Barcelona nestačila na Getafe, Real zdolal Atlético 4:1

(Autor: TASR/AP)
SITA|26. nov 2011 o 20:07

O víťazstve Getafe rozhodol gól obrancu Juana Valeru. Lionelovi Messimu rozhodcovia neuznali v 90. minúte gól pre ofsajd.

MADRID. Futbalisti španielskeho klubu FC Barcelona utrpeli v sobotu prvú ligovú prehru v sezóne, keď v 14. kole podľahli Getafe na jeho ihrisku 0:1. Real Madrid, ktorý v mestskom derby zdolal Atletico 4:1, tak svojmu najväčšiemu rivalovi odskočil už na rozdiel šiestich bodov.

Hráči úradujúceho ligového i európskeho šampióna mali v súboji s Getafe prevahu, no ani raz sa im nepodarilo dostať loptu za chrbát brankára Miguela Angela Moyu. Naopak v 67. minúte rozhodol o plnom bodovom zisku pre domácich úspešnou hlavičkou po rohovom kope obranca Juan Valera.

Útočníkovi hostí Lionelovi Messimu rozhodcovia v 90. minúte neuznali gól pre ofsajd, v nadstavenom čase ešte stihol trafiť do žrde.

"Je to hanba, pretože sme sa opäť vzdialili od čela tabuľky. V zápase sme však odovzdali všetko. Súper hral pozorne a veľmi dobre zachytal ich brankár," uviedol útočník Barcelony David Villa.

Real zaznamenal už 13. víťazstvo v rade v rámci všetkých súťaží a ligový pelotón vedie so ziskom 34 bodov.

"Biely balet" v súboji s Atleticom síce prehrával 0:1, hostia však postupne prišli o dvoch vylúčených hráčov a zverenci trénera Joseho Mourinha duel otočil. Dva góly z pokutových kopov strelil Cristiano Ronaldo.

Tréner hostí Gregorio Manzano sa po zápase posťažoval, že predovšetkým vylúčenie brankára Thibauta Courtoisa po súboji s Karimom Benzemom bolo veľmi prísne.

"Zďaleka nie vždy sa podobné situácie končia takýmto verdiktom. Penalta to zrejme bola, ale vylúčenie bolo neadekvátne. V takýchto dôležitých zápasoch to môže byť rozhodujúce," povedal kouč Atletica, ktoré čaká na triumf nad Realom už 12 rokov.

V treťom zápase uspela Valencia na ihrisku Raya Vallecana 2:1 a upevnila si tak tretiu priečku.

Výsledky sobotňajších stretnutí 14. kola Primera División:

Real Madrid - Atlético Madrid 4:1 (1:1)

Góly: 24. a 82. C. Ronaldo (oba z 11 m), 49. A. Di María, 65. Higuaín - 15. Adrián López, ČK: 22. Courtois, 82. Godín (obaja Atlético)

Rayo Vallecano - FC Valencia 1:2 (0:1)

Góly: 84. Tamudo - 21. Jonas, 57. T. Costa

Getafe - FC Barcelona 1:0 (0:0)

Gól: 67. Valera