Hviezdou týždňa brankár Harding

TASR|7. nov 2011 o 17:25

Prestížne ocenenia pre hráčov týždňa v zámorskej NHL si podelili brankár Minnesoty Wild Josh Harding, ľavý krádelník Dallasu Loui Eriksson a center Washingtonu Capitals Nicklas Bäckström.

NEW YORK. Prestížne ocenenia pre hráčov týždňa v zámorskej NHL si podelili brankár Minnesoty Wild Josh Harding, ľavý krádelník Dallasu Star Loui Eriksson a center Washingtonu Capitals Nicklas Bäckström.

Harding premenil všetky tri štarty v sledovanom období vo výhry jeho tímu, pričom zaknihoval priemer 1,00 gólu na zápas a takmer 97-percenentnú úspešnosť zásahov. Aj vďaka jeho výkonom pri triumfoch nad Detroit Red Wings 2:1 po predĺžení, Vancouverom Canucks 5:1 a St. Louis Blues 2:1 sa Wild posunuli na štvrté miestov Západnej konferencie.

Eriksson v minulom týždni odohral len dva zápasy, no proti Coloradu Avalanche strelil dva góly, vrátane víťazného v predĺžení (7:6) a pri výhre v Caroline 5:1 sa prezentoval troma asistenciami. Celkovo nazbieral v oboch dueloch 8 bodov. Bäckström zariadil výhru nad Anaheimom 5:4 dvoma gólmi, pri triumfe nad Carolinou (5:1) mal bilanciu 1+1 a pri prehre s NY Islanders 3:5 asistoval na dva góly.