AKTUALIZOVANÉ 18:17

Trnavský Spartak zdolal Slovan na domácej pôde 2:0

Domáci vystupňovali aktivitu v druhom polčase a v 54. minúte dal Koro Kone prvý gól. Rovnaký hráč o desať minút neskôr zvýšil vedenie Spartaka na dva góly.

Strelec oboch gólov Trnavy Koro Kone v súboji s Bratislavčanom Martinom Dobrotkom.(Zdroj: TASR)
Nenechajte si ujsť letný Audi cup už od skvelých 95 € >>

TRNAVA. Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v nedeľňajšej dohrávke 15. kola Corgoň ligy nad Slovanom Bratislava 2:0 a vrátili sa na čelo tabuľky, odkiaľ zosadili MŠK Žilina.

Po bezgólovom polčase rozhodol o triumfe domácich dvoma gólmi útočník Koro Kone.

Polícia predviedla šesť ľudí, ktorí sa dopustili priestupku proti verejnému poriadku počas futbalového derby.

"Štyria fanúšikovia fajčili na zakázanom mieste a neuposlúchli výzvu polície, aby s tým prestali," uviedla trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Už pri presune fanúšikov Slovana na futbalový štadión pred obvodným úradom začali horieť kríky od hodenej pyrotechniky. Svetlicu hodili slovanisti smerom k mladým priaznivcom Spartaka. V priestore pod tribúnou hostí podpálili fanúšikovia toalety.

"Polícia v obidvoch prípadoch okamžite privolala hasičov a skutky zadokumentovala, konštatovala Kredatusová.

Polícia vyhodnotila dnešný futbalový zápas ako rizikový a preto musela prijať bezpečnostné opatrenia. Zapojilo sa do nich asi 600 policajtov, ktorí dohliadali na verejný poriadok.

Fotogalériu zo zápasu Spartaka so Slovanom si pozrite na futbal.sme.sk >>

Výsledok:

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 2:0 (0:0)

Góly: 54. a 65. Koro Kone. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Kaščák, Čarnota - Bagayoko, Dobrotka, Žofčák, ČK: 90.+2 Dobrotka (Slovan), 8482 divákov.

Spartak: Raška - Habánek, Gross, Čvirik, Hanzel - Prochádzka, Kaščák, Karhan, Ciprys (64. Petráš) - Vyskočil (86. Čarnota), Koro Kone (78. Oravec)

Slovan: Hroššo - Bagayoko, Dobrotka, Had, Táborský - Kladrubský - Milinkovič (75. Štepanovský), Grendel (53. Lačný), Žofčák, Halenár - Šebo (75. Kuzma)

12. Dunajská Streda 15 3 0 12 9:24 9

Úvodná štvrťhodina tradičného ligového derby priniesla obojstranne opatrný futbal. Prvú veľkú príležitosť videli diváci až v 22. minúte, keď pred bránou Slovana vznikol obrovský závar, lopta skončila na brvne, no "belasým" sa ju napokon podarilo upratať do bezpečia.

O tri minúty neskôr takmer zahrmelo na druhej strane, keď si Čvirik nedal pozor na dobiedzajúceho Šeba, ale brankár Raška napravil spoluhráčovo zaváhanie. V 37. minúte mali domáci výhodu priameho kopu z blízkosti šestnástky, loptu si postavil Hanzel, jeho technický pokus však gólman Hroššo zneškodnil. V závere polčasu sa zatriasla konštrukcia trnavskej brány po strele Halenára, skóre však zostalo nezmenené aj po šanci Vyskočila.

Po zmene strán domáci vystupňovali svoju aktivitu a dočkali sa v 54. minúte, keď Koro Kone potrestal chybu Hada a v samostatnom úniku nedal Hroššovi žiadnu šancu - 1:0. Rovnaký hráč o desať minút neskôr zvýšil vedenie Spartaka na dva góly, keď číhajúc na vzdialenejšej žrdi hlavou zužitkoval center z pravej strany - 2:0.

Vzápätí mal ďalší gól na kopačke Hanzel, jeho delovku však Hroššo vytlačil nad brvno. Slovanisti už vpredu nedokázali nič vymyslieť, Dobrotka navyše v nadstavenom čase uvidel červenú kartu a "spartakovci" tak súperovi vrátili prehru 1:2 zo 4. kola.

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Gratulujem Trnave k zaslúženému víťazstvu, najmä za druhý polčas. Prvý polčas bol vyrovnaný, v určitých fázach sme boli kombinačne lepší, ale neefektívni. Kone rozhodol dvoma perfektnými akciami. Pri prvom góle spravil chybu Had, pri druhom pozeral Táborský na mladého Habánka ako učeň. Zápas mal výbornú úroveň, prišla pekná návšteva, takto by mal vyzerať futbal."

Pavel Hoftych, tréner Spartaka: "Chceli sme využiť náročný program Slovana. Sami vieme, aké je to ťažké preorientovať sa z pohárových zápasov na ligu, navyše keď nie je čas na regeneráciu. Chceli sme hrať agresívne a spoľahnúť sa na to, že budeme mať viac síl. V prvom polčase sme mali nejaké šance my aj súper, v druhom sme boli priamočiarejší a po dvoch góloch sme si už vôľou, srdcom a s fanúšikmi za chrbtom postrážili víťazstvo. Máme radosť, vyhrali sme na domácej pôde a dostali sa na čelo tabuľky."