HC Lev Poprad nestačil na Avangard Omsk

Hráči HC Lev Poprad podľahli v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na vlastnom ľade ruskému Avangardu Omsk 1:3.

Rastislav Staňa(Zdroj: TASR)

Staňa odchytal víťazný zápas CSKA s Magnitogorskom, Marcel Hossa a Baranka si pripísali po asistencii.

POPRAD. Hráči HC Lev Poprad podľahli v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na vlastnom ľade ruskému Avangardu Omsk 1:3. Skóre duelu otvoril v 10. min Alexander Frolov, v 19. min zvýšil náskok favorita Roman Červenka. Pri oboch góloch Omsku asistoval Platonov.

Na začiatku tretej tretiny síce dosiahol kontaktný gól Ľuboš Bartečko po prihrávke reprezentačného kolegu Ladislava Nagya, o triumfe hostí však s definitívnou platnosťou rozhodol svojim druhým gólom Červenka.

Slovenskí hokejoví spoluhráči Marcel Hossa a Ivan Baranka si v pondelkovom zápase KHL vylepšili kanadské bodovanie o jednu asistenciu, ale ich tím Spartak Moskva prehral na ľade tímu SKA Petrohrad 1:3.

Viac dôvodov na radosť mal brankár CSKA Moskva Rastislav Staňa, ktorý odchytal celý duel proti Magnitogorsku a prispel k víťazstvu svojho tímu v pomere 4:2.

Avangard rozhodol v Poprade v záverečnej päťminútovke

Hokejisti popradského tímu začali súboj so silným súperom platonickým tlakom, ktoré však vylúčením narušil Netík. V následnej presilovke si Omsk nevytvoril vážnejšiu príležitosť a Lev tak prvé nebezpečie zažehnal. Hostia mali viac z hry a dokázali Poprad zatlačiť vo vlastnej tretine. Duba sa musel mať na pozore, keď manévroval Frolov, v dobrej šanci sa ocital i Ivanov, no zo sľubnej pozície prestrelil.

V 9. minúte sa do útoku rútil Špirko, jeho príklep gólom neskončil. Omsk svoju prevahu zúročil a skóre otvoril Frolov - 0:1. Domáci mohli vyrovnať, keď sa Netík rútil na Räma, fínsky gólman však jeho forhendový blafák vystihol. Hostia v prvej časti jasne dominovali a dve minúty pred sirénou jasne predviedli prečo. Platonov za útočnou modrou posunul puk na Ljamina, ktorý krížnym pasom našiel Červenku a český útočník do prázdnej brány pridal druhý gól.

Lev mohol na začiatku druhej časti streliť kontaktný gól, Fabricius prihral Sekáčovi pred Räma, ale puk neskončil v sieti. V početnej výhode po vylúčení Červenku pálil na bránu Hunkes, odrazený puk do poloprázdnej brány v "neupratal" Mikúš a Poprad bol stále bez gólu. V ďalšej sľubnej šanci sa ocital Chabada, v dobrej pozícii však netrafil puk. V 31. minúte bol blízko prelomenia streleckej smoly Nedorost, Rämö pri jeho dorážke znovu predviedol svoje kvality.

Rulíkovi zverenci mohli inkasovať vo vlastnej presilovke, blízko k tretiemu gólu Omsku boli Perežogin s Frolovom. V 36. minúte hrali hostia dvadsaťsekundovú presilovku o dvoch hráčov a Frolov po krížnom pase Škoulu stroskotal na Dubovi. Omsk v týchto momentoch nevedel vyprodukovať finálnu prihrávku a Červenka omylom vysunul do brejku Bartečka, ten tiesnený neskóroval. Vzápätí Lewis vysunul do brejku Nedorosta a Rämö zase predviedol svoje nesporné kvality.

Vypredané domáce tribúny premiérovo potešil kapitán HC Lev Ľuboš Bartečko, ktorý v početnej výhode v úvode tretej časti zužitkoval Nagyovu prihrávku a prekonal bezmocného gólmana - 1:2. Vyrovnanie mali následne na hokejkách Huna či Špirko, no neuspeli. Omsk sa sústredil na pozorné bránenie stredného pásma a súpera nútil strieľať zo strednej vzdialenosti. Odpor domácich Avangard definitívne zlomil v záverečnej päťminútovke, keď sa Červenka presadil v početnej výhode strelou od modrej.

Foto - SITA

Hráč HC LEV Poprad Jiři Hunkes a hráči Avangard Omsk počas zápasu KHL medzi HC LEV Poprad - Avangard Omsk. Foto - SITA

Tréneri hodnotia:

Radim Rulík, tréner Popradu: "Myslím si, že sme neodohrali zlé stretnutie. V prvej tretine sme spravili dve taktické chyby a súper nás potrestal. V druhej časti sme mali viacero šancí, nepremenili sme ich a to ovplyvnilo ďalší vývoj. Po kontaktom góle v treťom dejstve zahral súper dobre takticky. Namiesto presiloviek sme boli vylučovaní po našej nedisciplinovanosti. Hráči však odovzdali maximum, ktoré sa v nich nachádza."

Rostislav Čada, tréner Omsku: "V prvej tretine sme sa dobre pohybovali, kombinovali a dostali sa do dvojgólového vedenia. Zbytočne sme sa uspokojili a prenechali iniciatívu domácemu mužstvu. Keď sme sa chceli vrátiť do hry stálo nás to veľa síl. Za výsledok musím poďakovať brankárovi a bojovnosti mužstva."

HC Lev Poprad - Avangard Omsk 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 43. BARTEČKO (NAGY) - 10. A. Frolov (Platonov), 19. Červenka (Ljamin, Platonov), 56. Červenka (M. Škoula)

Vylúčenia: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali:S. Gusev, A. Belov - A. Sadovnikov, D. Tarasov,4500 divákov (vypredané)

HC Lev: Duba - Pilař, Klouček, Hunkes, Sigalet, Mezei, Lewis, Jank - Bartečko, V. Nedorost, Nagy - Špirko, J. Mikúš, Netík - Rudolf Huna, Balán, Chabada - Fabricius, E. Lundberg, Sekáč - Da Silva

Avangard Omsk: Rämo - M. Škoula, Rjabikin, Ljamin, Pervišin, Belov, Pivcakin - Averin, D.Sjomin, Červenka - Perežogin, Kurjanov, Popov - Platonov, S.Kalinin, A. Frolov - Nešterov, Ivanov, Berdnikov - Pervušin

Výsledky pondelňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy:

Čechov - Čerepovec 6:4 (3:0, 1:4, 2:0)

Nižnekamsk - Traktor Čeľabinsk 2:8 (1:4, 1:2, 0:2)

Petrohrad - Spartak Moskva 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) - Marcel Hossa 0+1, Ivan Baranka 0+1 (obaja Spartak Moskva)

CSKA Moskva - Magnitogorsk 4:2 (2:0, 1:0, 1:2) - Rastislav Staňa (CSKA) odohral celý duel

Dinamo Riga - Jugra 1:0