Zlaté Moravce v Corgoň lige remizovali so Slovanom

V stretnutí 17. kola Corgoň ligy remizovali Zlaté Moravce s bratislavským Slovanom.

Filip Šebo z ŠK Slovan Bratislava (v strede) a Martin Babic z FC Vion Zlaté Moravce (vľavo).(Zdroj: SITA)
Ponuka zájazdov na novú sezónu Premier League >>

ZLATÉ MORAVCE. Vo výbornej atmosfére sa hral od úvodných minút futbal, ktorý sa musel divákom páčiť. Už v 2. min sa dostal k odrazenej lopte Pavlovič, z 20 metrov opečiatkoval iba ľavú žrď Hroššovej bránky. V 4. min prišla pekná kombinácia po osi Babic - Hodek s Brčákovou koncovkou tesne vedľa. V závere prvej štvrťhodiny pohrozili "belasí", so Žofčákovou dobre mierenou strelu si Kuciak poradil.

Do vedenia išiel Slovan v 27. min, keď si na Šebov prízemný center z pravej strany nabehol Lačný a z hranice malého vápna prekonal bezmocného Kuciaka - 0:1. V 37. min Babic nabil Pavlovičovi, ktorého delovku Hroššo vyrazil. V 41. min zakombinoval Babic s Kuračkom, aby následnú Babicovi dobre mierenú strelu skrotil Hroššo.

Na opačnej strane sa po kontre ocitol sám pred Kuciakom Šebo, ale v koncovke zlyhal. V závere prvého dejstva poslal agilný Pavlovič Janečkov center z troch krokov hlavou tesne mimo. Zaslúžené vyrovnanie domácich priniesla prvá minúta nadstaveného času, keď Chren málo vídanou tvrdou strelou spoza šestnástky nedal Hroššovi šancu - 1:1.

Obojstranne aktívny a bojovný futbal pokračoval aj po zmene strán. V 52. min Kuračkov center našiel na vzdialenejšej žrdi Hrušku, ktorý z voleja netrafil presne. S pribúdajúcim časom obaja aktéri mysleli viac na defenzívu.

V 75. min si na Brčákov center vyskočil Hruška, jeho hlavička skončila v náručí pozorného Hrošša. Vzápätí Šebo vyhral súboj v pokutovom území s Janečkom, ale z uhla mieri iba do bočnej siete. V 83. min po Bagayakovom centri sa v pokutovom území dostal k lopte striedajúci Hartig, avšak jeho strele chýbala presnosť. O tri minúty neskôr mal rozhodnutie na kopačke Brčák, ktorý však trafil priamo do brankára Hrošša.

V samom závere po Babicovom priamom kope sa k hlavičke pretlačil Pavelka, ale z blízka netrafil bránku. V nadpriemernom corgoňligovom stretnutí sa napokon body spravodlivo delili.

FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

Góly: 45.+ Chren - 27. Lačný, ŽK: 33. Chren - 37. Halenár, 74. Grendel, 90. Guédé, rozhodovali: Samotný - Benko, Cuninka, 3468 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren - M. Pavlovič - M. Hruška, Kuračka, M. Babic, Brčák (89. Peter Farkaš) - Hodek (81. Pavelka)

Slovan: L. Hroššo - Bagayoko, Jánošík, Dosoudil, Táborský (86. M. Kuzma) - Guédé, I. Žofčák - Lačný, Milinkovič (61. Grendel), Halenár - Šebo (77. Hartig)

Hodnotenia trénerov:

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Tešili sme sa na stretnutie s majstrom. Do zápasu sme dobre vstúpili, prvá štvrťhodina bola z našej strany výborná. Slovan sa ujal vedenia, ale Chren parádnym gólom vyrovnal. V druhom polčase sme boli lepší, veľmi sme chceli vyhrať, avšak berieme aj remízu."

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): "V Zlatých Moravciach sme chceli zvíťaziť. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám to. Po našom vedúcom góle a následnej Šebovej tutovke sme paradoxne inkasovali. V druhom dejstve bol ViOn lepší a mal bližšie k víťazstvu. Nie som spokojný s výkonmi niektorých hráčov, ale to sa už vlastne opakujem."