Higuaín je efektívnejší ako Messi či Ronaldo

Nie Messi či Ronaldo, ale Higuaín je najefektívnejším futbalistom súčasnosti. Na jeden gól mu v priemere stačí 39 minút.

Higuaín (vľavo).(Zdroj: SITA/AP)
Zájazd na AC MILAN - AS RÍM za skvelú cenu 125€ >>

v priemere stačí 39 minút.

BRATISLAVA. Počas zápasu drží loptu v priemere sotva iba minútu. Spoluhráč z Realu Madrid Kaká na margo Gonzala Higuaína vyhlásil, že by dal momentálne gól, aj keby namiesto lopty hral s kameňom.
Dvadsaťtriročný útočník strelil už tretí hetrik za sebou. V priebehu štrnástich dní.

„Keď budem dôchodca, budem na tieto chvíle spomínať. Týždeň som nehral, ale cítim sa ako predtým. O tom, či budem v základe, rozhoduje tréner. Ja iba hrám,“ cituje sport.es Higuaína po sobotňajšom hetriku proti Betisu Sevila. Real vyhral 4:1.

Casillas žasne

„Človek žasne, keď ho vidí na tréningu. Ničoho sa nebojí, má dokonalú techniku i ťah na bránu. Teraz nastal Higuaínov čas,“ vravel brankár a kapitán Realu Iker Casillas. Argentínčan pritom v Madride nemá isté miesto a zväčša vysedával iba na lavičke.

Celý zápas odohral v lige iba dvakrát – v oboch prípadoch dal po tri góly. Prvý hetrik dal začiatkom októbra proti Espanyolu Barcelona. Medzitým dal tri góly minulý týždeň i za národný tím Argentíny proti Čile.
Higuaín dal v španielskej lige v tejto sezóne osem gólov, lepší je iba o pol roka starší krajan Lionel Messi – dal ich desať.

Higuaínovi pritom stačilo na góly iba 333 minút a devätnásť streleckých pokusov, čo znamená, že skóruje každých 39 minút a že jeho takmer každá druhá strela sa končí gólom.

Efektívnejší ako Messi

Na porovnanie: najlepší strelec minulej sezóny Ronaldo dá gól zhruba každých 85 minút, na jeden gól potrebuje sedem striel. Messimu to vychádza na 56 minút a päť striel.

Higuaín má výhodu, že na rozdiel od krídelníkov Messiho či Ronalda je typický zakončovateľ. Do Madridu prišiel pred piatimi rokmi za trinásť miliónov eur. V 134 zápasoch dal 77 gólov. Posledné štyri sezóny vždy patril medzi troch najlepších strelcov klubu. Nikdy pritom nemal isté miesto v zostave.

Argentínčan sa narodil vo francúzskom Breste. Dostal pozvánku reprezentovať Francúzsko, no vybral si Argentínu. Za národný tím dal v devätnástich zápasoch trinásť gólov.