OPRAVENÉ 8.12.

V Lige majstrov idú ďalej aj Inter a Bayern

Neapol vďaka dvom gólom Cavaniho zdolal Manchester City a má stále nádej na postup. United doma len remizoval s Benficou.

Uruguajčan Cavani sa teší z gólu.(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Futbalisti talianskeho SSC Neapol triumfovali v utorňajšom zápase 5. kola Ligy majstrov doma s Manchestrom City 2:1 v A-skupine a udržali si šancu na postup do jarného osemfinále.

V drese domácich nastúpil v základnej zostave aj slovenský reprezentant Marek Hamšík napriek nepríjemnej udalosti, keď v utorok ráno napadli jeho tehotnú partnerku neďaleko Neapola ozbrojení muži a ukradli jej vozidlo BMW X6, s ktorým následne unikli.

Na štadióne Sao Paolo sa dvoma gólmi prezentoval uruguajský útočník Edinson Cavani. Tím Waltera Mazzariho vedel, že len výhra ho udrží v postupovej hre.

Líder anglickej Premiership dokázal v prvom polčase po hrubej chybe domácej obrany vyrovnať Balotellim, v druhom dejstve sa v 76. minúte mohol zapísať do listiny strelcov aj Hamšík, trafil ale len žrď.

Bayern opäť bez problémov

V druhom súboji skupiny vyhral Bayern doma nad Villarrealom 3:1, keď na definitívu postupu mu stačila aj remíza, dva góly strelil francúzsky krídelník Franck Ribery.

Španielsky tím si v skupine pripísal piatu prehru a nemá už šancu ani na Európsku ligu.

Turecký Trabzonspor nastúpil proti Interu Miláno doma v základe aj s ľavým obrancom Marekom Čechom, ktorý odohral celý zápas.

Inter mal istý postup do osemfinále už pred zápasom, keďže v úvodnom súboji B-skupiny vyhralo Lille na ihrisku CSKA Moskva 2:0. Taliansky klub napokon remizoval 1:1.

United bez istoty postupu

V C-skupine sa rozhodne o postupe až v poslednom kole. Manchester United na Old Trafford remizoval s Benficou Lisabon 2:2 a oba tímy majú na čele skupiny 9 bodov.

Priblížil sa k nim na bod FC Bazilej, ktorý vyhral v Bukurešti nad Otelul Galati 3:2, hoci po prvom polčase viedol už 3:0.

Real Madrid, ktorý mal postup v D-skupine istý už pred súbojom s chorvátskym outsiderom Dinamom Záhreb, zmaril akékoľvek nádeje hostí už na začiatku duelu, keď v 9. minúte vyhrával 3:0.

Súpera, ktorý v skupine pred týmto zápasom ešte nestrelil ani gól, napokon deklasoval 6:2. Za hostí sa presadili hlavou Fatos Bečiraj a Ivan Tomečak.

V ďalšom zápase skupiny dokázal uhrať zraneniami zdecimovaný Ajax Amsterdam remízu v Lyone.

5. kolo futbalovej Ligy majstrov:

A-skupina:

Bayern Mníchov - FC Villarreal 3:1 (2:0)

rozhodoval: Hagen (Nór.)

Manchester United - Benfica Lisabon 2:2 (1:1)

Real Madrid - Dinamo Záhreb 6:2 (4:0)

Góly: 2. a 66. Benzema, 6. a 49. Callejon, 9. Higuain, 20. Özil - 81. Bečiraj, 90. Tomečak

rozhodoval: Kelly (Ír.)