20. etapa: Marseille - Marseille | Sledujte naživo
Bodnara nezdolal ani majster sveta, najlepšia desiatka príde na rad od 16:46.

Slovan remizoval v Trenčíne, Trnava vyhrala v Dunajskej Strede

Výsledky sobotňajších zápasov 12. kola futbalovej Corgoň ligy.

1. FC Tatran Prešov - FK Senica 0:1 - viac

MFK Ružomberok - FC Vion Zlaté Moravce 4:0 - viac

AS Trenčín - Slovan Bratislava 2:2 - viac

DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 0:1 - viac

Prešovský Tatran stratil doma body so Senicou

PREŠOV. Prešovčania, ktorí na domácom trávniku ešte nezvíťazili, si chceli napraviť reputáciu s tretím tímom tabuľky zo Senice. V úvode stretnutia boli hráči Tatrana aktívnejší, prvý strelecký pokus vyslali v 4. min, ale strela P. Petráša letela mimo Bolekovej bránky.

O tri minúty neskôr to skúšal Katona, jeho pokus bez problémov Bolek chytil. Po týchto momentoch upadla hra do podpriemeru, obidve mužstvá robili množstvo chýb. Divákov zdvihla zo sedadiel až 33. minúta. Hosťujúci Martin Ďurica trestuhodne zahodil stopercentnú šancu, keď jeho ľahká strela o milimetre minula ľavú žrď Divišovej bránky. O dve minúty mohol skórovať domáci Kolbas, jeho strela letela z vnútra šestnástky nad bránku Senice.

Diváci sa dočkali gólu až v druhom polčase, ale lopta skončila za domácim brankárom Divišom. V 63. min sa po zlej rozohrávke Adama dostal do úniku Kalabiška, našiel voľného Pirosku a ten s prehľadom prekonal prešovského gólmana - 0:1. Domáci Papaj mohol vyrovnať v 75. min, keď sa po Coimbrovom centri dostal až pred Boleka, no jeho hlavičku brankár hostí kryl. O minútu neskôr trafil obranca Tatrana Čep len do žrde senickej bránky. Od tohto okamihu začala hŕstka divákov pomaly odchádzať a tí, čo zostali, "odmenili" domácich intenzívnym piskotom. V podpriemernom zápase prehral domáci Tatran už tretí domáci duel v rade.

1. FC Tatran Prešov - FK Senica 0:1 (0:0)

Gól: 63. Piroska, ŽK: 61. Krob - 24. J. Gajdošík, rozhodovali: Valášek - Chládek, Súkeníková, 740 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Čep, Krob - P. Petráš - Papaj, M. Adam (66. Žůrek), P. Katona (79. V. Macko), Pribula (52. Higor Sales de Coimbra) - Mariano Bernardo

Senica: Bolek - Gorosito, P. Pavlík, J. Gajdošík, Pedro Leal - T. Strnad, T. Kóňa - Jaroslav Diviš (86. Bolinha), Piroska, M. Ďurica (61. J. Valenta) - Kalabiška (72. Hošek)

Tréneri hodnotia:

Štefan Tarkovič, tréner Tatrana: "Veľmi ťažko sa mi dnes hodnotí zápas. Hostia mali dve šance, dali jeden gól, my tri a nedali sme žiaden. Trápime sa v koncovke, na čo sme zatiaľ nedokázali nájsť liek. Na druhej strane v každom zápase urobíme vzadu minimálne jednu chybu, z ktorej súper skóruje a neraz ide o rozhodujúci gól. Mrzí ma aj to, že pod mojím vedením mužstvo doma ešte nevyhralo."

Stanislav Griga, tréner Senice: "Obidvom mužstvám išlo o veľa, čo bolo na ihrisku cítiť. Videli sme dohrávané súboje, obojstrannú tvrdosť, nasadenie, ale bez zákerných faulov. Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom sme skórovali po peknej akcii. Pod mojím vedením vyhrala Senica v Prešove už tretíkrát 1:0."

Žilina vyhrala v košickom Čermeli

KOŠICE. V košickom Čermeli komplikoval situáciu obom súperom od úvodných minút hustý dážď a aj preto sa hralo zo zabezpečenej defenzívy s rýchlym prechodom do protiútokov. Ako prvý poslal pozdrav domácemu gólmanovi Zošák. Potom sa v 16. minúte v náznaku šance ocitol Mráz, ale Tofiloski mu včasným vybehnutím neumožnil zakončiť.

V ďalšom priebehu sa počasie síce umúdrilo, no na mokrom teréne sa pokračovalo v hre z úvodných minút. Žilina dobre napádala hráčov súpera a v 38. minúte podnikla rýchly protiútok, z hranice šestnástky najprv vypálil Angelovič, k vyrazenej lopte sa dostal Majtán a poľahky otvoril skóre duelu - 0:1. Tento moment prebudil aj domácich a o päť minút neskôr mal gól na svojej hlave Diaby, jeho zakončenie po centri Viazanka však mierilo tesne vedľa pravej žrde Krnáčovej brány.

V 44. minúte sa Košičania dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď sa po rohovom kope dostala lopta až ku Kavkovi a ten strelou k ľavej žrdi potešil domácich priaznivcov - 1:1. Druhý polčas odštartovali lepšie hostia a v 51. minúte po Barčíkovom zakončení v sklze šli opäť do vedenia - 1:2. Na druhej strane mohol z podobnej situácie vyrovnať Pačinda, ale lopta z jeho kopačky mierila tesne vedľa.

Tretí gól šošonov mal na kopačke v 64. minúte opäť aktívny Barčík, ale jeho prudké zakončenie z hranice šestnástky zneškodnil pozorný Tofiloski. Ďalšiu príležitosť na skórovanie mal v 70. minúte hosťujúci Mráz, brankár domácich sa opäť vyznamenal. Vzápätí mohol na druhej strane vyrovnať Viazanko, no zoči-voči Krnáčovi nepochodil. Žilinčania si napriek snahe domácich o zisk jedného bodu udržali tesné víťazstvo.

MFK Košice - MŠK Žilina 1:2 (1:1)

Góly: 44. Kavka - 38. Majtán, 51. Barčík. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: Pačinda - Majtán, Mráz, 785 divákov

MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Kavka, Dobias, Čonka - Kuzma (67. Karaš), Šinglár (61. Hovančík) - Pačinda, Diaby, Viazanko - Škutka (46. Jurčo)

MŠK Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Ondráš, Mráz - Angelovič, Pečovský - Zošák (70. Leitner), Barčík, Deza (86. Gergel) - Majtán (90. Štrba)

Ladislav Šimčo, tréner Košíc: "Opäť sme odohrali jeden z našich slabších zápasov. Viazla nám prechodová fáza z obrany do útoku. Na tréningu hrajú chlapci fantasticky, idú sa roztrhať, príde však zápas a nedokážu si prihrať. Nemáme také individuality, ktoré by dokázali rozhodnúť stretnutie a preto musíme naďalej tvrdo pracovať."

Ľuboš Nosický, tréner Žiliny: "Dnes sme videli ofenzívny súboj z obidvoch strán. Išli sme do zápasu s tým, že prehustíme stred ihriska, čo sa nám podarilo a mali sme častejšie loptu pod kontrolou. Po našom vedúcom góle na 2:1 sme však museli s domácimi tvrdo bojovať o udržanie výsledku."

Ružomberok rozhodol o víťazstve už v prvom polčase

RUŽOMBEROK. Stretnutie sa začalo pre hostí šokom. Ružomberčania založili rýchly útok, v jeho finálnej fáze načasoval A. Sloboda prihrávku Masarykovi, ktorý zblízka otvoril skóre - 1:0. Na tabuli svietila 36. sekunda, pre útočníka MFK to už bol 8. gól v sezóne.

Domáci boli pri chuti, ale v 5. min Skalák z dobrej pozície z vnútra šestnástky namieril vysoko. Krátko nato pohrozili Zlaté Moravce, nebezpečná hlavička Pavla Majerníka len tesne minula cieľ. Vzápätí "Ruža" znova vystrčila ostrý tŕň a opäť bol z toho gól, keď loptu do siete ViOn-u doklepol Anton Sloboda - 2:0. Rušný futbal pokračoval, prudkú strelu hosťujúceho Orávika gólman Liptákov Hrdlička vyrazil.

V 24. min zaujala prízemná delovka Ďubeka, ktorá preletela pol metra vedľa pravej žrde bránky hostí. Potom sa takmer navlas rovnaký obraz naskytol na druhej strane ihriska, keď štipľavý projektil vyslal Orávik. V 37. min v gólovej pozícii chýbali Masarykovi možno len milimetre. Úspešnejší bol o pár sekúnd neskôr Vavrík, keď strelou zvýšil na 3:0.

Úvod druhého polčasu bol ešte šokujúcejší. Masarykov lob z 30 metrov prekvapil Kuciaka už v 12. sekunde druhého polčasu - 4:0. V 58. min sa núkala príležitosť Zlatým Moravciam, Candrák pri prieniku však stratil loptu. Domáci, vedomí si vysokého náskoku, ubrali z plynu a hra sa vyrovnala.

V 70. min pohrozil hlavičkou Pavol Majerník a ten istý hráč mal potom na kopačke čestný úspech hostí, ale gól z toho nebol. Nasledoval závar v pokutovom území ViOn-u, jeho hlavným strojcom bol Masaryk. Ružomberok pod vedením nového trénera Čecha Aleša Křečeka zvíťazil v treťom zápase v rade.

MFK Ružomberok - FC ViOn Zlaté Moravce 4:0 (3:0)

Góly: 1. a 46. Masaryk, 9. A. Sloboda, 38. J. Vavrík, ŽK: 36. Skalák - 54. Janečka, rozhodovali: Trutz - T. Somoláni, Poláček, 2018 divákov

Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, O. Práznovský, Greššák, M. Jurkemik - Skalák (82. J. Chovanec), A. Sloboda (78. Serečin), J. Vavrík, Ďubek (68. Š. Pekár) - Hoferica, Masaryk

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Paur (85. Irfan Bin Fazail) - Orávik, M. Babic, M. Hruška (39. A. Candrák) - Hodek (46. Brčák), Pavelka

Aleš Křeček, tréner MFK: "Futbal nemá logiku, čo už povedal jeden skúsený a dobrý tréner. Pred súperom sme mali rešpekt. Tri razy sme ho videli, vždy produkoval pekný technický futbal, na čo sme sa aj pripravovali. Vyšiel nám vstup do stretnutia. Hoci sme vyhrali 4:0, musím byť kritický, v niektorých momentoch sme hrali zle. Nepodržali sme loptu, mali sme veľa nevynútených chýb, strácali sme druhú, tretiu prihrávku. Boli sme však produktívni. Futbal sa hrá na góly, my sme z piatich striel dali štyri góly."

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Hodnotí sa mi ťažko, nezachytili sme úvod a bol z toho rýchly prvý gól. Potom zase pri druhej strele Ružomberka na bránu, druhý. Ťažko sa taký zápas otáča, navyše domáci hrali dobre, agresívne, napádali. Chýbal nám aj kúsok šťastia, no i umenia vo finálnej fáze. Vypracovali sme si dosť gólových príležitostí. Ružomberok nás trestal prakticky z každej protiakcie. Keď aj strela z 30 metrov išla vedľa brány, skončila od Majerníka v sieti. Proste taký je futbal. Chlapcom nemôžem vyčítať, že by nechceli. Hrali bojovne, agresívne, nezachytili sme však úvod."

Slovan v Trenčíne remizoval v najlepšom zápase sezóny

TRENČÍN. Trenčania sa do silného súpera pustili s vervou a v úvodnej dvadsaťminútovke ho prevýšili po všetkých stránkach. Aktívni domáci dve zo svojich šancí premenili. Rýchlonohý Peltier prešiel defenzívou súpera ako nôž maslom a otvoril skóre, onedlho Holúbek tvrdou strelou zblízka nedal brankárovi Hroššovi žiadnu šancu.

Nepresne hrajúci hostia nebezpečne pohrozili len Dobrotkovou ďalekonosnou delovkou, bojovní Trenčania si však udržiavali súpera na dištanc. Navyše v 45. minúte Peltier nastrelil žrď. Tesne pred prestávkou pohrozil priamym kopom Milinkovič, čo bol pre hostí signál na spresnenie a vyrovnanie hry v 2. polčase. Vynieslo im to skorigovanie stavu po Guédého góle v skrumáži pred bránou.

Domáci už neboli takí nebezpeční ako v 1. polčase, čo Bratislavčania využili na vyrovnanie v 86. minúte, keď Lačný potrestal nedôslednosť domácej obrany. Vzhľadom na priebeh celého stretnutia je deľba bodov spravodlivým vyjadrením pomeru síl.

AS Trenčín - Slovan Bratislava 2:2 (2:0)

Góly: 12. Peltier, 21. Holúbek - 67. Guédé, 86. Lačný. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Báez, Peltier, Salinas - Kladrubský, Guédé, Dobrotka, ČK: 87. Dobrotka za 2. ŽK, 4123 divákov

AS Trenčín: Volešák - Čogley, Godál, Kleščík, Holúbek - Báez (90. Malec) - Peltier (84. Mazan), Salinas, Štefánik, Hlohovský (89. V. Horváth)- Depetris

Slovan Bratislava: Hroššo - Dobrotka, Dosoudil, Had, Štepanovský - Guédé, Bagayoko (84. Halenár), Milinkovič, Kladrubský (32. Lačný), Žofčák (75. Grendel), - Šebo

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "Veľmi dobre sme vstúpili do zápasu hlavne zásluhou lepšieho pohybu a zdravej agresivity. Súpera sme výborne napádali po celom ihrisku, s čím mal v prvom polčase veľké problémy. Po dvojgólovom náskoku sme nechceli zavrieť ihrisko a začať ho brániť, naopak, potrebovali sme streliť tretí gól, na ktorý sme aj mali dostatok príležitostí. Tie sme však nevyužili, súper sa v druhom polčase chytil a preukázal svoju nespornú kvalitu. Sme síce smutní, že sme nezvíťazili, ale môže nás tešiť fakt, že ľudia sa na kvalitnom zápase dobre pobavili. A týmto smerom by sme chceli pokračovať aj naďalej."

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Podľa môjho názoru toto bol najlepší ligový zápas v tomto ročníku, ktorý som videl. Hral sa atraktívny futbal s množstvom šancí i gólov, takže diváci mohli byť spokojní. Trenčín odohral fantastický prvý polčas, ktorý sme z našej strany doslova prehajdákali. V druhom polčase sme napokon boli lepší my, takže konečná remíza je spravodlivá. Nebolo pre nás jednoduché otočiť takýto náročný zápas, ale náš výkon v druhom polčase bol o sto percent lepší ako v prvej časti stretnutia."

Trnava potvrdila v Dunajskej Strede líderskú pozíciu

DUNAJSKÁ STREDA. Diváci vytvorili krajskému derby pravú futbalovú atmosféru a v prvom polčase sledovali vyrovnaný súboj. Hostia sa pred Kováča snažili dostať kombináciami, kým domáci sa spoliehali na rýchle kontry cez obratného Delargeho. Práve tento konžský útočník v úvode zamotal hlavy trnavskej obrane, ale Raška včas zasiahol pred nabiehajúcim Čoričom.

V 23. min sa po Čvirikovom kikse dostal za chrbát obrany Spartaka opäť Delarge, ale unáhlenou strelou z hranice šestnástky trafil len bočnú sieť. O desať minút strelu Delargeho obrana hostí zblokovala na roh a po ňom sa africký útočník opäť vrútil do šance, lenže tribúny rozbúril asistent rozhodcu Hrčka, ktorý najskôr odmával ruku Čvirika v šestnástke, no následne zástavku stiahol.

Z následného protiútoku pohrozil líder tabuľky, keď Vyskočil tvrdou prízemnou strelou len o centimetre minul pravý dolný roh. V 40. min mal po Čoričovom priamom kope problémy Raška a následný pokus Oberta "odpratal" Oravec na roh. Tesne pred odchodom do kabín Trnava gólovo udrela. Druhý roh hostí zakončil Vyskočil na bližšiu žrď, kde Koro Koné predbehol obrancov a hlavou dostal Spartak do vedenia.

Vyrovnaný medzišestnástkový futbal pokračoval aj po zmene strán. Hostia nedovolili priamo ohroziť Rašku, dokonca "žlto-modrí" v priebehu celých 90 minút ani raz netrafili do priestoru trnavskej bránky. Najväčšiu šancu zahodili domáci v 55. min, keď sa Delarge krásne uvoľnil, dlhým centrom dostal do vyloženej príležitosti Kabeleho, ktorý však netrafil dobre loptu.

Na druhej strane hrozil najmä muž zápasu Koro Koné, ktorý sa v 65. min šikovnou kľučkou zbavil svojich strážcov, ale z výhodnej parkety vystrelil vedľa. O desať minút to bol opäť Koro Koné, ktorý vysunul Vyskočila a jeho tvrdú strelu spoza šestnástky Kováč len vyrazil. Záverečný platonický domáci tlak hostia ustáli a udržali si líderskú pozíciu.

DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 0:1 (0:1)

Gól: 45. Koro Koné, ŽK: 50. Čorič, 70. Hílek - 20. Gross, 77. Ľ. Hanzel, 85. M. Vyskočil, 90.+ Ciprys, rozhodovali: Vlk - Mókoš, D. Hrčka, 3273 divákov

Dunajská Streda: P. Kováč - I. Obert, Struhár, Marcin, Laštovka - Hílek, Boya - Kabele (78. Zs. Németh), Čorič (72. Harsányi), Matůš (55. Helísek) - Delarge

Trnava: Raška - Habánek, Gross, Čvirik, Ľ. Hanzel - M. Vyskočil, Karhan, R. Procházka, Bicák (79. Cipris) - Koro Koné (90. Tomaček), T. Oravec

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Videli sme boj o každý centimeter ihriska. Bol to tvrdý zápas a priniesol možno menej futbalovej krásy. Chýbala nám ľahkosť, súper sa na nás dobre pripravil a ustrážil našich kľúčových hráčov. Je kruté dostať gól pred odchodom do šatní, ale vo futbale sa to stáva. V druhom polčase sme to chceli otočiť, ale bohužiaľ, nepodarí sa to každý deň. Nevedeli sme ani len vyrovnať, aj keď si myslím, že remízu by sme si zaslúžili."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Bolo to veľmi náročné stretnutie vo vyhecovanej, búrlivej atmosfére. Súper nás dobre dostupoval a nenechal nám priestor na rozohrávku. Nám sa podarilo využiť štandardku vďaka dobrému načasovaniu Koného. V druhom polčase sme vedeli, že to domáci nevzdajú a narobili nám aj problémy. My sme sa dostali do viacerých protiútokov, ktoré sme však nedotiahli. Bol to zaujímavý futbal s dobrým koncom pre nás. Víťazstvo nás teší."