Barcelona zdolala Plzeň 2:0, Chelsea dala 5 gólov

David Villa už ukončil kariéru.
David Villa už ukončil kariéru. (Autor: SITA/AP)
TASR|19. okt 2011 o 22:48

Na Nou Campe nastúpilo v základnej zostave výberu hosťujúceho trénera Pavla Vrbu aj duo slovenských futbalistov Marián Čišovský - Marek Bakoš.

BRATISLAVA. Futbalisti obhajcu titulu z FC Barcelona zvíťazili v stredajšom zápase 3. kola H-skupiny Ligy majstrov 2011/2012 na Nou Campe nad českým majstrom Viktoria Plzeň 2:0. Darilo sa londýnskej Chelsea, ktorá v E-skupine pokorila belgický KRC Genk 5:0.

Na Stamford Bridge sa o výhre "The Blues" rozhodlo už v prvom polčase, pričom ústrednou postavou bol "znovuzrodený" španielsky útočník Fernando Torres. V 7. minúte nastrelil iba tyč, no o pár chvíľ otvoril skóre Raul Meireles.

Potom už prišli hviezdne chvíle Španiela, najprv využil šancu po prihrávke Franka Lamparda a potom v 27. minúte hlavou na zadnú tyč zvýšil už na 3:0. Dielo skazy pre belgických hostí dokonal v prvom polčase gól Branislava Ivanoviča a v druhom dejstve dal konečnú podobu výsledku gól Salomona Kaloua.

V ďalšom súboji skupiny otočil Bayer Leverkusen v druhom polčase zápas s Valenciou a vyhral 2:1.

Marseille prehralo doma o gól

V F-skupine sa v jednom zo šlágrov večera v Marseille medzi Olympique a Arsenalom Londýn zrodila výhra "gunners" 1:0, o ktorej rozhodol Aaron Ramsey v nadstavenom čase duelu. Prvé body získal Olympiakos Pireus, ktorý doma zdolal nemeckého majstra Borussiu Dortmund 3:1 a preskočil ho v tabuľke.

V zápase G-skupiny Šachtar Doneck - Zenit Petrohrad nastúpil v základe hostí z Ruska slovenský obranca Tomáš Hubočan. "Piter" bol v prvom polčase aktívnejší, nevyužíval však svoje šance. Širokov zahodil v 10. minúte penaltu a hostia pykali po góle Williana, Širokov však dokázal vyrovnať v 33. minúte.

Na konci polčasu ale Šachtar udrel opäť Luizom Adrianom. Hostia po prestávke vyrovnali vďaka Viktorovi Fajzulinovi na konečných 2:2, Hubočan odohral celý zápas. Líder skupiny APOEL Nikózia, ktorý v predkole vyradil Slovan Bratislava, remizoval v Porte 1:1 a na čele tabuľky má 5 bodov.

Plzeň nádielku nedostala

Na Nou Campe v základnej zostave výberu hosťujúceho trénera Pavla Vrbu nastúpilo aj duo slovenských futbalistov Marián Čišovský - Marek Bakoš. Španielsky majster od úvodu napĺňal očakávaný scenár, Plzeň rozoberal peknými kombináciami a v 10. minúte Andres Iniesta po narážačke vnikol do 16-ky, ešte si obhodil Čišovského a nezadržateľne skóroval.

Viktoria síce nehrala zbabelo a snažila sa, ale Messi či Rodriguez sa dostávali do ďalších šancí, na šťastie pre hostí neuspeli. V nadstavenom čase prvého dejstva ešte Messi napálil do tyčky.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, "Barca" búšila, mala šance, Messi opäť trafil tyč, no gól dlho nepadal. Na ihrisko sa v 58. minúte dostal aj tretí Slovák, keď Michal Ďuriš vystriedal Bakoša. Domáci strelil druhý gól až v 82. minúte, keď Petržela na polovici ihriska zbytočne stratil loptu a David Villa sa po rýchlom úniku dostal aj k úspešnému zakončeniu.

Aj v druhom súboji skupiny sa presadil favorit, sedemnásobný európsky majster AC Miláno zdolal outsidera BATE Borisov 2:0, keď sa v prvom dejstve presadil Zlatan Ibrahimovič a v druhom Kevin-Prince Boateng.

Výsledky stredajších zápasov 3. kola LM 2011/2012:

E-skupina:

Bayer Leverkusen - FC Valencia 2:1 (0:1)

Góly: 53. Schürrle, 56. Sam - 25. Jonas, rozhodoval: Thomson (Skót.)

Chelsea Londýn - KRC Genk 5:0 (4:0)

Góly: 11. a 27. Torres, 8. Meireles, 42. Ivanovič, 72. Kalou, rozhodoval: Nikolajev (Rus.)

Tabuľka:

1. Chelsea Londýn 3 2 1 0 8:1 7
2. Bayer Leverkusen 3 2 0 1 4:3 6
3. FC Valencia 3 0 2 1 2:3 2
4. KRC Genk 3 0 1 2 0:7 1

F-skupina:

Olympiakos Pireus - Borussia Dortmund 3:1 (2:1)

Góly: 8. Holebas, 40. Djebbour, 78. Modesto - 26. Lewandowski, rozhodoval: Nijhuis (Hol.)

Olympique Marseille - Arsenal Londýn 0:1 (0:0)

Gól: 90.+2 Ramsey, rozhodoval: Skomina (Slov.)

FC Porto - APOEL Nikózia 1:1 (1:1)

Góly: 13. Hulk - 19. Almeida, rozhodoval: Gautier (Fr.)

Šachtar Doneck - Zenit Petrohrad 2:2 (2:1)

Góly: 15. Willian, 45.+1 Adriano - 33. Širokov, 60. Fajzulin, rozhodoval: De Bleeckere (Belg.)

AC Miláno - BATE Borisov 2:0 (1:0)

Góly: 33. Ibrahimovič, 70. Boateng, rozhodoval: Hagen (Nór.)

FC Barcelona - Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)

Gól: 10. Iniesta, 82. Villa, rozhodoval: Stavrev (Mac.)

/M. Čišovský odohral celý zápas, M. Bakoša striedal v 58. min M. Ďuriš (všetci Plzeň)/