AKTUALIZOVANÉ 8:22

Hossa pri výhre Chicaga trikrát asistoval

Prvého domáceho víťazstva v prebiehajúcej sezóne sa dočkali hráči New Yorku Rangers, ktorí zdolali San Jose 5:2.

Kris Russell z Columbusu v súboji s hráčmi Chicaga.(Zdroj: SITA/AP)

NEW YORK. Hokejový útočník Marián Hossa z Chicaga dosiahol v pondelkovom zápase zámorskej NHL proti Nashvillu pri víťazstve 5:4 po predĺžení tri asistencie. Trenčiansky odchovanec bol pri prvých troch góloch duelu, ktorý rozhodol v 62. min svojím druhým víťazným gólom v rade Viktor Stalberg. Hossa si pripísal počas vyše 22 minút pobytu na ľade aj päť striel.

Chicago, v drese ktorého sa blysol dvoma gólmi a jednou asistenciou Patrick Kane, je novým lídrom Západnej konferencie. Blackhawks majú 16 bodov rovnako ako Edmonton a Dallas.

Rangers s víťazstvom, Slováci bez bodu

Prvé víťazstvo v Madison Square Garden zaznamenali hokejisti New York Rangers. Domácich priviedol k hladkej výhre 5:2 nad San Jose kapitán Ryan Callahan, ktorý dosiahol tri body (2+1). Marián Gáborík v drese Rangers a ani Michal Handzuš na opačnej strane kanadské body nezískali.

"Hrali sme trpezlivo. San Jose má dobrý tím a nič nám nedarovalo. Víťazstvo bolo aj otázkou charakteru," povedal Callahan.

900 zápasov Sturma

Aj na Floride rozhodol o úspechu tímu jeho kapitán. Winnipeg vyhral na ľade Panthers 4:3 vďaka úspešnému samostatnému nájazdu v rozstrele v podaní hráča s céčkom Andrewa Ladda. Ak by mu započítal do bodovania zásah v rozstrele, ako je tomu v Európe, potom by dosiahol hetrik Gordieho Howea. Ladd totiž v zápase asistoval a aj sa pobil s Jackom Skillem.

"Mohol som ho dať v riadnom hracom čase a mal by som tento hetrik. Nevadí, dostanem aj ďalšie možnosti. Dôležité sú teraz body," povedal Ladd.

Slovákovi v drese Floridy Tomášovi Kopeckému jeden strelecký pokus brankár Jets Ondřej Pavelec zlikvidoval.

V riadnom hracom čase poslal Tomáš Fleischmann svoju Floridu v 58. min do vedenia, ale Evander Kane v poslednej minúte vyrovnal, keď rozhodcovia najskôr jeho zásah pre hru vysokou hokejkou neuznali, ale po konzultácii s videorozhodcom svoj názor zmenili.

"Bolo pekné, keď tento gól uznali. Nebol som vôbec nervózny, vedel som, že som mal hokejku v správnej výške," priznal Kane. Útočník Floridy Marco Sturm odohral svoj 900. zápas, túto métu dosiahol ako prvý Nemec v histórii.

Výsledky:

New York Rangers - San Jose 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)

Góly: 5. McDonagh (Callahan, Girardi), 15. Stepan (Dubinsky, Girardi), 34. Callahan (Christensen, Dubinsky), 37. Anisimov (Christensen, Woywitka), 40. Callahan (B. Richards) - 18. Pavelski (D. Murray, J. Thornton), 32. Couture (Pavelski, Vlasic)

Florida - Winnipeg 3:4 po sam. nájazdoch (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 20. Garrison (B. Campbell, Fleischmann), 44. Fleischmann (Weiss, Weaver), 58. Fleischmann (Kulikov, B. Campbell) - 4. Wellwood (Ladd, Stuart), 10. E. Kane (Antropov, Bogosian), 60. E. Kane (Wellwood, Bogosian), rozhodujúci sam. nájazd Ladd

Chicago - Nashville 5:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 20. P. Kane (Sharp, MARIÁN HOSSA), 32. Leddy (P. Kane, MARIÁN HOSSA), 45. P. Kane (MARIÁN HOSSA, Sharp), 54. Bickell (Michael Frolík, Seabrook), 63. Stalberg (Toews, Seabrook) - 1. Hornqvist (Legwand, Klein), 26. C. Smith (Erat, Bergfors), 39. Hornqvist (R. Suter, Rinne), 55. Legwand (Tootoo, Hillen)