Bilbao remizovalo na pôde Gijónu

SITA|30. okt 2011 o 14:34

Futbalisti Athletica Bilbao remizovali v nedeľňajšom zápase 11. kola španielskej Primera División na pôde Gijónu v pomere 1:1.

MADRID.

Po bezgólovom prvom polčase poslal do Bilbao do vedenia Markel Susaeta po prihrávke od Gaizka Toquera. Hostia sa z vedenia netešili ani 10 minút, keď v 71. min na 1:1 vyrovnal striedajúci Mate Bilič.

Athletic je súperom Slovana Bratislava v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA. Španielsky tím v prvej vzájomnej konfrontácii zdolal slovenského majstra na jeho pôde tesne 2:1, odveta je na programe 1. decembra v Španielsku.

Výsledok úvodného nedeľňajšieho stretnutia 10. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže - Primera División:

Gijón - Athletic Bilbao 1:1 (0:0)

Góly: 71. M. Bilič - 63. Susaeta

Zostava Bilbaa: Iraizoz - Iraola, M. San José, Ekiza (46. Toquero), Aurtenetxe - Iturraspe, De Marcos - Susaeta, Ander Herrera, Munian (62. D. López) - F. Llorente (65. I. Gómez)

V sobotu sú ešte na programe stretnutia Osasuna - Levante (16.00 h SEČ), Santander - Betis Sevilla (18.00 h SEČ) a Atlético Madrid - Zaragoza (20.00 h SEČ). Výsledok stretnutia Málaga - Espanyol (22.00 h SEČ) prinesie agentúra SITA v pondelok ráno.