Arsenal vyhral na pôde Chelsea 5:3, hetrik van Persieho

Robin van Persie
Robin van Persie (Autor: SITA/AP)
SITA|29. okt 2011 o 15:04

Chelsea po prvý raz v histórii Premier League inkasovala na Stamford Bridge päť gólov.

Chelsea po prvý raz v histórii Premier League inkasovala na Stamford Bridge päť gólov. Arsenal je už len tri body za zverencami manažéra Villasa-Boasa.

BRATISLAVA. Futbalisti Arsenalu v sobotu vymazali nulu zo štatistiky víťazstiev na ihrisku súpera v tejto sezóne Premier League a to impozantným spôsobom. V 10. kole zvíťazili na ihrisku londýnskeho rivala Chelsea 5:3, keď sa hetrikom blysol holandský kanonier Robin van Persie. Bolo to zároveň päťsté víťazstvo Arsena Wengera odvtedy, čo v roku 1996 zasadol na lavičku Arsenalu. Navyše je to piate víťazstvo The Gunners v rade, prvé vonku v tejto sezóne Premier League.

,,Je to pre nás veľké víťazstvo. Zvíťazili sme nad kvalitným tímom a to štýlovým spôsobom. V prvom polčase bola naša obrana ešte pomerne krehká, ale neskôr sme sa zlepšili. A to aj v hre dopredu," uviedol v prvej reakcii spokojný Wenger.

Hráčom Chelsea v poslednom čase nevychádzajú londýnske derby zápasy. Minulý týždeň neuspeli na trávniku Queen´s Park Rangers (0:1) a teraz dostali doma päť gólov v ligovom stretnutí prvý raz od decembra 1989, keď prehrali s Liverpoolom 2:5. ,,Bol to až príliš otvorený zápas a my sme urobili chyby, z ktorých musíme vyvodiť dôsledky," nechal sa počuť Andre Villas-Boas z lavičke Chelsea.

V sobotu na Stamford Bridge viedli domáci po prvom polčase 2:1 po góloch reprezentantov Lamparda a Terryho, za hostí dával gól Van Persie. Arsenal sa dostal prvý raz do vedenia v 56. min, keď svoje brilantné sólo zakončil gólom Walcott. V 81. min vyrovnal Mata na 3:3, ale záver bol v réžii Van Persieho. Chyby v obrane domácich využil v 85. min a ešte v druhej minúte nadstaveného času.

Van Persie zariadil ôsme víťazstvo v ostatných deviatich zápasoch pre Arsenal vo všetkých súťažiach. Arsenal v tabuľke poskočil priebežne na šiestu priečku, Chelsea je tretia. ,,Videli ste, ako sme sa na konci tešili? Každý jeden z nás si uvedomuje, aké veľké a prestížne víťazstvo sme dosiahli," cituje Sky Sports Van Persieho. Štatistici už stačili vyrátať, že 28-ročný Holanďan sa v posledných 27 zápasoch Premier League, v ktorých nastúpil, blysol 28 gólmi.

V otváracom stretnutí 10. kola vyhral Manchester United na pôde Evertonu tesne 1:0, keď mu tri body zariadil v 19. minúte Mexičan Hernández.

Manchester City si pripísal ďalšie tri body a udržal sa na čele tabuľky, keď zvíťazil nad Wolverhamptonom 3:1, pričom od 74. minút dohrával bez vylúčeného Vincenta Kompanyho.

Premier League, sobotňajšie zápasy 10. kola:

Everton - Manchester United 0:1 (0:1)

Gól: 19. Hernández

Ján Mucha ml. (Everton) sedel iba na lavičke náhradníkov

Chelsea - Arsenal 3:5 (2:1)

Góly: 14. Lampard, 45. Terry, 80. Mata - 36., 85. a 89.+2 van Persie, 49. Santos, 55. Walcott

Manchester City - Wolverhampton 3:1 (0:0)

Góly: 52. Džeko, 67. Kolarov, 90. Johnson - 75. Hunt (z 11m), ČK: 74. Kompany (City)

Norwich - Blackburn 3:3 (0:1)

Góly: 53. Morison, 82. Johnson, 90. Holt (z 11m) - 45. Hoilett, 62. Yakubu, 64. Samba

Sunderland - Aston Villa 2:2 (1:1)

Góly: 38. Wickham, 89. Sessegnon - 20. Petrov, 85. Dunne

Swansea - Bolton 3:1 (0:0)

Góly: 49. Allen, 57. Sinclair (z 11m), 90. Graham - 74. Graham (vlastný), ČK: 48. Gardner (Bolton)

Wigan - Fulham 0:2 (0:1)

Góly: 42. Dempsey, 87. Dembele

West Bromwich - Liverpool 0:2 (0:2)

Góly: 9. Adam (z 11m), 45. Carroll

Martin Škrtel (Liverpool) absolvoval celý duel.