Lev Poprad zvíťazil nad Novokuzneckom 4:0 aj vďaka gólom Mikúša a Bartečka

Lev Poprad zvíťazil nad Novokuzneckom 4:0 aj vďaka gólom Mikúša a Bartečka. V súboji slovenských brankárov v KHL triumfoval Lašák.

(Zdroj: TASR)

Popradský Lev si na domácom ľade pripísal na konto doteraz najvýraznejšie víťazstvo v KHL.

POPRAD. HC Lev Poprad zvíťazil vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy nad Metallurgom Novokuzneck 4:0. Na jasnom triumfe nováčika KHL sa výraznou mierou podieľali slovenskí hokejisti. Juraj Mikúš i Ľuboš Bartečko strelili gól, Rudolf Huna zaznamenal dve asistencie. Veľkou oporou domácich bol brankár Ján Laco, ktorý si pripísal na konto prvé čisté konto v súťaži.

Lev odštartoval štvrtý domáci zápas za sebou aktívne a už v 4. minúte sa ujal vedenia. Chabada potrestal chybnú rozohrávku obrancov Metallurgu, keď si vymenil puk s Rudolfom Hunom a strelou z prvej prekonal Lassilu. V 10. minúte mohol náskok Popradu zvýšiť Bartečko, fínsky brankár však betónom v poslednej chvíli zachránil svoj tím od pohromy.

Hostia pohrozili Kuzminom, ktorý d dobrej pozícii netrafil bránku. Začiatok druhej tretiny patril Novokuznecku, brankár Laco však svoj tím viackrát podržal. Vyznamenal sa najmä pri tutovke Kagarlického, keď puk vyrazil z bránkovej čiary a zneškodnil aj následnú dorážku. Lev prečkal bez ujmy nápor Metallurgu a v polovici zápasu druhýkrát udrel. Netík našiel našliapnutého Mikúša, ktorý strelou pomedzi betóny Lassilu rozjasal tribúny.

Popradčania boli pri chuti a do konca tretiny dvomi gólmi definitívne rozhodli o osude stretnutia. Najskôr sa strelou bekhendom presadil Bartečko a o 39 sekúnd neskôr zvýšil na 4:0 Kristek. Frustrovaný Lassila následne zamieril na striedačku a vystriedal ho Lazušin.

V úvode poslednej tretiny sa po kombinácii s Mikúšom mohol do streleckej listiny zapísať Špirko, náhradný brankár Metallurgu bol však pozorný. Lev už záver odkontroloval a pripísal si na konto doposiaľ najvýraznejšie víťazstvo v KHL.

Teraz čaká hráčov Levu štvorzápasová šnúra na klziskách súperov. Najbližšie sa predstavia 12. októbra v Riga Aréne proti domácemu Dinamu.

HC Lev Poprad - Metallurg Novokuzneck 4:0 (1:0, 3:0. 0:0)

Góly: 4. Chabada (HUNA), 30. MIKÚŠ (Netík), 37. BARTEČKO (Netík), 38. Kristek (HUNA), rozhodovali: Anisimov, Olenin - Maytak, Proshkin, vylúčení: 5:4, presilovky a oslabenia 0:0

HC LEV Poprad: Laco - Štrbák, Pilař, Hunkes, Lewis, Mezei, Sigalet, Jank, Mihálik - Netík, Nedorosz, Bartečko - Chabada, Kristek, Huna - Sekáč, Mikúš, Špirko - DaSilva, Lundberg, Fabricius. Metallurg

Novokuzneck: Lassila (37. Lazušin) - Kanarskij, Kuklev, Sopel, Loginov, Metlyuk, Romanov, Arzamascev, Jeprev - Golovin, Robitaille, Bumagin - Tjurin, Brylin, Lazarev - Kagarlitskij, Medvedev, Kuzmin - Kycin, Fysenko, Slepyšev

Hlasy:

Radim Rulík (tréner HC Lev Poprad): "O hre Novokuznecka išli po zápase s CSKA dobré správy, preto sme sa snažili dôsledne pripraviť. Našim cieľom bolo koncentrovať sa na prvú tretinu, ktorú sme odohrali dobre. Druhú časť sme začali horšie a bránili sme sa, ale paradoxne sme v nej napokon troma gólmi rozhodli o výsledku. Do záverečnej časti sme vstupovali s hlavným cieľom už neinkasovať."

Anatolij Jemelin (tréner Metallurgu Novokuzneck): "V prvej tretine začal Lev agresívne a pritlačil nás k našej bránke. V druhej časti po góloch v krátkom časovom slede domáci ovládli zápas. Prevzali iniciatívu a v závere sa už len dohrávalo."