Hádzanárky Michaloviec vyhrali nad Zlínom 26:24

V 5. kole spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok - WHIL (Women´s Handball International League) vyhrali Michalovce nad Zlínom 26:24.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 5. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok - WHIL (Women´s Handball International League) 2011/2012:

Iuventa Michalovce - Handball Club Zlín 26:24 (16:9)

Najviac gólov: Geričová 5/2, Szöllösiová a Bachirievová po 4 - Poznarová 8/1, Štěrbová 6, Růčková 3

Pok. hody: 2/2 - 1/1, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Gábriš a Macko (obaja SR), 800 divákov

V Michalovciach začali lepšie hádzanárky Zlína, ktoré v 9. min viedli 3:2. Domáca Iuventa však šnúrou piatich gólov prevzala opraty stretnutia do svojich rúk a v 14. vyhrávala 7:3. Michalovčanky do konca prvého polčasu ešte zvýšili svoj náskok a do šatne išli za potešujúceho stavu 16:9. V druhom dejstve sa obraz hry zmenil, keď domáce nedali jedenásť minút gól a Zlínčanky znížili na 21:22. Hráčky Iuventy však zvýšenou bojovnosťou na konci duelu vybojovali dva body za víťazstvo 26:24.

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Danlog Partizánske 23:24 (14:11)

Najviac gólov: L. Weibelová 6, Veselková 4/1, I. Bahýlová 3 - Košíková 9/1, S. Blažeková a Michnová po 3

Pok. hody: 3/1 - 2/1, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 500 divákov

Lepšie vstúpili do stretnutia hráčky Partizánskeho, domáce hádzanárky však postupne vyrovnali a od 12. min sa dostali do vedenia. Hráčky Šale si v prvom dejstve vybudovali 3-gólový náskok (14:11), ktorý však hostky zmazali hneď na začiatku druhého dejstva. V závere spravila Šaľa viacero chýb a Partizánske umnou hrou rozhodlo o zisku dvoch bodov (24:23).

DHK Zora Olomouc - ŠKP Piccard Senec 35:15 (18:8)

Najviac gólov: Ždánska a Štefanová po 5 - Kodajová 4/2, Koníková 4

Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Simu a Samek (obaja ČR), 150 divákov

Stretnutie bolo vyrovnané iba prvých desať minút. Potom sa domáce rozstrieľali a zápas dotiahli do víťazného konca. Seničanky boli od 5. min oslabené, pretože kanonierka Anna Neštická musela ísť pre zranenie do nemocnice.

DHK Baník Most - Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď 36:27 (17:11)

Najviac gólov: Crhová 9, Schererová 7, Beňušková 6 - Vargová 10, Sýkorová 6, Kisová 5

Pok. hody: 2/2 - 5/5, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 850 divákov

Začiatok stretnutia bol z domáceho hľadiska veľmi nervózny, ale za celú dobru hráčky Mostu neprehrávali a napokon odchádzali do kabín s pohodlným šesťgólovým náskokom. Po zmene strán vystupňovali favoritky svoju aktivitu a napokon zaslúžene uspeli v pomere 36:27.

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 39:33 (21:20)

Najviac gólov: A. Tóthová 11, Dubajová 7, Hrbková 6 - K. Černá 11, Jonášová 6, Romanczinová 5

Pok. hody: 3/3 - 1/1, vylúčené: 1 - 0, rozhodovali: Bubeníček a Kosmák (obaja ČR), 300 divákov

Prvý polčas sa hral obrazne povedané bez obrán, keď padlo až 41 gólov. Domáce si vypracovali tesný jednogólový náskok (21:20), ktorý po zmene strán dokázala ešte navýšiť. Poruba aj s výrazným prispením Sloveniek A. Tóthovej a Dubajovej, autorky dovedna 18 presných zásahov, zvíťazila 39:33.