Hokejový Karjala Cup vyhrali Rusi

Ruský brankár Konstantin Barul a obranca Konstantin Korneev bránia českého útočníka Petra Vampolu. (Autor: TASR)
SITA|13. nov 2011 o 14:17

Hokejisti Ruska sa stali celkovými víťazmi úvodného turnaja seriálu Euro Hockey Tour - helsinského Karjala Cupu.

Hokejisti Ruska triumfovali na fínskom turnaji už päťkrát z posledných šiestich účastí.

HELSINKI/Örnsköldsvik. Českí hokejisti neudržali v nedeľňajšom zápase 3. kola na turnaji Karjala Cup vedenie 1:0 a s Ruskom napokon prehrali 1:2. "Zborná" sa vďaka výhre stala v predstihu víťazom podujatia zaradeného do prestížneho seriálu Euro Hockey Tour (EHT).

Česi sa ujali vedenia gólom čoskoro 40-ročného veterána Petra Nedvěda, ale v závere stretnutia im došiel dych. V 55. minúte vyrovnal v presilovke Alexander Radulov a jedenásť sekúnd pred záverečným klaksónom rozhodol Jevgenij Kuznecov, ktorý využil zmätok v českej obrane.

V záverečnom súboji Karjala Cupu v škandinávskom derby, ktoré bolo zároveň reprízou finálového zápasu MS, prehrali úradujúci šampióni Fíni so Švédmi 3:4. Bez ohľadu na výsledok tohto zápasu bolo poradie turnaja dané: 1. Rusko, 2. Fínsko, 3. Česko, 4. Švédsko.

Hokejistom Ruska sa na fínskom turnaji v posledných rokoch mimoriadne darí, keď tu triumfovali päťkrát z posledných šiestich účastí. Úspešnú sériu im pred rokom prerušili domáci Fíni.

Karjala Cup - nedeľa:

Fínsko - Švédsko 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

Góly: 6. Immonen (Granlund, Vatanen), 40. Vatanen (Granlund), 49. Komarov (Joensuu) - 19. Danielsson (Jarnkrok, Bäckman), 28. Thornberg, 34. Bäckman (Fasth, Warg), 39. Thornberg (Zackrisson, Dahlbeck)

Česko - Rusko 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 28. Nedvěd (Kotalík, Blaťák) - 55. Radulov (Šipačev), 60. Kuznecov.

Tabuľka:

1. Rusko 3 2 1 0 0 8:3 8

2. Fínsko 3 1 0 1 1 8:6 4

3. Česko 3 1 0 0 2 6:8 3

4. Švédsko 3 1 0 0 2 7:12 3

legenda: zápasy, výhry, výhry po predĺžení, prehry po predĺžení, prehry, skóre, body