Hossa asistoval pri víťazstve nad Calgary, vyhral aj Anaheim

(Autor: TASR/AP)
SITA|12. nov 2011 o 07:18

V nočných zápasoch NHL sa darilo Mariánovi Hossovi, ktorý zaznamenal dve asistencie. Plusové body nazbierali Ľubomír Višňovský aj Andrej Sekera.

NEW YORK. Hokejový útočník Marián Hossa pomohol Chicagu dvoma asistenciami k víťazstvu nad Calgary 4:1 i k posunu na 1. miesto Západnej konferencie. Blackhawks zvládli druhý zápas za 24 hodín. Hossa bol s vyše 21 minútami na ľade najvyťaženejším útočníkom Chicaga.

Obranca Duncan Keith oslávil svoj 500. zápas v NHL úvodným gólom v 13. min, na ktorý nadviazal v druhej tretine jeho defenzívny partner Brent Seabrook prvým zásahom v ročníku. Blackhawks tak položili základ svojho úspechu. Útočník Patrick Sharp si pripísal tri asistencie.

Rangers na víťaznej vlne

Do dobrej formy sa dostali hokejisti New York Rangers, ktorí zdolali Carolinu 5:1 a dosiahli šiestu výhru v rade. Rozhodla až záverečná desaťminútovka, pred ktorou svietil na ukazovateli skóre stav 1:1. Zverenci Johna Tortorellu následne potrebovali len osem minút na štyri presné zásahy.

Marián Gáborík ukončil sériu štyroch duelov s kanadským bodom, brankára Hurricanes Cama Warda ohrozil sedemkrát. Rangers majú v Madison Square Garden najlepšiu bilanciu od roku 1992, v tejto sezóne vyhrali zo siedmich zápasov v domácej hale päť a v jednom neuspeli až po predĺžení. Naposledy šesť zápasobv v rade vyhrali v októbri 2009.

"Našli sme cestu k ďalšiemu víťazstvu. Je však pred nami dlhá sezóna. Pre nás je dôležité, aby sme sa poučili na detailoch, ktoré nám nevyšli," povedal tréner Rangers John Tortorella.

Buffalo v zostave s Andrejom Sekerom si doma poradilo s Ottawou hladko 5:1. Senators nepomohol ani návrat kapitána Daniela Alfredssona, ktorý vynechal päť zápasov pre otras mozgu. Náhradný brankár Sabres Jhonas Enroth naposledy prehral v riadnom hracom čase 24. novembra 2010 v Pittsburghu, odvtedy má bilanciu 12 víťazstiev a 1 prehra po predĺžení.

Anaheim strelil v druhej tretine proti Vancouveru štyri góly. Hostia sa v záverečnej časti hry s výsledkom niečo urobiť, z veľkého tlaku vyťažili tri presné zásahy, ale vyrovnať už nedokázali. Ducks prerušili sériu šiestich prehier. Ľubomír Višňovský bol najvyťaženejším hráčom Anaheimu, ale do kanadského bodovania sa nezapísal.

"V tretej tretine sme hrali tak, ako sme mali celý zápas. Ukázali sme, čo všetko vieme. Každý forčekoval, hral tvrdo a vytvárali sme si šance. V prvých dvoch tretinách to nebolo z našej strany najlepšie," povedal po zápase útočník Canucks Daniel Sedin.

Dallas neuspel v Pittsburghu už 11 rokov

Washington potiahol proti New Jersey predovšetkým brankár Tomáš Vokoun. Devils viedli po premiérovom zásahu v NHL Adama Larssona, do konca duelu však už skórovali len hráči Capitals.

Podobne sa vyvíjal aj duel v Pittsburghu, kde otvoril skóre súboja doterajších lídrov konferencií Eric Nystrom z Dallasu. James Neal sa však proti svojmu bývalému klubu presadil dvakrát a Matt Cooke premenil v tretej tretine trestné strieľanie.

Dallas nevyhral v Pittsburghu už jedenásť rokov a v piatok skončila aj jeho séria štyroch výhier. "Keď hráte proti svojmu bývalému tímu, potom máte motiváciu navyše. Dnes to bolo ešte výraznejšie, lebo Dallas prišiel ako líder konferencie. Bol to pre nás veľký test," povedal Neal, ktorý dal v sezóne už jedenásť gólov.

Detroit ako prvý v tomto ročníku strelil Nikolajovi Chabibulinovi viac ako dva góly a Edmonton zdolal 3:0. Brankár Jimmy Howard druhýkrát v týždni a celkovo tretíkrát v sezóne vychytal shutout.

Výsledky:

New Jersey - Washington 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 14. A. Larsson (Zubrus, Eliáš) - 38. Ovečkin (Wideman, Nicklas Bäckström), 43. Chimera (Brouwer, Erskine), 51. M. Johansson (Alzner)

New York Rangers - Carolina 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Góly: 10. Avery (Woywitka), 51. Girardi (B. Richards, McDonagh), 51. Dubinsky (Callahan, Boyle), 54. Callahan (Sauer, Dubinsky), 59. B. Richards - 37. Ponikarovsky (Boychuk, McBain)

Pittsburgh - Dallas 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 38. J. Neal (Kunitz, S. Sullivan), 48. J. Neal (Malkin, Letang), 50. Cooke (z tr. strieľania) - 17. Nystrom (Dvořák, Fiddler)

Buffalo - Ottawa 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)

Góly: 3. D. Roy (Stafford, Ehrhoff), 3. Ellis (Tropp, McCormick), 15. Leopold (Stafford, D. Roy), 44. Adam (Vanek, Pominville), 45. Leino (Stafford, D. Roy) - 5. Gončar (Karlsson, Spezza)

Detroit - Edmonton 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 11. D. Miller (Eaves), 23. N. Kronwall (Hudler, Abdelkader), 55. Filppula (Zetterberg, Franzén)

Chicago - Calgary 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 13. Keith (Carcillo, Sharp), 33. Seabrook (MARIÁN HOSSA, Sharp), 57. Stalberg (MARIÁN HOSSA, Toews), 60. P. Kane (Sharp, Carcillo) - 51. O. Jokinen (Giordano)

Anaheim - Vancouver 4:3 (0:0, 4:0, 0:3)

Góly: 21. S. Koivu (Cogliano), 33. Cogliano (B. Ryan, Hiller), 36. Perry (Getzlaf, Selänne), 38. Holland (Lydman) - 45. Bieksa (Booth, Hamhuis), 50. Hansen (D. Sedin, S. Salo), 54. Hansen (D. Sedin, Bieksa)