Cibulková po prehre v Pekingu: Najviac ma hnevá prvý set

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|6. okt 2011 o 12:58

Talianska tenistka Flavia Penettová vyradila na turnaji v Pekingu po Daniele Hantuchovej aj slovenskú rebríčkovú jednotku.

Agentúrny článok bol nahradený autorským o 15.31

BRATISLAVA, PEKING. Dominike Cibulkovej sa nepodarilo prejsť do štvrťfinále výborne obsadeného turnaja v Pekingu.

Po trojsetovom boji vypadla s Flaviou Penettovou, ktorá vyradila v predchádzajúcom kole Danielu Hantuchovú.

Slovenská rebríčková jednotka začala zápas veľmi zle a všetko nasvedčovalo tomu, že Talianka s ňou nebude mať problémy. Prvý set vyhrala jasne 6:1 a dobre začala aj druhý.

V prvom sete sa nevedela skoncentrovať

„Prvý set ma veľmi hnevá, ako keby som ani nebola na kurte. Hneď som spravila dvojchyby, znervóznela som a nevedela som sa skoncetrovať, trošku som po dvoch dňoch voľna vypadla z rytmu, ale nechcem sa vyhovárať,“ začala smutným hlasom pre SME Cibulková.

V ďalšom priebehu sa psychiky vzchopila, prestala robiť nevynútené chyby a sústredenou hrou získala druhý set 6:4. Potom však prišiel útlm, pre ktorý rýchlo prehrávala 1:4.

Do zápasu sa dokázala ešte raz vrátiť. Vyrovnala na 4:4 a v deviatom geme mala pri podaní Penettovej výhodný stav 30:0.

V tých chvíľach prišla zlomová loptička duelu. Talianka dokázala stav otočiť aj napriek tomu, že počítač neskôr odhalil out pri jej podaní, ktorý si rozhodcovia nevšimli. Následne Slovenka nezvládla podanie, v ktorom nezískala fiftín a rozhodujúci set prehrala 4:6.

Nezvládla dva kľúčové momenty

„Kľúčové momenty boli v zápase dva. V prvom geme tretieho setu som pokazila zbytočne jednu vysokú loptu a v piatom geme som zas pokazila return, praskla mi struna na rakete, a potom sa to začalo tak divne kašlať.“

Cibulkovú mrzelo, že pri Penettovej podaní nevyužila výhodu jastrabieho oka. „O oute pri jej podaní som sa dozvedela až neskôr. V danom momente som to nepostrehla, čo sa stáva. Musíte sa rýchlo rozhodnúť. Čiaroví rozhodcovia však dnes spravili na oboch stranách pár chýb, škoda, že si toto nevšimli.“

Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka tak ukončila osemfinálovou účasťou v Pekingu ázijské turné. V piatok sa vracia na Slovensko a cez víkend cestuje do Linzu, kde ju čaká predposledný turnaj v sezóne.

„V sobotu by som už rada trénovala v Rakúsku a potom ma ešte čaká turnaj v Moskve,“ zakončila Cibulková.

Hantuchová dohrala aj vo štvorhre

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Poľka Agnieszka Radwanska prehrali vo štvrťfinále štvorhry s americko-kazašským párom Vania Kingová, Jaroslava Švedovová 0:6, 5:7.

Pre Hantuchovú sa týmto pekinské podujatie skončilo, zatiaľ čo víťazka minulotýždňového turnaja v Tokiu Radwanská si zahrá v štvrťfinále dvojhry.

Najmä v úvodnom sete súboja medzi štvrtou a ôsmou nasadenou dvojicou, ktorý favoritky zvládli bez straty gemu, sa prejavil na Radwanskej náročný program - v nohách mala už štvrtkový osemfinálový zápas singlovej súťaže Sofiu Arvidssonovou a dve rovnako stretnutia odohrala aj v stredu.

Hantuchová s A. Radwanskou nazbierali v Pekingu 250 bodov do príslušného rebríčka, rozdelia si prémiu 22 260 dolárov.

Dvojhra - 3. kolo (osemfinále):

Flavia Pennettová (Tal.) - Dominika Cibulková (SR) 6:1, 4:6, 6:4 za 116 minút

Agnieszka Radwanská (Poľ.-11) - Sofia Arvidssonová (Švéd.) 6:4, 6:2

Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-13) - Viktoria Azarenková (Biel.-2) bez boja, Azarenková nenastúpila pre zranenie pravého chodidla

Monica Niculescová (Rum.) - Virginie Razzanová (Fr.) 4:6, 6:1, 6:2

Maria Kirilenková (Rus.) - Tamira Paszeková (Rak.) 6:1, 6:2

Caroline Wozniacka (Dán.-1) - Kaia Kanepiová (Est.) 6:3, 7:6 (3)

Štvrťfinálové dvojice (zhora podľa pavúka):

Caroline Wozniacka (Dán.-1) - Flavia Pennettová (Tal.)

Ana Ivanovičová (Srb.) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-11)

Maria Kirilenková (Rus.) - Monica Niculescová (Rum.)

Andrea Petkovicová (Nem.-9) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-13)

Štvorhra - štvrťfinále:

Vania Kingová, Jaroslava Švedovová (USA/Kaz.-4) - Daniela Hantuchová, Agnieszka Radwanská (SR/Poľ.-8) 6:0, 7:5 za 76 minút