Futbalisti Senice predĺžili sériu bez prehry na deväť zápasov

Vľavo Pedro Leal, pri lopte Filip Šebo, úplne vpravo Ján Gajdošík.
Vľavo Pedro Leal, pri lopte Filip Šebo, úplne vpravo Ján Gajdošík. (Autor: SITA)
SITA|23. okt 2011 o 21:07

V dohrávanom zápase 13. kola futbalovej Corgoň ligy Senica remizovala s bratislavským Slovanom.

Seničania predĺžili sériu bez prehry na deväť zápasov.

SENICA. V šlágri 13. kola sa v prvom polčase nehral príliš pekný futbal. Hráči oboch tímov kazili veľa prihrávok, v šestnástkach bolo málo vzruchu, hrala sa skôr "šachová partia" a oba tímy čakali na to, kto urobí prvú chybu. V útoku boli o niečo lepší Seničania, v 7. min sa k odrazenej lopte dostal Piroska, ale z dobrej pozície vystrelil nepresne.

Gól mohol padnúť v 17. min, po Piroskovom rohu opečiatkoval hlavou brvno Hroššovej brány stopér Pavlík. Slovan trafil do priestoru brány až v 36. min, po chybe v senickej obrane sa dostal do zakončenia Halenár, jeho prízemnú strelu však Bolek kryl, a tak sa I. polčas skončil bez gólov.

Po obrátke sa hral oveľa lepší futbal a diváci sa mali na čo pozerať. Záhoráci mali raketový nástup, keď už v 25. sekunde druhého polčasu otvorili skóre. Krásnu kombináciu Kalabišku s Piroskom zakončil peknou strelou spoza pokutového územia Martin Ďurica - 1:0. Slovanisti však pomerne ľahko otočili vývoj zápasu. V 52. min domáca obrana nevystúpila proti Šebovi a ten delovkou prestrelil brankára Boleka - 1:1.

O štyri minúty neskôr to skúšal Táborský, Bolek však loptu kryl. Táborský sa dočkal v 59. min, keď si zabehol za obranu po Šebovej prihrávke a zoči-voči domácemu gólmanovi nezaváhal - 1:2. V záverečných dvadsiatich minútach domáci vyvinuli úsilie vyrovnať. Piroska sa postaral o krásny futbalový moment v 75. min, keď mu Kalabiška priťukol loptu a aktívny domáci kanonier strelou do pravej "šibenice" vyrovnal na 2:2.

V 78. min sa do streleckej príležitosti dostal striedajúci Guédé, Bolek bol však pozorný. V poslednej desaťminútovke mali Seničania ešte dve sľubné šance, s Kalabiškovou strelou si Hroššo na dvakrát poradil a neujal sa ani Divišov pokus. Seničania predĺžili sériu bez prehry na deväť zápasov.

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 2:2 (0:0)

Góly: 46. M. Ďurica, 75. Piroska - 52. Šebo, 59. Táborský, ŽK: 43. Kolčák (Slovan), rozhodovali: Vlk - Brendza, Kubačka, 1965 divákov

Senica: Bolek - Gorosito, P. Pavlík, J. Gajdošík, Pedro Leal - Strnad, T. Kóňa - Jaroslav Diviš (90.+ Bolinha), Piroska, M. Ďurica - Kalabiška (82. Hošek)

Slovan: Hroššo - Bagayoko, Dosoudil, Had, Štepanovský - Kolčák (56. Kladrubský) - Lačný (63. Guédé), I. Žofčák, Táborský - Halenár (82. Milinkovič), Šebo

Aktéri hodnotia:

Stanislav Griga (tréner Senice): "Bol to vyrovnaný zápas. Po I. polčase som si myslel, že to bude o jednom góle, napokon padli až štyri. Mrzí ma, že po tom, ako sme otvorili skóre, sme súperovi nechali veľa priestoru. Naopak, teší ma, že keď Slovan viedol, naši chlapci zdvihli hlavy a vyrovnali. V závere sme išli viac za víťazstvom. Gól sme už však nedali, naopak, súper mal ešte jednu veľkú príležitosť."

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): "Som sklamaný z výsledku. Prvý polčas bol taktickým bojom prakticky bez strely na bránku, po zmene strán sa hra musela páčiť aj divákom. My sme mali zlý vstup do druhého dejstva, súperovi sme darovali po našich chybách oba góly. Keď sme otočili skóre, myslel som si, že už udržíme víťazstvo. Domáci však vyrovnali po Guédého nepochopiteľnej chybe."