Federer prvýkrát v kariére vyhral turnaj Masters v Paríži

(Autor: TASR)
TASR|13. nov 2011 o 17:06

Švajčiarsky tenista Roger Federer prvýkrát v kariére vyhral turnaj ATP série Masters v Paríži.

Roger Federer prvýkrát v kariére vyhral turnaj ATP série Masters v Paríži.

PARÍŽ. Švajčiarsky tenista Roger Federer prvýkrát v kariére vyhral turnaj ATP série Masters v Paríži (dotácia 2,75 mil. eur, tvrdý povrch), keď v nedeľňajšom finále zdolal Francúza Jo-Wilfrieda Tsongu v dvoch setoch 6:1 a 7:6 (3).

Tretí nasadený Švajčiar je len druhým hráčom v histórii, ktorému sa podarilo triumfovať na obidvoch parížskych turnajoch - grandslamovom Roland Garros a v hale Bercy. Finálové víťazstvo sa zrodilo po brilantnom výkone za 85 minút.

Federer sa v prvom sete dostal do vedenia 4:0 a v priebehu tridsiatich minút ho aj ukončil, najmä vďaka presnému podaniu a ničivému forhendu. Tsonga v druhom sete vzdoroval a dvakrát hrozil brejkom, ale hra dospela do tajbrejku, ktorý Federer zvládol v pomere 7:3.

"Sníval som o tom, že v Bercy raz vyhrám. Nepodarilo sa mi to ako svetovej jednotke, ale teraz som to konečne dokázal," tešil sa Federer, ktorý po minulotýždňovom triumfe v Bazileji ťahá už sériu dvanástich duelov bez prehry.

Federer sa tak opäť priblížil k Andymu Murraymu, ktorý pred mesiacom Švajčiara poslal až na štvrté miesto vo svetovom rebríčku. Až vyvrcholenie sezóny v Londýne teda rozhodne, kto ukonči rok na tretej pozícii.

Tsonga sa napriek prehre poďakoval parížskemu publiku za skvelú podporu a zložil kompliment aj svojmu súperovi: "Nie je tajomstvom, že Roger je najlepším hráčom na svete a tak to ešte dlho zostane..."