Handzuš premenil nájazd, Višňovský s asistenciou

Hokejisti Dallasu po výhre nad Anaheimom.
Hokejisti Dallasu po výhre nad Anaheimom. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. okt 2011 o 08:06

Ľubomír Višňovský si zapísal bod za druhú asistenciu v sezóne, keď sa počas presilovej hry podieľal na jedinom góle káčerov.

NEW YORK. V piatkových zápasoch kanadsko-americkej hokejovej súťaže NHL sa predstavila dvojica slovenských hráčov. Ľubomír Višňovský si pripísal jeden bod za asistenciu na jediný gól Anaheimu pri domácej prehre "káčerov" s Dallasom 1:3. Tridsaťpäťročný obranca bol najvyťaženejším korčuliarom stretnutia, keď strávil na ľade 28:02 min.

Ducks sa nepodarilo natiahnuť sériu štyroch stretnutí bez prehry. Višňovský trafil po strele zápästím v úvode druhej tretiny len ľavú žŕdku.

Dallas s víťaznou šnúrou

V drese Dallasu sa veľmi dobrým výkonom prezentoval Loui Eriksson, ktorý strelil gól už po 13 sekundách hry a ďalší pridal v tretej tretine.

Stars natiahli svoju víťaznú šnúru už na päť duelov. Dallas v predchádzajúcich troch sezónach absentoval v play-off, tento rok však po prvých siedmich zápasoch má bilanciu 6 - 1, ktorú mal doteraz len v ročníku 1996/97. Stars neprehrali zápas, v ktorom po dvoch tretinách viedli, od 31. októbra 2009.

Do kanadského bodovania sa nezapísal Michal Handzuš zo San Jose, no mohol sa tešiť z triumfu, keďže "žraloci" zvíťazili na ľade New Jersey 4:3 po samostatných nájazdoch. Handzuš sa presadil v rozstrele, kde si víťazný gól pripísal Ryane Clowe.

Kapitán Sharks Joe Thornton odohral 1000. zápas v NHL. "Chceli sme začať sériu u súperov víťazstvom. Sústredili sme sa na svoju hru. Mali sme šance rozhodnúť už v riadnom hracom čase, napokon sme v ňom v poslednej minúte vyrovnávali na 2:2. Nevzdávali sme sa a vyšlo to," povedal Joe Pavelski, ktorý strelil druhý gól San Jose.

Halák nechytal

Slovenský brankár Jaroslav Halák nestál v bránke St. Louis pri domácom víťazstve nad Carolinou 3:2 po predĺžení, prednosť dostal Brian Elliott. St. Louis prehrávalo už 0:2, ale napokon o zisku dvoch bodov rozhodol v predĺžení Matt D´Agostini.

"Iba som čakal na puk pred bránkou a dorazil ho do siete. Pietrangelo odviedol dobrú prácu na modrej čiare," opísal gólovú situáciu D´Agostini. Zaujímavosťou duelu bolo, že proti sebe nastúpili premiérovo v NHL bratia Chris (St. Louis) a Anthony Stewartovci (Carolina).

Detroit spoločne s Washingtonom sú jedinými dvoma tímami NHL, ktoré ešte neprehrali. Red Wings v piatom súboji sezóny zdolali Columbus 5:2. Blue Jackets ešte nevyhrali. Štvorbodový večer zažil Valterri Filppula, ktorý strelil gól a pridal 3 asistencie.

Výsledky:

New Jersey - San Jose 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 14. Eliáš (Kovaľčuk, Clarkson), 21. Parise, 54. Clarkson (Tedenby, Greene) - 36. J. Thornton (Pavelski, Boyle), 37. Clowe (Havlát, Couture), 60. Pavelski (J. Thornton, Clowe), rozhodujúci sam. nájazd Clowe

Detroit - Columbus 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Góly: 10. Franzén (Filppula), 15. Franzén (Filppula), 21. Daciuk (Holmström, Zetterberg), 48. Lidström (Filppula, Holmström), 59. Filppula (Franzén, Lidström) - 16. Brassard (A. Johnson, Nash), 42. A. Johnson (Prospal, Vermette)

St. Louis - Carolina 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 26. Arnott (Langenbrunner, Jackman), 37. Backes (Oshie), 64. D´Agostini (Sobotka, Pietrangelo) - 7. Harrison (Tlustý, B. Sutter), 22. B. Sutter (Dwyer)

Anaheim - Dallas 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 40. Perry (Fowler, Ľ. VIŠŇOVSKÝ) - 1. L. Eriksson (Ott, Benn), 8. Ribeiro (Goligoski, L. Eriksson), 42. L. Eriksson (Benn)