Poprad vyhral na ľade dvadsiatky 5:2

TASR|24. nov 2011 o 19:00

Raoáč sa hetrikom sa výraznou mierou pričinil o víťazstvo favorita. Poprad definitívne rozhodol o svojom víťazstve až v záverečnej tretine.

PÚCHOV. Slovenská 20-ka na striedačke s novým trénerom Ernestom Bokrošom dlho držala s favorizovaným Popradom krok.

"Kamzíci" rozhodli o svojom triumfe až v záverečnej tretine, keď sa strelecky presadili Vaic a Koskinen. Domáci mohli v závere ešte skorigovať, no Chovan trafil pri presilovke iba do Melicherčíkovej lapačky. Hetrikom sa v drese Popradu blysol Rapáč.

HK Orange 20 - HK AutoFinance Poprad 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Góly: 26. Jakúbek, 29. Matoušek - 7., 23., 32. Rapáč, 42. Vaic, 52. Koskinen. Rozhodovali: Jura - Bogdaň, Smrek, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 258 divákov.

HK Orange 20: Riečický - M. Kurali, Macejko, Bajaník, Trška, Luža, Šedivý, Nechala, Bagin - Matoušek, Nemček, R. Mráz - Matúš Chovan, Zigo, Bene - Jakúbek, T. Mikúš, Bubela - Martin Ďaloga, Fujerík, Hiňďoš

Poprad: Melicherčík - D. Brejčák, R. Suchý, A. Novotný, Kovačevič, M. Šterbák, Malina, Fabián, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - Škovira, Kmiť, Vaic - Svitana, Hult, Rapáč - Gellerstedt, Nedorost, S. Takáč

- HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body)

Tréneri hodnotia:

Ernest Bokroš (HK Orange 20): "Chlapci podali kvalitný kolektívny výkon. Z nášho pohľadu je súperových päť gólov v našej sieti trochu krutých, ale treba uznať kvalitu na strane Popradu."

Ladislav Svozil (Poprad): "Dnes to nebolo také nervózne stretnutie ako ma kolegovia strašili z minulých rokov. Myslím si, že sme zápas mali jasne vo svojej moci, ale mali sme dať viac gólov. Boli sme jasne lepší a stretnutie sme mali pod kontrolou."

Domov»Hokej»Slovensko»Poprad vyhral na ľade dvadsiatky 5:2