AKTUALIZOVANÉ 23:12

Skalica porazila Žilinu 4:1, Zvolen po nájazdoch Nitru

Trenčania zdolali v 16. kole dvadsiatku, Skalica vyhrala na ľade Žiliny, Zvolen zdolal po nájazdoch Nitru, Banská Bystrica po predĺžení Poprad.

Hráč Popradu Daniel Brejčák pri nájazde na brankára B. Bystrice Matúša Kostúra.(Zdroj: SITA)

Trenčín podľa predpokladov vyhral na ľade dvadsiatky

Už v 5. min Sojčík v páde pred bránkou dorazil Filovu strelu a prekonal Riečického - 0:1.

V 8. min domáci mladíci využili presilovku. Kurali od modrej nahodil puk smerom na bránku a Zigo jeho strelu tečoval, na čo Hiadlovský nedokázala zareagovať - 1:1.

O dve minúty Tvrdoň dostal prihrávku od Gašparoviča, prenikol pred bránku, jednou rukou len "sekol" po puku a ten na všeobecné prekvapenie skončil za Riečického chrbtom - 1:2.

Aj Trenčania využili v tomto zápase presilovku, a to v 29. min: k Tyborovi sa odrazil puk medzi kruhy a ten z dobrej pozície prekonal Riečického - 1:3. V tretej tretine už Dukla len udržiavala svoj náskok.

HK Orange 20 - Dukla Trenčín 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Góly: 8. Zigo (Kurali) - 5. Sojčík (O. Mikula, M. Filo), 10. R. Tvrdoň (J. Gašparovič, Hlubuček), 29. Tybor (E. Bednár, Hiadlovský)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - J. Tvrdoň, Kacej, 1358 divákov

Orange 20: Riečický - Luža, Trška, Macejko, Kurali, Bagin, Šedivý, Nechala, Bajaník - Matoušek, Šimčák, Hinďoš - Bubela, Zigo, Bene - D. Hudec, Fujerík, Ďaloga - Ihnaťo, Lamper

Trenčín: Hiadlovský - Bolf, Gabriš, Hlubuček, Trefný, Martin Chovan, E. Bednár, J. Bendík, Imrich - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Koložváry

Tréneri hodnotia:

Anton Tomko (tréner HK Orange 20): "Chlapci dobre korčuľovali, hrali perfektne v systéme. Škoda prvých dvoch pre nás nešťastných gólov. V druhej tretine sme zlepšili pohyb, vyrovnali sme počet striel. Mali sme šance dostať sa na 2:2 a súpera ešte viac potrápiť. V oslabení sme však inkasovali tretí gól a už to bolo pre nás dosť náročné. Oproti predchádzajúcim zápasom sme však prediedli zlepšenie."

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "Od úvodu sme sa snažili byť aktívni. Vieme, že zápasy s ´dvadsiatkou´ bývajú nepríjemné, ťažko sa presadzujeme do ich organizovanej obrany. Nakoniec sa nám to podarilo a sme radi zo zisku troch bodov.

začiatok článku

Skalica vyhrala v Žiline, Lušňák dal dva góly

Prvú strelu vyslal v 2. min domáci Sýkora, ale minul Lakosilovu pravú žŕdku. Góly napokon padali až v záverečnej fáze úvodnej tretiny.

Najprv v 15. min domáci obranca Houdek od modrej mieril presne - 1:0. Žilinčania sa však tešili iba niečo vyše minúty, Lušňák totiž spoza bránky zasunul puk za Lacov chrbát - 1:1. Ten istý hráč v 26. min dostal hostí do vedenia. O dve minúty Skaličania využili vylúčenie domáceho Stupku, obranca Vyrúbalík tečoval strelu Šmacha - 1:3.

Následne Žilinčania nezužitkovali svoju početnú prevahu. Hneď v úvode tretej tretiny Záhoráci zvýšili svoj náskok - strelecky disponovaný Vyrúbalík dal na 4:1. Príležitostí na zmenu skóre potom mali Pálffy a Višňovský na strane Skalice, z domácich sa dvakrát mohol do streleckej listiny zapísať Róbert Huna po spolupráci so svojím bratom Richardom, ale skóre sa už nezmenilo.

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 15. Houdek (Troliga) - 17. Lušňák (Kloz), 26. Lušňák, 28. Vyrúbalík (Šmach, Pálffy), 42. Vyrúbalík (R. Školiak, Pálffy)

Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Róbert Huna (Žilina) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Zvrškovec, 1363 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Niník, Houdek - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - Kubiš, Linet, Stupka

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Magušin, Gula, Bučka - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Lušňák, Obrdžálek, T. Višňovský - Kutálek, Klejna, M. Šátek - Holovič, T. Mikúš, J. Jurík

Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Nie som spokojný s výsledkom. Skalica nás prevýšila v premieňaní šancí, platili sme za každú chybičku. Inkasovali sme kuriózny lacný druhý gól a v celej druhej tretine bola Skalica lepšia. V tretej to z našej strany bolo lepšie, mali sme viac striel a príležitostí, ktoré ak by sme využili, mohli sme sa vrátiť späť do zápasu. Žiaľ, neboli sme efektívni v koncovke, musíme na tom popracovať."

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Vstup do prvej tretiny sme mali dobrý. V druhej tretine sme zvýšili pohyb, vychádzali nám kombinácie a strelili sme dva góly. V tretej sme kontrolovali výsledok, ale urobili sme aj chyby, ktoré mohol súper potrestať. Podržal nás brankár Lakosil a som rád, že sa nám podarilo získať tri body."

Slovák zariadil výhru Zvolena

V drese domácich sa po dlhšej dobe objavil Vadim Šachrajčuk. Zápas mal vyrovnaný priebeh, už v 9. minúte mal gól na hokejke Otčenáš, ale brankár Penker jeho strelu vystihol.

V 8. minúte Chrenko využil zaváhanie domácej obrany a dostal Nitru do vedenia. V 13. minúte sa ocitol Fojtík sám pred Škrečkom, ale namieril priamo do neho. Pri hre 4:3 domáci zatlačili súpera a nikým neatakovaný sa strelecky presadil Lukáš Jurík.

V úvode druhej časti nastrelil brankára hostí Baláž. Obe mužstvá sa strelecky veľmi ťažko presadzovali a v presilovke o dvoch hráčov sa domáci nedostali ani k strele. Následne ale dobrú šancu Juríka zlikvidoval brankár Penker.

V 43. a 47. minúte sa ocitol v ideálnych šanciach Sojčík, ale Škrečka neprekonal. V 56. minúte mohol rozhodnúť o zápase Brabenec, ale jeho strelu Penker kryl. V záverečný sekundách zápasu sa ocitol pred domácim brankárom Samir Saliji, ale neskóroval.

V predĺžení mali viac šancí hostia, gól však nepadol. O víťazovi rozhodli samostatné nájazdy, jediný gól dal Slovák.

HKM Zvolen - HK Nitra 2:1 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. L. Jurík (J. Mucha), rozhodujúci sam. nájazd premenil Marek Slovák - 8. T. Chrenko (Podstavek, S. Saliji)

Vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Snášel, Robenský , 1802 divákov

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, P. Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - M. Čurilla, M. Jurík, Škvaridlo - Otčenáš, Puliš, Zuzin

Nitra: Penker - Arvay, M. Hruška, Rais, Ďurák, M. Bača, J. Polák, Trávniček - Fojtík, M. Štefanka, P. Barinka - S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek - M. Mašlonka, T. Hrnka, G. Saliji - L. Klíma, Uhnák, Kluka

Vladimír Klinga, asistent trénera Zvolena: "Nitra mala dobrý pohyb, dobre bránila. My sme mali veľa presilových hier, ale nevyužili sme to. Šťastie sa v zápase obrátilo na našu stranu."

Ján Jaško, tréner Nitry: "Nie sme spokojní s výsledkom, nakoľko sme stratili dva body. Hlavne v druhej tretine sme svojou nedisciplinovanosťou stratili možnosť skórovať, keďže sme boli často vylučovaní. Nepremenili sme viac vyložených príležitostí a tak sme stratili dva body."

Bystrica zvládla v Poprade predĺženie. Víťazný gól strelil Sýkora

Posledné negatívne výsledky Popradčanov sa odzrkadlili na návštevnosti a tak sa aj dnešný zápas odohrával v komornej kulise.

Bystričania zvolili od úvodu aktívnu ofenzívnu taktiku a prevzali iniciatívu. Domáci na nich nasadili do bránky ich exspoluhráča Fedora, ktorý zmaril nebezpečné akcie Kútneho, Kokavca a Haverinena. V 10. minúte reflexívne vyrazil gólovú strelu Tománka.

Skóre sa po prvýkrát menilo v 14. minúte, keď Bendík ušiel Suchému a umiestnil puk pomedzi nohy Fedora. Napriek tomu, že Poprad si veľa šancí nevypracoval, dokázal jednu z nich premeniť na vyrovnávajúci gól, keď po buly vypálil z prvej Novotný a puk jemne tečoval Vaic do šibenice.

V úvode prostredného dejstva zmaril Kostúr tutovky Kuľhu, Kmiťa, Takáča a Krafta. Obraz hry sa zmenil a bol to pre zmenu Poprad, ktorý mal viac z hry.

V 31. minúte sa dostal do úniku Kuľha a o minútu neskôr Brejčák, ale proti obom Kostúr čaroval a držal hostí nad vodou. Množstvo nepremenených šancí potrestali hostia gólom v 33. minúte, keď Tománek zasunul do prázdnej bránky po ideálnej prihrávke Jokilu.

Hostia sa po góle opäť častejšie dostávali pred Fedora, ale v závere tretiny sa opakoval rovnaký scenár. Dve minúty pred sirénou si medzi kruhy nakorčuľoval Kraft a strelou švihom vyrovnal.

Bystričania sa však aj po tretí krát dostali do vedenia. Strelu Marcineka v 43. minúte vyrazil Fedor rovno pred Hričinu, ktorý poľahky dorazil. Poprad však aj do tretice vyrovnal po takmer identickej akcii, keď vyrazený puk od Kostúra šikovne dostal za čiaru Takáč.

V 55. minúte sa Popradčania po prvý krát dostali do vedenia, pod čo sa opäť podpísal vyrazený puk. Strelu Hulta poslal Kostúr pred Kuľhu, ktorý bezpečne namieril do voľného priestoru. Ich radosť však trvala len dve minúty, pretože Hričina šikovne tečoval strelu Hubu a bolo opäť vyrovnané.

V predĺžení sa priklonilo šťastie na stranu hostí, keď strela Sýkoru sa pomaly dokotúľala za bránkovú čiaru.

HK AutoFinance Poprad - HC'05 Banská Bystrica 4:5 pp (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 18. A. Novotný (R. Suchý, Škovira), 38. Kraft, 49. S. Takáč (Hult), 55. Kuľha (Hult) - 14. B. Bendík (Kubka), 33. Tománek (Jokila, Kútny), 43. T. Hričina (Marcinek, Heizer), 57. T. Hričina (Huba, Cebák), 61. J. Sýkora (Jokila)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Kokavec a Tománek (obaja Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - M. Junek, P. Šefčík, 1429 divákov

Poprad: Fedor - R. Suchý, A. Novotný, D. Brejčák, Fabian, Hellström, M. Šterbák, Kramár - Škovira, Vaic, Kuľha - A. Kroták, Kmiť, P. Svitana - S. Takáč, Hult, Gellerstedt - Paločko, Kraft, Homa

Banská Bystrica: Kostúr - Kolba, Haverinen, Bambúch, Cuník, Cebák, Paľov, Kubka, Huba - Kútny, Jokila, Tománek - J. Sýkora, Češík, Kristoffersson - T. Hričina, Heizer, Marcinek - M. Kokavec, Petro, B. Bendík

Pozápasové hodnotenia:

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: "Do zápasu sme nastúpili podstatne lepšie ako v utorok proti Nitre. Zlepšili sme korčuľovanie, dôraz v osobných súbojoch. Zápas sme si prehrali v druhej tretine, keď sme mali viac hry a vytvorili si viac šancí, ktoré však musíme premieňať. Chýbala nám však väčšia zdravá agresivita v útočnom pásme, čo sa nám v závere vypomstilo.

Milan Staš, asistent trénera Bystrice: "Využili sme dobrý vstup do stretnutia. Domácich sme potom nechali vyrovnať. Ďalší priebeh hry bol ako na hojdačke, stále sme súpera nechali vyrovnať našimi individuálnymi chybami. Som rad, že sa na nás v predĺžení usmialo šťastie.

Košice doma tesne vyhrali

Domáci hráči sa do svojho súpera "zahryzli" hneď od úvodného hvizdu a po Zálešakovom zakončení v 2. minúte zvonila konštrukcia hosťujúcej bránky. Paradoxne však ako prví skórovali hostia. V 7. minúte predviedla ukážkovú akciu trojica Markovič, Macejka, Ižvolt, pričom posledný menovaný pohodlne zakončoval do prázdnej bránky - 0:1.

"Oceliari" odpovedali v nasledujúcej minúte, keď Miklík vymietol ľavý horný roh Šimkovej bránky. O päť minút neskôr unikal v oslabení po pravej strane Pašek, Galamboš ho nedovolene atakoval a hlavný arbiter nariadil trestné strieľanie. Tréner hostí poslal do bránky nerozchytaného Dzubinu, ktorý však inkasoval - 2:1. Prevahu domácich korunoval v 16. minúte počas presilovej hry tretím gólom Zálešák, ktorý prekonal na ľade ležiaceho gólmana hostí - 3:1.

Aj v druhej časti hry bola aktivita na domácich hokejkách, no "oceliari" nedokázali svoje šance pretaviť v ďalší gól. V polovici stretnutia spadol na obrannej modrej čiare Gron, k puku sa dostali hostia, ich prečíslenie dvoch proti jednému však vyriešil na radosť domáceho publika Hylák.

Na druhej strane sa po Bartošovej prihrávke ocitol v ideálnej príležitosti Dravecký, ktorý však nedokázal dostať puk pomedzi Šimkove betóny. V ďalšom priebehu Košičania doplatili na vylúčenie súbežne dvoch hráčov, keď v 35. minúte znížil na rozdiel jedného gólu obranca Brcko. Zároveň stanovil rezultát stretnutia po štyridsiatich minútach hry - 3:2.

Do záverečného dejstva vstúpili obidve mužstvá s cieľom, čo najrýchlejšie skórovať. V 47. minúte mal vyrovnávajúci gól na hokejke hosťujúci Galamboš, po ideálnej prihrávke zoči-voči Hylákovi nedokázal uspieť. O tri minúty neskôr sa však nemýlil jeho spoluhráč Važan, ktorý počas početnej výhody o jedného hráča zužitkoval Markovičovu prihrávku spoza bránky - 3:3.

Päť minút pred koncom duelu sa na opačnej strane presadil Pašek, ktorý po strele Piataka dotlačil puk za Šimkov chrbát. Víťazstvo poistil pri power-play hostí obranca Tabaček - 5:3. Martinčania sa gólu dočkali sekundu pred koncom, keď sa presasil Važan, no na prehre už nezmenili.

HC Košice - MHC Mountfield 5:4 (3:1, 0:1, 2:2)

Góly: 8. Michel Miklík (Gron), 13. Pašek z trestného strieľania, 16. Zálešák (Dravecký) 55. Pašek (E. Piatak, Šeda), 60. J. Tabaček (P. Bartoš) - 7. Mir. Ižvolt (Macejka, Važan), 35. Brcko (Macejka), 50. Važan (Markovič, Galamboš), 60. Važan (Galamboš)

Vylúčení: 6:1 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Novák, Korba, 5262 divákov

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, M. Novák, M. Grman, M. Biro, Šeda - Fabuš, Vorel, Matúš Chovan - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, Gron, Jenčík - Pašek, E. Piatak, Marcel Haščák

Martin: M. Šimko (13. Dzubina - len na trestné strieľanie) - Zukal, L. Kozák, Perniš, Brcko, Tupý, Obuch, M. Danko, Themár - J. Markovič, Galamboš, Važan - Škoda, Murček, Šišovský - Kriška, Vartovník, Škumát - Macejka, Mir. Ižvolt, Sobota

Hodnotenie trénerov:

Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "Na konci prvej tretiny sme viedli 3:1 a zdalo sa, že hráči si hokej užívajú, ale sme vo fáze, že keď si ho začneme užívať, prichádza poľavenie. Nie sme ešte v takom stave, aby sme zápas odohrali v pohode. Závidel som martinským hráčom, ktorí si ten puk dokázali podržať a hrali uvoľnene, hoci uznávam, že nie sú pod takým tlakom. Vyvodíme závery z niektorých herných situácií, v ktorých bola veľká nedisciplinovanosť."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Do Košíc sme prišli v ťažkej situácii. Cestou na zápas sme ´pribalili´ troch hráčov, ktorí sú na hosťovaniach v prvej lige. Hru sme postavili na perfektnej defenzíve, pokúšali sme sa o brejky. Aj nám to vychádzalo, ale kvalita Košíc je niekde inde."