Česko 0:1 0:1, -:-, -:- Slovensko
Prestávka | Aktualizované o 17:51 | Sledujte naživo
AKTUALIZOVANÉ 19.45

B. Bystrica vyhrala vo štvrťfinále Slovnaft Cupu v Trnave

Zlaté Moravce si odvážajú z východu Slovenska cennú remízu, ktorá ich pred odvetou stavia do lepšej pozície. V tej je aj Žilina, ktorá tesne porazila Prešov a Banská Bystrica. Tá zvíťazila v Trnave.

(Zdroj: SITA)
Anglicko vs. Slovensko na legendárnom Wembley >>

ViOn s dobrou východiskovou pozíciou

Úvod stretnutia zachytili lepšie hostia a v 10. minúte po centri Babica zo štandardnej situácie skóroval hlavou obranca Farkaš. Domáci hráči odpovedali o jedenásť minút neskôr, keď sa zvnútra šestnástky presadil Karaš a nekompromisne zakončil - 1:1.

Hostia mohli ísť opäť do vedenia v 27. minúte, ale Babic pred Tofiloskim nepochodil a tak zahrmelo na druhej strane. Šinglár pekne vysunul Diabyho a ten zoči-voči Kuciakovi nezaváhal - 2:1. Na opačnej strane mohol ešte vyrovnať Farkaš, ale jeho hlavička mierila vedľa košickej brány.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia, no s ich príležitosťami si poradil domáci gólman. Košičania mali problémy s prechodovou fázou smerom do útoku a súper začal vyvíjať obrovský tlak. V 59. minúte vypálil spoza šestnástky Chren, Tofiloski loptu neudržal, no stihol ju dobehnúť na bránkovej čiare.

Vzápätí mal gól na hlave Majerník, brankár domácich však opäť zázračne zakročil. Domáci predovšetkým bránili a hostia mohli skórovať v 68. minúte po strele Brčáka, ktorý napriahol približne z 20 metrov, našiel iba Tofiloskiho. Vyrovnanie prišlo o tri minúty neskôr, keď Hodek zužitkoval center z pravej strany - 2:2. Do konca duelu sa už nič neudialo a o postupujúcom do semifinále Slovnaft Cup-u sa rozhodne o dva týždne v Zlatých Moravciach.

MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (2:1)

odveta je na programe v utorok 25. októbra

Góly: 21. Karaš, 33. A. Diaby - 10. Peter Farkaš, 71. A. Hodek, ŽK: 70. Pavol Jurčo - 8. Paur, 90.+ Brčák, rozhodovali: Matúš - Borsányi, Špivák, 350 divákov

MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Dobias (87. Djokovič), Čonka - Šinglár, Isola, K. Kuzma (55. Hovančík), Karaš - J. Novák (46. Pavol Jurčo), A. Diaby

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Peter Farkaš, Janečka, Pavol Majerník, Chren - M. Pavlovič - Orávik, M. Babic, Paur (90. Kuračka), Brčák - A. Hodek (87. Pavelka)

Tréneri hodnotia:

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Z našej strany to bol veľmi slabý zápas, náš herný prejav bol zlý. Na futbal sa nedalo pozerať. Musíme nájsť riešenie a pravdepodobne urobíme pohovory s hráčmi."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Moji zverenci predviedli futbal veľmi dobrej úrovne. Začali sme dobre, ale neskôr sme prehrávali po našich dvoch zaváhaniach. Našťastie, po prestávke sme vyrovnali. Mali sme i ďalšie šance, minimálne remíza je zaslúžená."

Prešov neudržal v Žiline vedenie

Už v 8. min si nekrytý Macko urobil priestor v strede ihriska a ďalekonosnou strelou z približne 20 m prekvapil žilinského brankára Krnáča - 0:1. Domáci mali v prvej polovici mierne navrch a dve čisté šance, ale vyrovnať sa im podarilo až po hodine hry.

Po faule na Ondráša v šestnástke premenil pokutový kop Patrik Mráz O zavŕšenie obratu sa postaral v 75. min striedajúci Deza, ktorý sa uvoľnil a spoza pokutového územia poslal loptu za Pláničkov chrbát.

Po druhom góle Žilinčania kontrolovali hru a vypracovali si ešte niekoľko pekných príležitostí, ale už nepridali ďalší presný zásah. Napriek tomu majú pred odvetou, ktorá sa uskutoční 1. novembra v Prešove, o čosi výhodnejšiu pozíciu.

MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (0:1)

Góly: 60. Patrik Mráz (z 11 m), 75. Deza - 8. Macko, ŽK: 3. Krajník, 43. Krob (obaja Prešov), rozhodovali: Hracho - Ádám, Poláček, 714 divákov

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Marcel Ondráš, Patrik Mráz - Pečovský - Pich (70. Deza), Barčík, Zošák (46. Gergel) - T. Majtán, Střihavka (46. M. Ceesay)

Prešov: J. Plánička - Kolbas, Piter-Bučko, Krajník, Krob - P. Petráš (81. Zeher), V. Macko - Higor Sales de Coimbra (73. M. Adam), P. Katona, Papaj (88. Pribula) - Žůrek

Ľubomír Nosický, tréner Žiliny: "Začali sme úvodným tlakom, ale v tom sme inkasovali nádherný gól, ktorý nás trochu zarazil. Prešov mal v prvom polčase výbornú prechodovú fázu. Po zmene strán sme urobili taktické zmeny i zmeny v zostave, opäť sme súpera zatlačili a podarilo sa nám streliť dva góly. Ťažký zápas som očakával, ťažké to bude aj v odvete. Všetko je ešte otvorené."

Štefan Tarkovič, 1. FC Tatran Prešov: "Z našej strany bol prvý polčas lepší ako ten druhý. Zvládli sme v tom všetko, čo sme si naplánovali z taktického hľadiska, z pohľadu organizácie hry a dali sme aj gól. Macko to trafil nádherne. Druhý počas sme už nezvládli možno aj preto, že do vedenia sa v zápasoch nedostávame často a psychicky sme to neudržali. Pred oboma gólmi sme urobili chyby. Víťazstvo súpera je zaslúžené, čaká nás však odveta, do ktorej sa nám gól zo Žiliny hodí."

Banská Bystrica vyhrala v Trnave

V 15. min pri rýchlom protiútoku hostí urobil chybu v obrane Procházka a k lopte sa dostal Jakubko, ktorý spoza šestnástky nechytateľnou delovkou k ľavej žrdi otvoril skóre - 0:1.

V 32. min práve Procházka vypálil z 18 m do žrde. V 48. min tvrdá strela Uškoviča z priameho kopu skončila v trnavskej sieti - 0:2. O jedenásť minút neskôr nasledovala pekná akcia Karhana, ktorý našiel Petráša a jeho prudký center "rybičkou" zužitkoval Koro Koné - 1:2.

Následná snaha Trnavčanov aspoň vyrovnať však už nepriniesla efekt, takže do odvety, ktorá sa uskutoční v utorok 1. novembra, pôjdu v oveľa priaznivejšej pozícii Banskobystričania.

FC Spartak Trnava - FK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

odveta je na programe v utorok 1. novembra

Góly: 59. Koro Koné - 15. Jakubko, 48. Uškovič, ŽK: 22. Čvirik, 46. Diallo, 65. R. Procházka - 27. Jakubko, 34. Poljovka, 44. M. Pančík ml., rozhodovali: Trutz - Bednár, Jankovič, 1012 divákov

Trnava: Raška - Habánek, Čvirik, Diallo (79. Gogolák), Ľ. Hanzel - R. Procházka, Karhan, M. Kaščák, M. Vyskočil (54. Ján Petráš) - Tomaček (46. T. Oravec), Koro Koné

Banská Bystrica: Belic - B. Ľupták, Poljovka, Gyömbér, T. Hučko - Rejdovian (82. M. Turňa), Marek Hlinka, Považanec, M. Pančík ml. - Jakubko (46. Laksík), Uškovič (64. J. Prekop)

Pavel Hoftych, tréner Spartaka: "Neboli sme v optimálnej pohode a zápas nám nevyšiel podľa predstáv. Hráčov hostí sme nenapádali kolektívne, ale jednotlivo. V prvom dejstve sme dostali gól z kopačky Jakubka, ktorému predchádzal polofaul na Procházku. V druhom polčase sme chceli stav obrátiť, ale hneď v úvode sme inkasovali druhý gól. Hoci sme mali dosť času na vyrovnanie dali sme iba jeden gól a súper v dnešnom zápase vyhral zaslúžene."

Štefan Zaťko, tréner Dukly: "Videli sme rušné stretnutie s viacerými príležitosťami pred oboma bránkami. My sme sa v druhom polčase nechali zatlačiť, súper má patričnú kvalitu, no napriek tomu sme jeho tlaku odolali a pred odvetou máme dobrú východiskovú pozíciu."