Chicago, Caps a Islanders v NHL zahanbujúco prehrali

Hráči Edmontonu nedali pred zápasom lídrovi priebežného poradia NHL Chicagu šancu a rozdrvili ho jednoznačne 9:2. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. nov 2011 o 08:17

12-zápasový program a vysoké prehry Chicaga, Washingtonu a newyorských Islanders. Aj to bo bola NHL z noci na nedeľu, ktorá priniesla tri slovenské body.

Halák ako tretia hviezda zápasu Minnesota - St. Louis napokon až taký spokojný nebol. Wild vyhrali po samostatných nájazdoch a s 27 bodmi sú najlepším tímom zámorskej profiligy.

BRATISLAVA. Hokejisti Bostonu stúpajú v tabuľke zámorskej NHL vyššie a vyššie. Z poslednej priečky v závere októbra sa po sobotňajšom hladkom víťazstve 6:0 na ľade New York Islanders, už ôsmom v poradí, posunuli na 7. priečku vo Východnej konferencii.

Chára spokojný, Thomas s čistým kontom

Druhým gólom v sezóne uzatváral skóre duelu Zdeno Chára. "Ak chceme byť úspešní, musia zabrať všetky útoky. Potrebujeme príspevok celého tímu a to je to, vďaka čomu sme momentálne úspešní. Nemôžu byť produktívni stále tí istí hráči," pripomenul Chára fakt, že proti New York Islanders sa presadili aj hráči z tretej a štvrtej formácie.

Základom posledných úspechov Bruins je aj pozorná obrana, v ôsmich víťazných zápasoch inkasovali brankári víťaza Stanleyho pohára iba 14 gólov a gólman Tim Thomas si v sobotu pripísal už 28. shutout kariéry.

Chára odohral 22 minút a okrem gólovej vyslal na domácu bránku aj ďalšie dve strely. Milan Jurčina v drese Islanders mal na svojom konte 17 minút pobytu na ľade a jedno vylúčenie. Pred zápasom uviedli do Siene slávy Islanders Eda Westfalla.

Halák s ocenením aj prehrou

Za tretiu hviezdu duelu v Minnesote vyhlásili aj vďaka 30 úspešným zákrokom brankára St. Louis Jaroslava Haláka. Blues napokon s Wild prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch, Haláka v riadnom hracom čase dvakrát prekonal Mikko Koivu a v rozstrele rozhodol Matt Cullen.

Wild doteraz v sezóne nazbierali v 20 zápasoch 27 bodov. Doteraz ešte počas 11-ročného pôsobenia v NHL mužstvo z Minnesoty takú úspešnú bilanciu nemalo. Päť domácich súbojov za sebou vyhralo prvýkrát od apríla 2008.

St. Louis po zmene na trénerskej stoličke pod vedením Kena Hitchcocka v riadnom hracom čase v šiestich dueloch ešte neprehralo. Domáci si predĺženie vynútili 3 minúty pred koncom tretej tretiny.

"V posledných desiatich minútach sme striedanie po striedaní išli za svojím cieľom aspoň vyrovnať. Vytvárali sme si šance a napokon sme boli za našu snahu odmenení," povedal Mikko Koivu.

850 bodov Mariána Hossu v NHL, Blackhawks však utrpeli debakel 2:9

Chicago s Mariánom Hossom v zostave prehralo nečakane vysoko 2:9 v Edmontone. Trenčiansky odchovanec si pripísal jednu asistenciu a v NHL má na svojom konte už 850 kanadských bodov (397+453).

Hetrik dosiahol Taylor Hall, nováčik Ryan Nugent-Hopkins adresoval svojim spoluhráčom päť gólových prihrávok. Oilers prerušili sériu piatich prehier za sebou.

"Týmto víťazstvom získame potrebné sebavedomie. Mohli sme už pri jasnom vedení zložiť nohu z plynu, ale neurobili sme to," povedal Hall, ktorý trafil do čierneho po deviatich zápasoch bez gólovej radosti.

San Jose aj s prispením asistencie Michala Handzuša vyhralo v nervóznom zápase v Dallase 4:1 a predĺžilo domácim sériu neúspechov na päť duelov. Rozhodcovia v súboji rozdali 100 trestných minút. Stars síce prerušili trojzápasové gólové mlčanie, ale obdobie po majiteľských zmenách nezačali víťazstvom.

Sériu neúspechov proti Pittsburghu ukončila v sobotu Florida, v drese ktorej odohral Tomáš Kopecký vyše jedenásť minút. Panthers zdolali Penguins po šiestich zápasoch, v tejto sezóne sa v domácej hale tešili len z tretieho víťazstva.

V súboji Winnipegu s Philadelphiou padlo opäť veľa gólov, Jets sa tešili z výhry 6:4, ktorá bola už ich treťou v poradí na domácom ľade. Andrej Meszároš z Philadelphie zaznamenal počas 15 minút jeden plusový bod. Jets pomohli rýchle dva góly Bryana Littla v úvode duelu.

"Máme za sebou výbornú domácu sériu, v ktorej sme zdolali troch silných súperov. Na týchto výsledkoch a našej hre v posledných zápasoch môžeme stavať do budúcnosti," povedal Bryan Little.

Rangers po 7 zápasoch prehrali

Montreal ukončil sedemzápasovú víťaznú sériu New Yorku Rangers (4:0) a brankár Carey Price si pripísal druhý shutout v slede. Proti Priceovi sa nepresadil ani Marián Gáborík, ktorý gólmana Canadiens ohrozil trikrát.

Rangers mali na dosah ôsme víťazstvo za sebou prvýkrát od sezóny 1974/75. Matka Paula Bissonnetta z Phoenixu videla svojho syna prvýkrát v zápase v NHL a on si hneď pripísal víťazný gól na ľade Buffala.

"Je to špeciálny večer, keďže v hľadisku bolo mnoho členov mojej rodiny, priatelia a najmä mama," povedal Bissonnette, ktorý sa dostal do zostavy Coyotes prvýkrát od 29. októbra.

Phoenix je aj naďalej najslušnejším tímom ligy, v priemere jeho hráči sedeli v každom zápase na trestnej lavici 8,3 minúty. Andrej Sekera z Buffala odohral vyše 18 minút a prezentoval sa jednou strelou a dvojminútovým trestom.

Washington nemá formu, v Toronte prehral 1:7

V poslednom čase sa nedarí Washingtonu, zo siedmich zápasoch vyhral jediný a v sobotu v Toronte prehral vysoko 1:7. Už štyri stretnutia po sebe nezískal kanadský bod jeho kapitán Alexander Ovečkin.

"Myslím, že v tíme máme dostatok kvality a každý vie dať gól. Teraz sa nám nedarí, je to frustrujúce a veľmi ťažké obdobie. Musíme sa však z toho dostať a potom budeme úspešní ako v úvode sezóny," povedal Ovečkin.

Brankár Martin Brodeur z New Jersey prišiel v závere súboja s Tampou Bay o 118. shutout kariéry, napokon sa však tešil z výhry 4:2, jeho 629. v NHL.

"Všetko je predovšetkým o víťazstvách. Myslím si, že sme hrali mimoriadne disciplinovane," povedal Brodeur. Súboj bol duelom veteránov v bránke, Brodeur s Dwaynem Rolosonom majú dokopy 81 rokov a 7 mesiacov.

Vyše päť rokov od 3. apríla 2006 a sedemnásť zápasov museli čakať hráči Columbusu na víťazstvo v Nashville. V predĺžení sobotňajšieho súboja im ho zabezpečil James Wisniewski.

Mike Richards ako prvý z hráčov Los Angeles napodobnil Žigmunda Pálffyho z marca 2001 a strelil góly v oslabení vo dvoch zápasoch po sebe. Kings však v sobotu prehrali s Detroitom 1:4.

začiatok článku

NHL, výsledky sobotňajších duelov:

Winnipeg - Philadelphia 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)

Góly: 5. Little (Wheeler, Byfuglien), 7. Little (Wheeler, E. Kane), 11. Ladd (Wellwood, Byfuglien), 26. Slater, 31. Byfuglien (Ladd, Wellwood), 59. Antropov - 14. Hartnell (Pronger, Giroux), 37. Hartnell (Briere, Pronger), 49. Read (Hartnell, Giroux), 58. Read (Giroux, Carle)

Los Angeles - Detroit 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 7. M. Richards - 8. Daciuk (Holmström, Lidström), 28. N. Kronwall (Holmström, Franzén), 36. Abdelkader (B. Smith, J. Ericsson), 56. Daciuk (Franzén)

Tampa Bay - New Jersey 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)

Góly: 49. St. Louis (Shannon, Kubina), 50. Shannon (Downie, Brewer) - 22. Zubrus (R. Carter), 27. Eliáš (Clarkson, Larsson), 38. Clarkson (Parise, Henrique), 58. R. Carter

Toronto - Washington 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)

Góly: 2. Connolly (Lupul), 20. Frattin (Colborne, Franson), 22. Bozak (Lupul, Phaneuf), 26. Kessel (Bozak, Lupul), 38. Lupul (Phaneuf, Kessel), 40. Franson (Connolly) - 3. Laich (Chimera, Carlson)

Montreal - New York Rangers 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 4. E. Cole (Y. Weber, Plekanec), 29. Gionta (Gomez, Diaz), 48. Plekanec (E. Cole, Pacioretty), 54. Gionta (Gomez, Cammalleri)

Buffalo - Phoenix 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 12. L. Adam (Leopold, Gerbe), 21. Kaleta (Gaustad, Leopold) - 8. Doan (Yandle, Morris), 29. Vrbata (Klesla, Schlemko), 30. Bissonnette (Chipchura, Aucoin), 59. Vrbata (Yandle, Morris)

Florida - Pittsburgh 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 8. B. Campbell (Versteeg, Weiss), 26. Fleischmann (Weiss, Kulikov), 57. Weiss (Versteeg, Fleischmann) - 2. Kunitz (Dupuis), 33. J. Staal (Dupuis, Niskanen)

Nashville - Columbus 3:4 po predĺžení (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 19. C. Wilson (Legwand, C. Smith), 31. M. Fisher (S. Weber, R. Suter), 55. Spaling (S. Weber, R. Suter) - 24. J. Carter (Nash), 33. Prospal (Nash, Ťutin), 42. Umberger (Johansen, Wisniewski), 63. Wisniewski (Vermette)

Dallas - San Jose 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Michal Handzuš (San Jose) 0+1

Góly: 47. Ribeiro (L. Eriksson) - 5. Burns (J. Thornton, Marleau), 22. Couture (J. Thornton, Marleau), 25. Winchester (Desjardins), 45. McGinn (HANDZUŠ, Havlát)

Minnesota - St. Louis 3:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý zápas, kryl 30 z 32 striel Minnesoty

Góly: 23. M. Koivu, 59. M. Koivu (Spurgeon, Clutterbuck), rozhodujúci sam. nájazd Cullen - 11. Backes (Oshie, Steen), 47. Oshie (Steen, Backes)

Edmonton - Chicago 9:2 (5:1, 3:1, 1:0)

Marián Hossa (Chicago) 0+1

Góly: 1. Hemský (Petry), 6. R. Jones (Horcoff, Gilbert), 8. R. Smyth (Eberle, Petry), 13. Hall (Horcoff, Nugent-Hopkins), 16. Eberle (Nugent-Hopkins, Petry), 26. Gilbert (Nugent-Hopkins, Eberle), 33. Hall (Gilbert, Nugent-Hopkins), 39. Horcoff (Eberle, Gilbert), 50. Hall (Nugent-Hopkins) - 3. Sharp (MARIÁN HOSSA, P. Kane), 34. Bolland (Leddy, Montador)

New York Islanders - Boston 0:6 (0:3, 0:0, 0:3)

Zdeno Chára (Boston) 1+0

Góly: 8. P. Bergeron (Seguin, Marchand), 13. Horton, 19. Kelly, 51. Ference (Corvo, Kelly), 53. Kelly (Lucic, Horton), 59. CHÁRA (Marchand, G. Campbell)

Severozápadná divízia:

1. Minnesota 20 12 3 5 47:40 27

5. Anaheim 19 6 4 9 39:57 16

(pozn. za názvom klubu nasleduje počet odohratých zápasov, víťazstiev, prehier po predĺžení a sam. nájazdoch, prehier, skóre a počet bodov)