Ivanovičová je v semifinále Turnaja majsteriek

Ana Ivanovičová
Ana Ivanovičová (Autor: SITA/AP)
SITA|3. nov 2011 o 14:41

Srbská tenistka Ana Ivanovičová úspešne vykročila za obhajobou titulu na Turnaji majsteriek WTA na indonézskom ostrove Bali.

NUSA DUA. V záverečnom druhom štvrtkovom zápase štvrťfinálového 1. kola zvíťazila nad Taliankou Robertou Vinciovou nasadenou ako štvrtou za 71 minút dvakrát 6:3.

S voľnou kartou hrajúca bývalá jednotka svetového rebríčka Ivanovičová ťažila v prvom sete z výborného vstupu v podobe náskoku 4:0. V druhej časti síce povolila súperke rebrejk na 3:3, ale v siedmej hre ešte raz prerazila servis Vinciovej a presadila sa aj na returne v deviatom geme. V bilancii zo vzájomných súbojov upravila na 5:2, keď zastavila minisériu nezdarov na hodnote dva.

Šampiónka z parížskeho grandslamového Roland Garros 2008 Ivanovičová si v sobotňajšom semifinále zmeria sily s Ruskou Naďou Petrovovou, ktorá si poradila s čínskou dvojkou "pavúka" a zároveň držiteľkou voľnej karty Šuaj Pcheng za 90 minút 6:4, 6:3. Čoskoro 24-ročná Ivanovičová (nar. 6. novembra 1987 v Belehrade) má proti Petrovovej skóre 6:5.

Slovenka Daniela Hantuchová sa predstaví v 1. kole na Bali proti Nemke Sabine Lisickej v piatok (13.00 h SEČ). Zostávajúcu dvojicu tvoria Francúzka Marion Bartoliová a Španielka Anabel Medinová-Garriguesová. Na treťom ročníku podujatia Commonwealth Bank Tournament of Champions štartujú renkingovo najvyššie postavené víťazky tohtoročných turnajov WTA so štatútom International.