NHL nadchol výnimočný gól Ducheneho

Matt Duchene (vľavo).
Matt Duchene (vľavo). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. nov 2011 o 19:55

Taký gól sa vidí málokedy. Hokejový útočník Matt Duchene nadchol zámorskú NHL geniálnou "sťahovačkou".

Tvrdý súboj v rohu, Colorado získava puk a Duchene si zľava nabieha medzi kruhy. Ešte predtým si hokejkou zaklope o ľad - chce prihrávku. Nasleduje fantastická sťahovačka medzi nohami, ktorá oklamala cloniaceho protihráča aj gólmana, a potom už len bekhendová strela do odkrytej bránky.

Colorado v tej chvíli vedie v Pittsburghu 2:0 a jedným z prvých gratulantov je Milan Hejduk. Duchene urobil českému veteránovi, ktorý hral prvýkrát s kapitánskym céčkom, veľkú radosť.

"Senzačná vec," píše sa na zámorských weboch. Lenže Colorado nakoniec dobre rozohratý zápas, v ktorom po prvej tretine viedlo 3:1, nakoniec stratilo a prehralo 3:6.

Ako píše portál iDnes.cz, za všetko mohla tragická tretia tretina, v ktorej Pittsburgh súpera prestrieľal 12:3 a nasúkal mu štyri góly. "Pekne sme to pokazili," povedal Duchene. "Zbytočne sme sa nechali vylučovať, hoci sme si ešte ráno pred zápasom hovorili, že si na disciplínu musíme dať pozor."