Slovenské futbalistky zdolali v kvalifikácii ME Estónsko 3:1

SITA|26. okt 2011 o 18:17

Slovenská ženská futbalová reprezentácia zvíťazila v stredu podvečer v Senci nad tímom Estónska 3:1 (3:1) v rámci kvalifikácie o postup na ME 2013 do Švédska.

SENEC.

Zverenky trénera Zsolta Pakuszu si v päťčlennej 5. skupine pripísali v druhom vystúpení (na úvod remizovali v sobotu 22. 10. na Ukrajine 0:0, pozn.) premiérové víťazstvo a posunuli sa so 4 bodmi na 2. priečku v tabuľke iba horším skóre za Ukrajinu. Hráčky Estónska zostali na poslednom 5. mieste, už v štyroch odohraných dueloch nezískali ani bod a majú veľmi nepriaznivé skóre 3:15.

Slovenky nezačali stredajší zápas dobre, keď už vo štvrtej minúte inkasovali - presne namierila Katrin Loová. Domáce futbalistky na ihrisku NTC SFZ v Senci však následne zapli na plné obrátky a ešte do polčasovej prestávky zvrátili nepriaznivý stav.

V 18. min sa presadila Veronika Klechová, o deväť minút neskôr skórovala aj jej klubová spoluhráčka zo Slovana Bratislava Dominika Škorvánková. Tesne pred odchodom do šatní dala opäť o sebe vedieť Klechová a svojím druhým úspešným zásahom v stretnutí stanovila na 3:1. Po zmene strán sa už napriek viacerým príležitostiam stav nezmenil. Najbližšie nastúpia hráčky Slovenska v tejto eliminácii 19. novembra proti Bielorusku, opäť v domácom prostredí.

V kvalifikácii o postup na najbližší kontinentálny šampionát hrá spolu 38 národných výberov, ktoré žreb rozdelil do troch šesťčlenných a štyroch päťčlenných skupín. Domáce Švédsko má ako usporiadateľ istú účasť na tomto podujatí. Okrem tejto severskej krajiny sa na ME 2013 predstaví ďalších jedenásť družstiev.

Na šampionát sa prebojujú priamo len víťazi siedmich skupín a najúspešnejší spomedzi tímov na druhých miestach. Zvyšných šesť reprezentácií z druhých priečok si to o zostávajúce tri postupové miestenky rozdá v dodatočnom play-off (termíny 20/21. 10., resp. 24./25. 10. 2012). Obhajkyňami prvenstva sú futbalistky Nemecka.

Kvalifikácia ME 2013 žien vo futbale - stredajší výsledok:

5. skupina:

Slovensko - Estónsko 3:1 (3:1), hralo sa v NTC SFZ v Senci

Góly: 18. a 45. Klechová, 27. D. Škorvánková - 4. Loová, ŽK: 90. Bíróová - 74. Palmarová, 78. Jaadlová, rozhodovala: Raynerová (Angl.)

Zostava Slovenska: El Dahaibiová - Haršányová (84. Bartovičová), Kolenová, Matysová, Bíróová - Ondrušová, Šušková (59. Vojteková), Klechová, D. Škorvánková - Fecková, Bojdová (78. Rybárová)

Najbližší program zápasov v "slovenskej" 5. skupine kvalifikácie o postup na futbalové ME 2013 žien:

Štvrtok, 27. októbra:

13.00 h: Bielorusko - Fínsko (v Molodečne)

Doterajšie výsledky duelov 5. skupiny kvalifikácie ME 2013 žien vo futbale:

25. augusta 2011: Bielorusko - Estónsko 2:1 (2:0)

18. septembra 2011: Estónsko - Ukrajina 1:4 (0:4)

22. októbra 2011: Ukrajina - Slovensko 0:0

22. októbra 2011: Fínsko - Estónsko 6:0 (1:0)

26. októbra 2011: Slovensko - Estónsko 3:1 (3:1)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovenské futbalistky zdolali v kvalifikácii ME Estónsko 3:1