Crosby sa skvele vrátil, strelil dva góly a na dva prihral

Sidney Crosby sa vrátil vo forme v akej odchádzal.
Sidney Crosby sa vrátil vo forme v akej odchádzal. (Autor: SITA/AP)
SITA|22. nov 2011 o 07:40

Kapitán Pittsburghu sa vrátil vo výbornej forme. Hokejisti Bostonu Bruins vyhrali deviaty zápas za sebou.

NEW YORK. NHL zažila v noci návrat svojho kráľa. Sidney Crosby sa skoro takmer po roku vrátil v drese Pittsburghu po komplikovanom otrase mozgu. Kapitán Penguins prispel k výhre 5:0 nad New York Islanders dvoma gólmi a dvoma asistenciami. V drese hosťujúceho tímu odohral takmer devätnásť minút Milan Jurčina, ale zapísal si len jednu mínusku.

Slovenský obranca v službách Islanders Milan Jurčina sa "zviditeľnil" krosčekom voči Crosbymu, za ktorý si vyslúžil dvojminútový trest.

Vydesil priaznivcov

Kanaďan neskôr inkasoval tvrdý hit na mantinel od Travisa Hamonica, ktorým na moment vydesil priaznivcov Pittsburghu a Crosbyho spoluhráčov.

"Počuli sme, ako ho oprel o mantinel, všetci sa pozerali tým smerom. S tým však nič neurobí, je to súčasť hry," uviedol Chris Kunitz. Jeho slová potvrdil aj samotný Crosby, ktorý sa v tejto súvislosti hneval sám na seba. "Stál som tam a bol tak jednoduchý cieľ. Tých hitov bude viac a zrejme tvrdších. Nič sa mi nestalo, čo mi ešte dodalo pocit istoty," povedal s tým, že napriek vydarenému návratu je v jeho hre ešte čo zlepšovať: "Práca s pukom, rôzne herné situácie a ďalšie maličkosti, na to si treba opäť zvyknúť."

"V zápase som sa pomaly rozbiehal, no cítil som sa postupne stále lepšie a lepšie. Bol to pre mňa ohromný zážitok, ktorý si budem už navždy pamätať," povedal Crosby.

Vo výborných výkonoch pokračujú aj hokejisti Bostonu. Obhajcovia Stanleyho pohára vyhrali už deviaty zápas za sebou, keď ich nezastavil ani dobre hrajúci Montreal. Bruins vyhrali na ľade odvekého rivala 1:0 a vrátili mu poslednú prehru, po ktorej sa začala ich skvelá séria. Zdeno Chára odohral vyše 27 minút.

Jágr zranený

V drese Philadelphie opäť chýbal zranený Jaromír Jágr a Flyers sa zas nedarilo. Prekvapujúco prehrali doma s Carolinou 2:4. Takmer 25 minút strávil na ľade v domácom drese Andrej Meszároš, ale okrem dvoch neúspešných striel si pripísal len mínusku.

Florida s útočníkom Tomášom Kopeckým predviedla na domácom ľade rekordný obrat v dueli s New Jersey. "Diabli" si v prvej tretine vypracovali trojgólový náskok, domáci však štyrmi gólmi otočili skóre vo svoj prospech, čo sa im podarilo vôbec prvýkrát v histórii klubu. Podarilo sa im to proti mužstvu, ktoré vedie bývalý kouč "panterov" Peter DeBoer. "S ním to myslím nemá nič spoločné. Spôsob, akým sme vstúpili do zápasu, bol neakceptovateľný. Museli sme pridať a nakoniec sa nám podarilo zvrátiť nepriaznivé skóre. Určite je to veľké víťazstvo," vyhlásil Stephen Weiss, ktoré s troma bodmi (1+2) vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

Menej dôvodov na radosť mal obranca Andrej Meszároš, ktorého Philadelphia podľahla pred vlastnými fanúšikmi Carolina 2:4. Spomedzi obrancov "letcov" mal najvyšší ice-time, keď počas 31 striedaní odohral 24:23 min.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Philadelphia - Carolina 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Góly: 22. Van Riemsdyk, 33. Read - 14. Ponikarovsky, 20. Skinner, 24. Larose, 39. Ponikarovsky. Brankári: Bryzgalov - Ward. Strely na bránku: 32:31. Diváci: 19.632.

Pittsburgh - New York Islanders 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 6. Crosby, 17. Orpik, 24. Malkin, 26. Sullivan, 43. Crosby. Brankári: Fleury - Nilsson. Strely na bránku: 36:29. Diváci: 18.571.

Washington - Phoenix 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Góly: 29. Carlson, 32. Eakin, 42. Bäckström, 48. Laich - 5. Vrbata, 28. Korpikoski, 52. Korpikoski. Brankári: Vokoun - Labarbera. Strely na bránku: 31:23. Diváci: 18.506.

Columbus - Calgary 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 4. Carter, 7. Vermette, 26. Carter, 59. Nash - 30. Giordano. Brankári: Sanford - Karlsson. Strely na bránku: 30:28. Diváci: 11.629.

Montreal - Boston 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 16. Ference. Brankári: Price - Thomas. Strely na bránku: 33:18. Diváci: 21.273.

Florida - New Jersey 4:3 (0:3, 2:0, 2:0)

Góly: 26. Versteeg, 31. Versteeg, 50. Weiss, 58. Fleischmann - 9. Kovaľčuk, 10. Sýkora, 12. Zubrus. Brankári: Theodore - Brodeur. Strely na bránku: 36:25. Diváci: 13.122.

Dallas - Edmonton 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 9. Petersen, 29. Ott, 37. Ryder, 59. Dvořák - 36. Nugent-Hopkins. Brankári: Lehtonen - Chabibulin. Strely na bránku: 35:18. Diváci: 11.458.