Mertiňákovi návrat na kurty nevyšiel

Michal Mertiňák
Michal Mertiňák (Autor: SITA)
TASR|18. okt 2011 o 10:44

Michalovi Mertiňákovi nevyšiel návrat do súťažného kolotoča po takmer trojmesačnej prestávke zavinenej zranením chrbta.

MOSKVA. Slovenskému tenistovi V 1. kole štvorhry na turnaji ATP v Moskve spoločne s krajanom Karolom Beckom prehrali s americko-nemeckým párom James Cerretani, Philipp Marx za 58 minút v dvoch setoch 4:6 a 2:6.

Mertiňák sa naposledy predstavil na okruhu ATP koncom júla na antukovom turnaji v chorvátskom Umagu. Pre problémy s chrbtom vynechal záverečné grandslamové podujatie roka US Open a nenastúpil ani v septembrovom stretnutí 2. kola play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára proti Ukrajine v bratislavskom NTC (4:1).

Mertiňák bol napriek utorňajšej prehre v Moskve rád, že mohol opäť okúsiť zápasovú atmosféru. "Na kurte som sa cítil v pohode. Dôležité je, že ma už nebolel chrbát. Chvíľu to potrvá, kým sa opäť dostanem do zápasového rytmu, trojmesačná pauza bola dlhá. Naši súperi hrali dnes dobre a zvíťazili zaslúžene," povedal pre TASR slovenský Tenista roka 2009.

štvorhra - 1. kolo:

James Cerretani, Philipp Marx (USA/Nem.) - Karol BECK, Michal MERTIŇÁK (SR) 6:4, 6:2