvíťazili v ďalšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade nad HK Sibir Novosibirsk 3:2 po samostatných nájazdoch.

HC Lev zvíťazil nad HK Sibir Novosibirsk 3:2 po samostatných nájazdoch.

POPRAD. "Levi" inkasovali v prvej aj druhej tretine pri hre troch proti piatim. Autormi gólov hostí boli Petrasek a Enlund. V tretej časti hry vrátil domácich do zápasu kapitán Ľuboš Bartečko, pri presilovke vyrovnával Tomáš Netík.

Do konca riadneho času sa už výsledok nezmenil, gól nepadol ani v päťminútovom predĺžení. Jediný a rozhodujúci gól v samostatných nájazdoch strelil vo štvrtej sérii Karel Pilař.

HC Lev Poprad - HK Sibir Novosibirsk 3:2 po samostatných nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 44. Bartečko (V. Nedorost), 54. Netík (V. Nedorost), rozhodujúci samostatný nájazd Pilař - 4. Petrasek (Belov), 23. Enlund

Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Anisimov, Olenin - Majtak, Pronskich (všetci Rus.), 3605 divákov

HC Lev Poprad: Duba - Pilař, Štrbák, Sigalet, Hunkes, Lewis, Mezei, Jank, Mihálik - Bartečko, V. Nedorost, DaSilva - Rudolf Huna, Netík, Chabada - Balán, J. Mikúš, Špirko - Fabricius, Lundberg, Sekáč

HK Sibir Novosibirsk: Brückler - Petrasek, Belov, Zajcev, Safronov, Alexejev, Nosov, Pokrovskij - Tarasenko, Lehtera, Enlund - Sannikov, J. Petrov, Černikov - Drugov, Malyšev, Šiškanov - Kňazev, Bogdanovskij, Vorošilo

HC Lev dokázal otočiť zápas zo stavu 0:2

Aktívnejšie začali domáci a u po 83 sekundách sa im naskytla príležitosť hrať presilovku, keď na lavicu hanby odkorčuľoval Šiškanov. Tá však trvala iba niečo vyše minúty a potom v rozpätí 30 sekúnd si na opačnú stranu trestnej lavice sadli domáci DaSilva a Lundberg. Prakticky s návratom Šiškanova sa rozvlnila sieť za chrbtom domáceho gólmana Dubu. Petrasek s Belovom si na modrej čiare vymenili puk, Petrasek vypálil a hostia viedli 1:0.

Domácich tlačili do útoku aj diváci a "levi" sa nenechali ponúkať. Z diaľky to skúšal Mezei, nádhernú akciu rozohral Nedorost, vzápätí sa do príležitosti dostal Sekáč, ale skóre sa nemenilo. Hostia sa do príležitostí dostávali iba sporadicky a označiť ich prívlastkom gólové by bolo priodvážne. V závere úvodnej časti hry "sibirčania" nevyužili ďalšiu presilovku.

Začiatok druhej tretiny priniesol dve vylúčenia "levov" v rozpätí troch sekúnd. Najskôr si išiel spytovať svedomie Mezei, o spomínané tri sekundy ho nasledoval Mihálik. Hráčom Novosibirska stačilo 17 sekúnd výhody o dvoch hráčov a puk do domácej svätyne dostal Enlund. Domáci akoby zápas vzdali. Prenechali iniciatívu hosťom a tí sa otraseného súpera pokúšali doraziť.

Krásne strieľal Vorošilo, ale jeho delovku Duba vyrazil. Postupne domáceho gólmana skúšali aj ďalší hokejisti Sibira, nepríjemná preňho bola najmä kanonáda z v 33. min, keď v rozpätí niekoľkých sekúnd vyskúšali jeho kvality Lehtera, Sannikov a Enlund, ale Duba zatiahol roletu a ďalší gól v druhej tretine neinkasoval.

Na konci 1. min záverečnej časti hry vzrušil divákov náznak bitky domáceho Juraja Mikúša so Zajcevom, po ktorej dve minúty hrali štyria proti štyrom. Keď sa sily na ľade vyrovnali, potrestal školácku chybu hosťujúcich obrancov Bartečko - 1:2. Domáci ožili, zobudili sa aj slušne zaplnené tribúny. Vyrovnanie mal na hokejke DaSilva, vzápätí netrafil puk pred prázdnou bránkou hostí Fabricius, z diaľky to skúšal Pilař.

V 53. min sa domácim naskytla presilovka, zvierali v nej súpera pred jeho bránkou a Rakúšan Brückler v nej nakoniec kapituloval, keď ho prestrelil Netík. O chvíľu opäť hrali Popradčania presilovku, gólman hostí bol v plnej permanencii, ale tentoraz puk do svojej siete nepustil. Do konca riadneho času sa už výsledok nezmenil, gól nepadol ani v obojstranne opatrne hranom päťminútovom predĺžení. V samostatných nájazdoch uspel ako jediný vo štvrtej sérii Karel Pilař a rozhodol o tom, že pod Tatrami zostanú dva body.

Hlasy:

Radim Rulík (tréner HC Lev): "My sme dve tretiny nehrali dobre. Ponúkli sme súperovi dve presilovky piatich proti trom a on ich využil. My sme sa nevedeli presadiť cez ich koncentrovanú obranu. Nemali sme taký pohyb, aký sme potrebovali. V tretej tretine sme trochu zmenili zloženie formácií. Strelili sme kontaktný gól a to bol odrazový mostík k tomu, aby sme sa pokúsili o malý zázrak. Podarilo sa nám to dokonale a som veľmi šťastný."

Andrej Tarasenko (tréner HK Sibir): "Dve tretiny hrali chlapci veľmi zodpovedne, dodržiavali taktické pokyny. V tretej však prišiel totálny skrat. Azda si mysleli, že už je o výsledku rozhodnuté, začali hrať niečo úplne iné, ako sme sa dohodli v kabíne. Gratulujem súperovi k víťazstvu."

V ďalších zápasoch sa do štatistík zapísali dvaja Slováci

V utorkových zápasoch Kontinentálnej hokejovej ligy sa do štatistík zapísali dvaja Slováci. Útočník Atlantu Mytišči Branko Radivojevič pomohol svojou asistenciou prelomiť strelecké prekliatie v zápase svojho tímu s Viťazom Čechov, keď v 57. min prihral Niskalovi na úvodný gól stretnutia. Hostia však o minútu vyrovnali, no o triumfe Atlantu rozhodol v 3. min predĺženia opäť strelecky disponovaný fínsky útočník Niskala.

V bránke CSKA Moskva sa opäť predstavil Rastislav Staňa, ktorý zlikvidoval 23 z 24 striel na svoju bránku a pomohol Šuplerovým "vojakom" k triumfu nad Nižnekamskom 3:1.

Výsledky utorkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy:

Traktor Čeľabinsk - Barys Astana 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Nefetechimik Nižnekamsk - Jugra Chanty Mansijsk 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)

Severstaľ Čerepovec - Torepedo Nižnij Novgorod 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Ak Bars Kazaň - Metallurg Magnitogorsk 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

CSKA Moskva - Metallurg Nižnekamsk 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) - Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý zápas a zlikvidoval 23 z 24 strieľ na svoju bránku

Atlant Mytišči - Viťaz Čechov 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) - Branko Radivojevič (Mytišči) 0+1

Dinamo Minsk - Amur Chabarovsk 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)