Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 15:55

Nagy dvakrát skóroval, Lev otočil zápas proti Nižnekamsku

Hokejisti HC Lev Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 5:3.

Rudolf Huna (vľavo) a Jiří Hunkes.Rudolf Huna (vľavo) a Jiří Hunkes. (Zdroj: TASR)

MOSKVA. V nedeľňajšom programe KHL vyhrali hokejisti CSKA Moskva na ľade favorizovanej Ufy 3:2 po predĺžení.

Slovenský tréner hostí Július Šupler nechal krajana Rastislavu Staňu v bránke iba necelých jedenásť minút a po dvoch inkasovaných góloch ho za stavu 2:1 pre Ufu nahradil Sergejom Gajdučenkom.

ráčom HC Lev Poprad sa podarilo zvíťaziť v nedeľňajšom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade tímu Neftechimik Nižnekamsk 5:3 (2:3, 1:0, 2:0).

Zverenci trénera hostí Radima Rulíka síce prehrávali v 14. min už 0:3, keď sa o druhý úspech domácich postaral slovenský útočník Martin Cibák, ale v ďalšom priebehu stretnutia sa postarali o dokonalý obrat.

Výborne hrali za Lev slovenskí hokejisti. Ešte v prvom dejstve Juraj Mikúš znížil a Ľuboš Bartečko po prihrávke Ladislava Nagya dokonca v oslabení päť sekúnd pred prvou sirénou stanovil na 3:2 pre Nižnekamsk.

Tridsaťdvaročný skúsený Nagy potom dvoma gólmi v 35. min z presilovky a v 43. min otočil stav zápasu na stranu Leva, gólovú bodku dal v 44. min Fabricius.

Výsledky KHL:

Neftechimik Nižnekamsk - HC Lev Poprad 3:5 (3:2, 0:1, 0:2)

Góly: 2. Polygalov, 8. CIBÁK, 14. Islamov - 18. MIKÚŠ, 20. BARTEČKO (NAGY), 35., 43. NAGY, 45. Fabricius. Rozhodcovia: Belov, Sergejev - Hordenko, Sysujev (všetci Rus.), vylúčenia: 7:6, navyše: 10. min Cibák (Nižnekamsk) za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, striedanie: 45. Franskevič namiesto Tarkkiho.

Nižnekamsk: Tarkki (45. Franskevič) - Ščitov, Nurislamov, Belov, Rybnitskij, Kostev, Korolev, Savin - Koroljuk, Cibák, Pestuško - Demagin, Polygalov, Lapenkov - Krysanov, Archipov, Simakov - Galimov, Islamov, Nasybullin

HC Lev Poprad: Duba - Mezei, Pilař, Mihálik, Lewis, Sigalet, Hunkes, Sekáč, Jank - Netík, Nedorost, Bartečko - Chabada, Kristek, Huna - Balán, Mikúš, Špirko - Nagy, Lundberg, Fabricius

Domáci hráči začali aktívne a už v 2. minúte prekonal brankára hostí Polygalov, ktorý využil hneď prvú presilovú hru - 1:0. O šesť minút neskôr pridal druhý gól slovenský reprezentant v službách ruského Nižnekamsku Martin Cibák a tréner hostí Radim Rulík si vzal oddychový čas.

"Levi" sa nestihli otriasť zo zlého vstupu do stretnutia a v 14. minúte už prehrávali 0:3, keď sa do streleckej listiny zapísal Islamov. Záver prvej tretiny im však vyšiel dokonale, najprv znížil v 18. minúte Mikúš a po ňom v oslabení päť sekúnd pred úvodným klaksónom aj Bartečko, ktorý vyťažil so spolupráce s Nagyom.

Do druhej dvadsaťminútovky vstúpili aktívnejšie domáci a v 25. minúte mali gól na hokejke Demagin a Lapenkov, Duba však podržal svoj tím. Prvý menovaný sa o tri minúty neskôr individuálne presadil medzi hráčmi súpera, no jeho zakončenie mierilo tesne vedľa.

V ďalšom priebehu to skúšali pred bránkou hostí Galimov i Islamov, svoje šance nepretavili v strelenie štvrtého gólu. Naopak hostia pri vylúčení Nurislamova vyrovnali, keď Nedorostovu prihrávku zužitkoval Nagy - 3:3. Do konca druhej časti sa už stav nezmenil a do šatní išli spokojnejší hráči HC Lev Poprad.

Začiatok záverečnej tretiny vyšiel dokonale hosťom, ktorí v rozpätí necelých dvoch minút strelili dva góly a prakticky rozhodli o osude zápasu. V 43. minúte pridal svoj druhý gól v stretnutí Nagy a o dve minúty neskôr vyhnal z bránky Tarkkiho Fabricius, ktorý zužitkoval Lundbergovu prihrávku spoza bránky.

Hostia si zahrali aj presilovku piatich proti trom, nič z nej nevyťažili, keďže Pilář a po ňom i Mikúš mierili iba do žŕdky. Deprimovaní domáci hráči už nedokázali streliť gól a svojmu súperovi podľahli 3:5.

Výsledky ostatných zápasov:

Amur Chabarovsk - Severstaľ Čerepovec 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)

Metallurg Novokuzneck - Viťaz Čechov 6:3 (1:1, 2:0, 3:2)

Sibir Novosibirsk - Avangard Omsk 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Ufa - CSKA Moskva 2:3 po predĺžení

Kazaň - Dinamo Minsk 5:2 (Slovák za hostí 0+1)

Atlant Mytišči - Čeľjabinsk 2:1

SKA Petrohrad - Jekaterinburg 5:1

Dinamo Riga - Barys Astana 0:5