Kisel hrdinom dramatického zápasu v Sydney

SITA|7. nov 2011 o 10:28

Futbalisti austrálskeho FC Sydney zvíťazili v nedeľňajšom zápase 5. kola národnej ligy nad Gold Coast United v domácom prostredí 3:2.

SYDNEY. Futbalisti austrálskeho FC Sydney zvíťazili v nedeľňajšom zápase 5. kola národnej ligy nad Gold Coast United v domácom prostredí 3:2, na zisk troch bodov sa však museli poriadne nadrieť.

Na začiatku druhého polčasu totiž prehrávali už 0:2 a k obratu sa odhodlali až v záverečnej polhodine. V 60. min dosiahol kontaktný gól Bruno Cazarine a o tri minúty vyrovnal Nick Carle. O úspech zverencov českého kormidelníka Vitězslava Lavičku sa premeneným pokutovým kopom vo štvrtej minúte nadstavenia postaral Karol Kisel. Tridsaťštyriročný bývalý slovenský reprezentant sa do Sydney vrátil po sezónnej anabáze v pražskej Slavii a svoj prvý zásah zaznamenal vo štvrtom dueli.

V sezóne 2009/2010 sa košický rodák tešil v drese "Sky Blues" z víťazstva v austrálskej dlhodobej súťaži i v následnom play-off.