Hádzanárky Serede prehrali s pražskou Slaviou 25:39

V 8. kole ženskej hádzanárskej WHIL prehrala Sereď so Slaviou Praha 25:39.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 8. kola ženskej hádzanárskej WHIL:

SOBOTA

HK Danlog Partizánske - DHK Baník Most 23:19 (16:8)

Najviac gólov: Michnová 9/2, Košíková 7, Blažeková 3 - Crhová 6/2, Martinková 5, Kylarová 3/2

Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčené: 5 - 5, ČK: Zajačková (Partizánske) za tri vylúčenia, rozhodovali: Gabriš a Macko, 350 divákov

Partizánske, ktoré pokračuje v dobrých výkonoch, viedlo už v 10. min 5:1. Hostky vedené Slovákom Tomášom Kuťkom však po obrátke nezložili zbrane, a hoci po prvom polčase zaostávali o 8 gólov, predsa len sa im v závere podarilo znížiť z 21:14 na 23:19.

NEDEĽA

DHC Sokol Poruba - DHK Zora Olomouc 36:27 (16:12)

Najviac gólov: Chrenková 7, A. Tóthová 7/3, Dubajová 5 - Růžičková 6/4, Kelarová 5, Fabíková 4

Pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 400 divákov

V úvode stretnutia išli hostky vďaka množstvu technických chýb domácich do vedenia (4:1). V polovici prvého polčasu však hráčky Poruby vyrovnaly, následne sa obe družstvá striedali vo vedení. V 17. min svietil na tabuli stav 7:9, domáce hádzanárky však štyrmi gólmi v rade otočili na 11:9. Poruba pokračovala v dobrom výkone a v závere prvého dejstva zvýšila svoje vedenie na 16:12. V druhom dejstve sa hráčkam DHC opäť podarilo skórovať štyrikrát v rade a z 19:15 zvýšili už na 23:15. Olomouc síce v 15. min druhého polčasu znížil na rozdiel štyroch gólov (25:21), domáce však už svoj náskok udržali a zvíťazili 36:27.

DHC Slavia Praha - Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď 39:25 (25:12)

Najviac gólov: K. Černá 9/1, Jonášová a Jačková po 6 - J. Vargová 10/1, Sýkorová 6, Lenčéšová 4

Pok. hody: 2/1 - 1/1, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Halada a Pavlád (obaja ČR), 350 divákov

Slavia mala lepší vstup do zápasu a už v 10. min viedla o šesť gólov (10:4). Pražské družstvo potom v priebehu prvého polčasu už iba zvyšovalo svoj náskok. V druhom dejstve potom domáce kontrolovali priebeh stretnutia a napokon triumfovali 39:25.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzanárky Serede prehrali s pražskou Slaviou 25:39