Neuer prekonal rekord Kahna, gól nedostal 1108 minút

Manuel Neuer.
Manuel Neuer. (Autor: TASR/AP)
SITA|17. okt 2011 o 09:10

Rekord Bayernu Mníchov doteraz držal s 1013 minútami Oliver Kahn.

MNÍCHOV. Brankár futbalistov Bayernu Mníchov Manuel Neuer neinkasoval v súťažnom zápase už 1108 minút, čím vytvoril nový klubový rekord. Svoju sériu môže natiahnuť už v utorňajšom stretnutí Ligy majstrov na ihrisku Neapola.

Neuer nedostal gól už vyše dva mesiace, v tejto sezóne ho v súťažnom zápase prekonal iba Igor de Camargo z Borussie Mönchengladbach hneď v prvom kole bundesligy 7. augusta. Bayern vtedy prehral po góle zo 62. min 0:1, odvtedy však ťahá šnúru dvanástich zápasov bez prehry za sebou, z toho jedenástich víťazných, cez víkend si hladko poradil s Herthou Berlín 4:0.

Dvadsaťpäťročný brankár vidí tajomstvo úspechu v tvrdej práci jeho spoluhráčov. "Musím zložiť kompliment celému tímu. Každý pomáha v obrane a všetci sa snažíme, aby sme nedostali gól. Je normálne, že brankár chce podobnú sériu, ale musím pripomenúť, že útočníci majú na nej podiel tiež. Neustále sa vracajú a pomáhajú. Hráme zápasy každé tri či štyri dni, ale stále sme v dobrej kondícii," povedal pred dvoma týždňami po priblížení sa k hranici tisíc minút bez inkasovaného gólu Neuer.

Nemecký brankár má však k absolútnym rekordom ešte poriadne ďaleko. Európsky rekord drží s 1390 minútami bez inkasovaného gólu Belgičan Dany Verlinden. V sezóne 2008/09 ho ohrozoval Edwin van der Sar z Manchestru United, ale jeho nepriestrelnosť sa vtedy skončila po 1311 minútach.

Absolútny svetový rekord je ešte vzdialenejší. Brankár Vasco da Gama Filho Mazaropi v rokoch 1977 až 1978 nepoznal pocit inkasovaného gólu dlhých 1816 minút.

Neuer sa zatiaľ môže pochváliť klubovým rekordom Bayernu, ktorý doteraz držal s 1013 minútami Oliver Kahn.