Good Angels zdolali v Eurolige Brno 71:54

(Autor: SITA)
SITA|23. nov 2011 o 20:45

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice zvíťazili v stredajšom stretnutí 7. kola základnej C-skupiny Európskej ligy 2011/12 nad českým tímom Frisco Brno 71:54 (37:27).

KOŠICE.

Zverenky Štefana Sviteka, ktoré najmä vďaka záverečnej štvrtine (22:9) zvládli často zradnú úlohu jasných favoritiek, nastúpia v najbližšom súboji v stredu 30. novembra (od 19.00) znova v domovskej Infiniti aréne proti poľskému družstvu Wisla Can-Pack Krakov.

Výsledok - streda:

Good Angels Košice (SR) - Frisco Brno (ČR) 71:54 (18:8, 19:19, 12:18, 22:9)

Zostava a body Košíc: McCrayová 19, Vieruová 16 (14 doskokov), Kupčíková 8, Lawlessová 6, Bojovičová 4 (Némethová 8, Pedersenová 6, Sverrisdóttiorová 4, Pindrochová 0)

Najviac bodov Brna: Hejdová 16, Robinsonová 10, Pecková 9

TH: 17/10 - 25/14, fauly: 22 - 18, trojky: 7 - 4

Skóre síce otvorila trojkou Lawlessová, no Košice začali napĺňať úlohu favoritiek až za nepriaznivého stavu 5:7. Od tej chvíle potiahli 10-bodovú šnúru, vďaka ktorej sa v 9. min odpútali od súperiek na 15:7. Krátko potom získali dvojciferný náskok (18:8), keď sa znova trojkou presadila Lawlessová.

Na začiatku druhej štvrtiny odskočili domáce hráčky na 20:8, ale neprišiel ich ešte výraznejší nápor, ktorým by "uzemnili" českého súpera.

Situáciu si samé skomplikovali mnohými stratenými loptami, ktoré im brali síl i šance zvýšiť svoj náskok. Brno sa osmelilo a dlhé minúty vystrkovalo rožky. Trojkou Némethovej síce náskok Košíc narástol znova na 12 bodov (37:25 v 20. min), zverenky Jana Bobrovského však v tretej desaťminútovke z neho trpezlivo ukrajovali bod po bode a znížili na 43:47 v 29. min.

Basketbalistky Good Angels však v záverečnej časti hry zvýšili obrátky v najlepšom možno čase - keď sa Brno zásluhou Hejdovej dotiahlo na rozdiel troch bodov (51:54 v 32. min). Vtedy Košice "zatrúbili" do útoku a 14-bodovou šnúrou zakončenou trojkou McCrayovej získali presvedčivé vedenie 68:51 v 38. min.

Štefan Svitek (tréner Košíc): "Vybojovali sme si veľmi cenné víťazstvo, lebo na dievčatách bolo vidieť až prílišnú nervozitu. Mohli sme oveľa skôr získať výraznejší náskok a odskočiť súperkám, Brnianky sa nám v druhom polčase nebezpečne bodovo priblížili. Všetky moje zverenky však zabojovali a sila kolektívu rozhodla o našom víťazstve."

Jan Bobrovský (tréner Brna): "Vlastnými chybami sme sa pripravili o lepší výsledok, a tým pádom aj o víťazstvo. Nie som spokojný s hrou v obrane ani útoku. V I. polčase sme mali priam mizivé percento trestných hodov, čo by sa nám v takejto prestížnej súťaži rozhodne nemalo stávať. Aj to bol jeden z dôsledkov, prečo domáce zvíťazili takýmto rozdielom."

Ďalšie stredajšie zápasy v C-skupine:

Sparta&K Moskovská oblasť (Rus.) - Basket Lattes Montpellier (Fr.) 72:70 (19:21, 20:18, 15:10, 18:21)

Gospič Croatia (Chor.) - Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) 65:73 (23:21, 18:18, 12:13, 12:21)