HC Lev zdolal Čerepovec suverénne 5:0

Tréner Radim Rulík na lavičke HC Lev Poprad.
Tréner Radim Rulík na lavičke HC Lev Poprad. (Autor: SITA)
TASR|2. nov 2011 o 16:25

Popradčania položili základ svojho víťazstva v úvodných dvoch tretinách, po ktorých viedli päťgólovým rozdielom.

MOSKVA. Hokejisti HC Lev Poprad zdolali v stredajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade ruský tím Severstaľ Čerepovec 5:0.

"Levi" položili základ svojho víťazstva v úvodných dvoch tretinách, po ktorých viedli päťgólovým rozdielom a po šiestich prehrách v rade si pripísali tri body do tabuľky.

Zverenci trénera Radima Rulíka v stredajšom zápase privítajú na domácom ľade klub Víťaz Čechov.

Ružička s dvoma gólmi

Slovenský útočník Štefan Ružička prispel dvoma gólmi k víťazstvu Spartaka Moskva v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Dinama Minsk 4:3 po predĺžení.

Ružička najprv v druhej tretine poslal svoj tím do vedenia 2:1 a v závere predĺženia rozhodol o triumfe Spartaka. V drese domácich zaznamenal dve asistencie obranca Jaroslav Obšut.

Hokejisti Jugry Chanty-Mansijsk zvíťazili na ihrisku Atlantu Mytišči 1:0, keď jediný gól stretnutia zaznamenal v prostrednej tretine Igor Skorochodov. V drese domácich nebodoval slovenský útočník Branko Radivojevič a osobné štatistiky si nerozšíril ani obranca Jugry Tomáš Starosta.

CSKA s prehrou po nájazdoch

Napínavý duel videli diváci v Moskve, kde miestny CSKA prehral s Víťazom Čechov 1:2 až po samostatných nájazdoch. V bráne domácich dostal pred Rastislavom Staňom prednosť Ukrajinec Sergej Gajdučenko.

V ďalších zápasoch si SKA Petrohrad poradil s Avangardom Omsk 3:1, Traktor Čeľjabinsk zvíťazil na ľade Ak Bars Kazaň 3:2 a všetky body si zo súperovho klziska odniesol aj Barys Astana, ktorý triumfoval nad Neftechimikom Nižnekamsk 5:3.

V prvom dueli deväťzápasového programu zvíťazil Salavat Julajev Ufa nad Avtomobilistom Jekaterinburg 4:3 po samostatných nájazdoch. O víťazstvo domácich sa významnou mierou zaslúžil útočník Alexander Radulov, ktorý okrem dvoch asistencií premenil v rozstrele rozhodujúci nájazd.

Výsledky:

HC Lev Poprad - Severstaľ Čerepovec 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Góly: 8., 23. Lundberg, 9. Mikúš, 30. Sekáč, 32. Kristek (MIKÚŠ). Rozhodovali: Gusev, Belov - Sadovnikov, Tarasov, vylúčenia: 6:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedania: 30. Smirjagin namiesto Košečkina, 4059 divákov.

HC Lev Poprad: Laco - Mezei, Pilař, Sigalet, Hunkes, Mihálik, Lewis, Klouček - Nagy, Nedorost, Bartečko - Kristek, Mikúš, Špirko - Chabada, Balán, Huna - Sekáč, Lundberg, Fabricius

Severstaľ Čerepovec: Košečkin (od 30. Smirjagin) - Puistola, Nemec, Kronwall, Čudinov, Stašenko, Kiselevič, Zemčenko, Popov - Stoljarov, Cvetkov, Lehtonen - Straka, Šipačev, Ketov - Stepanov, Sidjakin, Trunev - Šitikov, Smirnov, Kazakovcev

Do zápasu vstúpili aktívne domáci hráči a už po niekoľkých sekundách sa ocitol v dobrej šanci Nagy. Hostia odpovedali v 7. minúte príležitosťou Lehtonena, s ktorou si poradil Laco. "Levi" však udreli v 8. a 9, minúte, keď sa presadil Lundberg a po ňom pridal druhý gól Mikúš - 2:0. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a šance sa striedali na oboch stranách.

Prostrednú časť hry ovládli domáci hráči a hneď v 23. minúte zvýšil na 3:0 svojim druhým gólom v stretnutí Lundberg. "Levi" pokračovali v útočnej aktivite a kombinačnej hre. V polovici stretnutia pridal tesne po skončení presilovej hry ďalší gól Sekáč, ktorý zužitkoval Lewisovu prihrávku a vyhnal Košečkina z bránky - 4:0. Smirjagin sa ani nestihol ohriať a vzápätí inkasoval z hokejky Kristeka - 5:0. Do konca druhej dvadsaťminútovky sa už nič vážne neudialo a do šatní išli spokojní domáci hráči.

V záverečnom dejstve sa už zápas iba dohrával, hráči spod Tatier sa snažili neinkasovať a súper vsietiť čestný úspech. V 48. minúte mali obrovskú príležitosť domáci, ale poskakujúci puk v bránkovisku po strele Mikúša nedokázal nikto prepasírovať do siete. Popradčania si už víťazstvo ustrážili a po výsledku 5:0 sa zaslúžene radovali.

Radim Rulík, tréner Popradu: "Neboli sme v ľahkej situácii po šiestich prehrách. Urobili sme však všetko preto, aby sme boli opäť úspešní. Dôležité bolo, že sme dali prvý gól a mohli sme tak hrať svoju hru. Myslím, že o všetkom rozhodla druhá tretina, po ktorej sme viedli 5:0. V tretej časti sme už hru kontrolovali a teší má víťazstvo."

Dmitrij Kvartaľnov, tréner Čerepovca: "Gratulujem súperovi k dnešnému víťazstvu. Poprad hral veľmi dobre, naopak naša hra bola zlá, asi najhoršia v tejto sezóne."

Výsledky ďalších zápasov:

Ufa - Jekaterinburg 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0, 1:0)

Kazaň - Čeľabinsk 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Nižnekamsk - Astana 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)

Atlant Mytišči - Chanty-Manijsk 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Petrohrad - Omsk 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

CSKA Moskva - Čechov 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Dinamo Minsk - Spartak Moskva 3:4 po predĺžení (1:1, 2:2, 0:0, 0:1 ) - Jaroslav Obšut (Minsk) 0+1 - Štefan Ružička (Spartak Moskva) 2:0 - rozhodol gólom v predĺžení

Dinamo Riga - Magnitogorsk 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Domov»Hokej»KHL»HC Lev zdolal Čerepovec suverénne 5:0