Liga majstrov: Koniec Neuerovej série, Real valcuje

Futbalisti SSC Neapol v zostave aj so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom remizovali v utorkovom zápase 3. kola skupinovej fázy Ligy majstrov s Bayernom Mníchov 1:1.

Seydou Doumbia (vpravo) z CSKA Moskva a Ondřej Čelůstka z Trabzonsporu v súboji o loptu počas zápasu 3. kola skupinovej fázy Ligy majstrov v Moskve.(Zdroj: TASR)
Zažite Audi cup na vlastnej koži od skvelých 95 € >>

SSC Neapol remizoval v utorkovom zápase 3. kola skupinovej fázy Ligy majstrov s Bayernom Mníchov 1:1.

BRATISLAVA. Vďaka vyrovnávajúcemu gólu ukončili hráči spod Vezuvu sériu brankára bavorského tímu Manuela Neuera, ktorý inkasoval po 12 súťažných zápasoch respektíve dlhých 1147 minútach.

Na štadióne Svätého Pavla v Neapole už v 2. minúte poslal z pravej strany strieľaný center pred šestnástku Boateng, nabiehajúcu Kroos si loptu pohotovo stlmil, a s prehľadom ju umiestnil vedľa gólmana De Sanctisa - 0:1. Futbalisti SSC sa dlho nevedeli presadiť vrátane Hamšíka.

V 39. minúte však do šestnástky z pravej strany vnikol Maggio, ktorý prízemnou prihrávkou hľadal Hamšíka, ale loptu si nešťastne do vlastnej brány tečoval obranca Badstuber - 1:1. Klub z bavorskej metropoly tak inkasoval prvý raz od 7. augusta, kedy prehral 0:1 v úvodnom bundesligovom kole s Borussiou Mönchegladbach. Krátko po zmene strán rozhodca Benquerenca z Portugalska odpískal prísnu penaltu po ruke P. Cannavara. Lenže Gomezov nevydarený pokus De Sanctis kryl a tak sa mužstvá rozišli s deľbou bodov.

V druhom stretnutí A-skupiny si mali blízko k prvému bodu hráči Villarrealu, ktorí však napokon prehrali 1:2 na ihrisku Manchestru City. Líder anglickej Premiership prehrával od 4. minúty po rýchlom góle Caniho, vyrovnanie obstaral po vlastnom zásahu Marchena a víťazný zásah si zapísal do štatistiky v nadstavenom čase Argentíčan Agüero.

Bez straty kvetinky pokračujú v D-skupine futbalisti Realu Madrid, ktorí v utorok deklasovali na San Bernabeu tím Lyonu 4:0. Zverenci Jose Mourinha sú na čele skupiny so ziskom 9 bodov z troch duelov, pričom ani raz neinkasovali a majú skóre 8:0.

V rovnakej skupine zaznamenali prvé víťazstvo futbalisti Ajaxu Amsterdam, ktorí vyhrali v Záhrebe nad tamojším Dinamom 1:0. Víťazný gól hostí dal Boerrigter.

Vďaka prvému víťazstvu v skupinovej fáze oživil postupovú matematiku aj Manchester United. Červení diabli získali tri body, keď oba góly duelu na pôde rumunského Otelulu Galati dal z dvoch pokutových kopov kanonier Rooney. Oba tímy dohrávali s 10 hráčmi, v 66. minúte musel pod sprchy Vidič, na strane domácich nedohral zápas z rovnakých dôvodov Perendija.

Futbalisti tureckého Trabzonsporu v základnej zostave aj so slovenským obrancom Marekom Čechom utrpeli prvú prehru v skupinovej fáze LM, keď v utorkovom zápase podľahli na pôde CSKA Moskva 0:3. Do hry v tíme Trabzonsporu zasiahol aj druhý Slovák Marek Sapara, ktorý v 75. minúte striedal práve krajana Čecha. V drese ruského tímu, ktorý naopak zaznamenal prvé víťazstvo v B-skupine práve v 3. kole, zaznamenal dva góly Seydou Doumbia z Pobrežia Slonoviny.

Zaváhanie Trabzonsporu využili hráči milánskeho Interu, ktorí ukoristili tri body na horúcej pôde OSC Lille po výhre 1:0. Nerazzurri sa tak dostali do čela svojej skupiny.

Sumáre - 3. kolo Ligy majstrov 2011/2012:

A-skupina:

SSC Neapol - Bayern Mníchov 1:1 (1:1)

Góly: 2. Kroos - 39. Badstuber (vlastný). Rozhodoval: Olegário Benquerenca (Port.)

/M. Hamšík hral do 90.+2 min/

Manchester City - FC Villarreal 2:1 (1:1)

CSKA Moskva - Trabzonspor 3:0 (1:0)

Góly: 29. a 86. Doumbia, 76. Cauna. Rozhodoval: Mark Clattenburg (Angl.)

/M. Čech hral za hostí do 75. min, striedal ho M. Sapara/

OSC Lille - Inter Miláno 0:1 (0:0)

Gól: 21. Pazzini. Rozhodoval: Howard Webb (Angl.)

FC Bazilej - Benfica Lisabon 0:2 (0:1)

Góly: 20. Bruno Cesar, 75. Cardozo, ČK: Emerson (Benfica). Rozhodoval: Viktor Kassai (Maď.)

Otelul Galati - Manchester United 0:2 (0:0)

Góly: 64. a 90+2. Rooney (oba z 11 m). ČK: 89. Perendija - 66. Vidič. Rozhodoval: Felix Brych (Nem.)

Tabuľka:

1. Benfica Lisabon 3 2 1 0 4:1 7

2. ManUtd 3 1 2 0 6:4 5

3. FC Bazilej 3 1 1 1 5:6 4

4. Otelul Galati 3 0 0 3 1:5 0

D-skupina

Dinamo Záhreb - Ajax Amsterdam 0:2 (0:0)

Góly: 47. Boerrigter, 90. Eriksen. Rozhodoval: Manuel Gräfe (Nem.)

Real Madrid - Olympique Lyon 4:0 (1:0)

Góly: 19. Benzema, 47. Khedira, 55. Lloris (vlastný), 81. Sergio Ramos. Rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)