Futsalisti Slov-maticu prišli na UEFA Cupe o šancu na postup

(Autor: TASR)
TASR|18. nov 2011 o 22:25

Úradujúci slovenský šampión Slov-matic FOFO Bratislava po prehre 1:3 s Marcou Futsal nestačil v D-skupine elitného kola UEFA Futsal Cupu ani na druhého talianskeho zástupcu.

Zverenci trénera Jána Janíka prišli piatkovou prehrou aj o teoretickú šancu postúpiť.

PADOVA.

V piatkovom zápase v padovskej hale PalaFabris podľahli zverenci trénera Jána Janíka obhajcovi trofeje ASD Cittá di Montesilvano 1:2 a prišli aj o teoretickú šancu postúpiť. Od bodového zisku pritom delilo "oranjes" len 12 sekúnd, keď Cuzzolino v záverečnej power play prekonal Petra Brndiara.

Slov-matic si po dni voľna v nedeľu o 16.15 h zmeria sily s ukrajinským Uraganom Ivano-Frankovsk a prinajlepšom mu pôjde o 3. miesto. Zo štyroch skupín elitného kola (pozn. - okrem Padovy sa hrá v Moskve, Barcelone a Lisabone) si postup na záverečný turnaj Final Four zaistia len ich víťazi.

Víťazný gól vsietili Taliani 12 sekúnd pred koncom zápasu

Tréner Slov-maticu vzhľadom na zranenie Brunovského a návrat Friča po treste celkom prirodzene pomenil zostavu oproti prvému duelu s Marcou Futsal. Proti druhému talianskemu účastníkovi D-skupiny ešte nebol k dispozícii nedoliečený Várady, iba na lavičke sedel kanonier Haľko a do brány vyrukovalo Fofo s Brndiarom.

Gašparovičov "zástupca" vo 4. minúte zneškodnil pokus Cuzzolina, ale zahanbiť sa v ofenzívnych výpadoch nedali ani hráči Slov-maticu. Sláma netrafil priestor žrdí a Rafajovu štipľavú strelu kryl Mammarella. Hru kúskovali fauly oboch tímov a hoci prevaha bola na strane Talianov, Slov-matic ustál prvý polčas bez ujmy.

Nie dlho však svietilo na tabuli bezgólové skóre, keď sa po 98. sekundách hry v druhom dejstve presadil Da Silva - 0:1. Brndiar bol pod paľbou, ale famóznymi zákrokmi držal svoj tím nad vodou. Slov-matic vycítil, že súper nie je úplne vo svojej koži a v 35. minúte Sláma vyrovnal.

V závere srdnato bojujúci Bratislavčania neustáli enormný tlak súpera a 12 sekúnd pred koncom Cuzzolino rozhodol o triumfe Montesilvana, ktoré vďaka jeho víťaznému gólu zostalo v hre o postup.

Elitné kolo UEFA Futsal Cupu:

D-skupina:

Slov-matic FOFO Bratislava - ASD Cittá di Montesilvano 1:2 (0:0)

Góly: 35. Sláma - 22. Da Silva, 40. Cuzzolino. Rozhodovali: Cetin (Tur.) a Lemal (Belg.), ŽK: Rafaj, Brndiar, Frič, Rejžek (všetci Slov-matic)

zostava Slov-maticu: Brndiar - Fehérvári, Kozár, Mikita, Rejžek - Frič, Sláma, Rafaj, Bartošek (Gašparovič, Haľko, Bagin)

Ďalší piatkový výsledok:

Uragan Ivano-Frankovsk - Marca Futsal 2:4 (1:3)

Tabuľka:

1. Marca Futsal 2 2 0 0 7:3 6

2. Montesilvano 2 1 1 0 3:2 4

3. Ivano-Frankovsk 2 0 1 1 3:5 1

4. Slov-matic 2 0 0 2 2:5 0

Hodnotenie trénera:

Ján Janík, tréner Slov-maticu: "Súper na nás od začiatku vybehol a úvodných osem minút bolo ťažkých, mali sme problém kombinovať a dostať sa do zápasu. Potom sme však začali hroziť aj my, ale gól v prvom polčase nepadol. Dostali sme rýchly gól po zmene strán, ale nevadí, lebo Sláma na neho dokázal odpovedať. Montesilvano potrebovalo vyhrať a dve minúty pred koncom začalo hrať power play, ktorú chladnokrvne využilo 12 sekúnd pred koncom, čo nás samozrejme veľmi mrzí. Na druhej strane sme odohrali s obhajcom titulu vyrovnanú partiu a mužstvu ukázalo, že z roka na rok rastie. Je to jeho najlepší výkon v elite round, lebo vlani sme síce porazili Pniewy, ale tie bez urážky nedosahujú kvalitu troch súperovm ktorí sú tu v Padove."

Domov»Halové športy»Futsal»Futsalisti Slov-maticu prišli na UEFA Cupe o šancu na postup