Ivanovičová obhájila titul na Turnaji majsteriek

Ana Ivanovičová
Ana Ivanovičová (Autor: SITA/AP)
SITA|6. nov 2011 o 10:24

Presne v deň svojich 24. narodenín Srbky prišlo finálové víťazstvo na Bali nad Španielkou Medinovou-Garriguesovou.

NUSA DUA. Ana Ivanovičová obhájila titul na Turnaji majsteriek WTA na indonézskom ostrove Bali.

V nedeľňajšom finále podujatia pre renkingovo najvyššie postavené víťazky tohtoročných turnajov so štatútom International zdolala takisto nenasadenú Španielku Anabel Medinovú-Garriguesovú za 62 minút suverénne 6:3, 6:0.

Zápas o konečné tretie miesto síce pôvodne zrušili pre zranenie Nemky Sabine Lisickej a bronz bez boja prisúdili Ruske Nadi Petrovovej, avšak stretnutie sa predsa len odohralo.

Hantuchová nečakane do boja o 3. miesto. Slovenka neuspela

Lisickú dodatočne nahradila slovenská tenistka Daniela Hantuchová, ktorá práve s nemeckou tenistkou nasadenou ako treťou prehrala v piatkovom stretnutí štvrťfinálového 1. kola. Popradská rodáčka však neuspela ani v nedeľu, za 118 minút podľahla Petrovovej 2:6, 7:5, 0:6.

Držiteľka voľnej karty Ivanovičová od svojho triumfu na Bali spred dvanástich mesiacov nielen nezískala žiadnu trofej, ale ani nemala finálovú šancu. Bývalá jednotka svetového rebríčka Ivanovičová, teraz 26. v renkingu, sa raduje z 11. primátu v kariére.

Z Commonwealth Bank Tournament of Champions si odnáša 375 bodov do hodnotenia a šek na 210 000 USD. Zdolanej 29-ročnej 28. hráčke poradia Medinovej-Garriguesovej patrí 255 bodov a 120 000 dolárov.

Šampiónka z parížskeho Roland Garros 2008 Ivanovičová upravila v bilancii zo vzájomných súbojov so Španielkou na 3:1. Predtým sa naposledy stretli už v sezóne 2009 v rámci Pohára federácie a Belehradčanka zvíťazila 3:6, 6:1, 6:2.

Ana Ivanovičová (Srb.) - Anabel Medinová-Garriguesová (Šp.) 6:3, 6:0